Facebook Paylaşım Engeli Yapma 2019 (Güncel)

Facebook Paylaşım Engeli Yapma 2019 (Güncel)

Facebook Paylaşım Engeli Yapma 2019 (Güncel)

Facebook sevilen uygulamalar arasında yer almasına rağmen, zaman zaman can sıkıcı olabilmektedir. Özellikle, bizim iznimiz olmadan hesabımızda yapılan paylaşımlar… Bu paylaşımları engellemenin bir yolu var mı? Bu soruya cevabımız evet! Birkaç basit adım sayesinde tamamen kurtulabilirsiniz. Yazıda Facebook paylaşım engeli nasıl yapılır konusuna detaylı olarak değineceğiz. Hadi başlayalım.

Facebook paylaşım engeli yapmak ne işe yarar?

Facebook üzerinden hoşunuza giden paylaşımlar yapabilirsiniz. Bu size özel alan, ara sıra işgale uğrayabilir. Başkalarının sizden habersiz yaptığı paylaşımlar, sayfalar tarafından hesabınızın duvarına gönderilen mesajlar ve daha bir çoğu. Ne paylaşacaklarını bile bilmediğiniz kişilerin, bu şekilde davranması rahatsız edicidir. Facebook paylaşım engeli burada devreye girer. Sizden izin almadan paylaşım yapılmasını istemiyorsanız ya da sadece kendi paylaşımlarınızı görünmesini istiyorsanız bu engel işe yaramaktadır. Birkaç ayar yaptıktan sonra, paylaşım engeli yapılmış olur. Bu da bir daha kimsenin sizden habersiz paylaşım yapamayacağı anlamına gelir. İşin teorik boyutunu öğrendiğimize göre, bu engeli nasıl koyabileceğimiz konusuna geçiş yapalım.

Facebook sayfanızı paylaşımlara kapatmak için yapmanız gereken ayar

Facebook sayfanızı, başkalarından gelen paylaşımlara kapatmak için bazı adımları uygulamanız gerekmektedir. Sırasıyla doğru bir şekilde uygulamanız durumunda, sorunu kökten çözmüş olacaksınız. Facebook sayfanızı paylaşımlara kapatmak için yapmanız gereken ayarlar adım adım:

 • İlk olarak Facebook hesabınıza kişisel bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.

adim adim facebook paylasim engeli yapmayi ogrenme 2019 guncel

 • Çıkan ekranda, sağ üst köşede yer alan üç çizgi şeklindeki simgeye tıklayın.
 • Ekranda ‘’ayarlar’’ bölümünü bulun ve ayarlar seçeneğini seçin.

adim adim facebook paylasim engeli yapmayi ogrenme 2019 guncel

 • Ayarlar bölümü içerisinde ekranı aşağılara doğru kaydırdığınızda ‘’zaman tüneli ve etiketleme’’ bölümü yer almaktadır. Bizim için önemli olan ve bu sorunun çözümünde yapacağımız ayar burada yer alıyor.

adim adim facebook paylasim engeli yapmayi ogrenme 2019 guncel

 • Yukarıdaki seçeneğe tıkladığınızda karşınıza bir çok ayar çıkacak. Bunların hepsi paylaşımlarla alakalı. İsterseniz diğer ayarlarda da değişiklik yapabilirsiniz. Bizim için önemli olan ilk bölümde yer alan zaman tünelinde kimler paylaşımda bulunabilir alanı. Burada sadece ben, arkadaşlar ve herkes seçenekleri bulunur. Burada herkes derseniz, zaman tünelinizde sizden izin almadan herkes paylaşımda bulunabilir. Arkadaşlar demeniz durumunda, sadece arkadaşlarınız paylaşım yapma hakkına sahip olur. Hiç kimsenin paylaşım yapmamasını istiyorsanız, yapmanız gereken ‘’sadece ben’’ seçeneğini işaretlemek.

Bu işlemleri yaptığınızda sorun çözülmüş demektir. Bundan sonra sadece siz paylaşımda bulunabileceksiniz. Bu hesap kişisel bir hesapsa, yani tanınmış biri değilseniz hesabınızda sadece tanıdığınız kişiler olacaktır. Bu durumda paylaşım bölümünü arkadaşlar yapmanız sorun olmaz. Doğum günü ya da özel günlerde paylaşım yapabilmeleri adına o kısmı arkadaşım olarak değiştirebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Facebook paylaşım engelini kaldırma

Facebook paylaşım engeli kaldırma bu işlemlerin tersi gibidir. Bu aşamaları aynı şekilde uygulayıp, en sonda yer alan ayarlar bölümünü herkese açık yapın. Bu şekilde bu paylaşım engeli kaldırılmış olacaktır. Zaman tünelinde herkes paylaşım yapabilecektir.

Sonuç

Bu yazıda Facebook paylaşım engeli nedir, nasıl yapılır ve nasıl kaldırılabilir sorularına cevap bulduk. Sizde bu sorunu yaşıyorsanız, nasıl çözüm bulacağınızı artık biliyorsunuz. Bu ayarlarda istediğiniz zaman değişiklik yapmakta özgürsünüz. Bu noktada herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Bir sonraki yazıda görüş üzere.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim (2019 Çözüldü) başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

 1. facebook bir çok yeni özellik ile eski itibarını ve yükselişini geri kazanmak istiyor instagramı aldıktan sonra snapchati bitirdi adamlar resmen

 2. bu whatsap bir ara ücretli olucak dendi 1 tl 1 yıl falan noldu acaba o büyük yangın çıktıydı 🙂

 3. Güzel bi özellik twitterda da olsa keşke aynısı sessize al modundan daha faydalı olacağını düşünüyorum

 4. Paylaşımlarımı görmesini istemediğim akrabalarım vardı bu sayade onları engelleyebiliyorum. Güzel anlatım olmuş.

 5. ANlatım gzel olmuş paylaşımlarımı görmesini istemediğim ama arkadaş listemdede çıkaramadığım kişiler vardı bu şekilde paylaşımları kısıtlayabilirim

 6. Paylaşım engeliyle profil engeli farklı şeyler arkadaşlar sonra başkasını engellemeyin sakın haa

 7. Facebook paylaşım engeli yapmayı öğrendiğime bu kadar sevineceğimi hiç düşünmezdim cidden sağolun.

 8. Güzel bir içerik olmuş paylaşım engeli karşımızdaki kişilerede uygulanabilir olursa çok harika olur

 9. Facebookta tüm akrabaları engelleme yöntemi var mı toplu olarak 🙁 ben artık dayanamıyorum facebook paylaşım engeli yerine onu paylaşın

 10. Beni oyun bildirimleri bitirdi arkadaşlar nerden kapatılıyor bu yok 101 de mehmet 200 altın falan nedir bu ya

 11. Güncel sorunlar ile ilgili içerik yazmanız daha güzel olmaz mı? Instagram veya facebook hataları vs.

 12. ben birini engellemek istiyorum ama o kişi zaten beni engellemiş ben yinede onu engellemek istiyorum nasıl yapıcaz onu

 13. Bu ayar sayesinde candy crush bildirimleri paylaşımları görmeyeceğiz sanırım doğrudur inşallah 🙂

 14. Sema Kalabalık

  Paylaşım engeli ile anasayfam bir çok pislikten arınacak böyle insanların hayatını kolaylaştırıcak şeyleri hep bekliyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.