Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook Arama Geçmişi

Yıllardır bilinen bir sosyal medya uygulaması olan Facebook bünyesinde güncellemelerin yapılması suretiyle yeni özellikler kullanıcılara sunulmaktadır. Bunlardan bir tanesi hikayeler bölümüdür ki benzer bir özellik Instagramda da mevcuttur. Hikayelerin bir özelliği de paylaşılan fotoğraf/ videoların 24 saat sonra otomatik olarak kaybolmasıdır. Facebook’ta kullanıcılar arama yapabilmektedir ve facebook arama geçmişi silinebilmektedir. Peki, facebook arama geçmişi nasıl silinir?

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Çok sayıda aktif kullanıcıya sahip olan ve popüler sosyal medya uygulamaları arasına giren Facebook bünyesinde yapılan aramaların silinmesi mümkün olmaktadır. Facebook arama geçmişi silme işlemi için öncelikle Facebook’a giriş yaparak profilinize gidin. Daha sonra kapak fotoğrafının altında yer alan “Hareketler Dökümünü Gör”e tıklayın. Hareketler Dökümünü Gör sayfasının sol kısmında bulunan Daha Fazla seçeneğine dokunun ve Arama Geçmişi kısmına tıklayın. Bu sayfanın üst tarafında yer alan “Arama Kayıtlarını Sil” yazısına dokunup çıkan uyarı yazısını onaylayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Facebook’ta Kişi ve Sayfaları Etiketleme

Facebook arama geçmişi hakkında bilgilere yer verdiğimiz yazımızda bahsedeceğimiz bir diğer husus şudur; Facebook’ta fotoğraflarda insanları veya sayfaları etiketlemek istiyorsanız fotoğrafı büyütmek için üstüne tıklayın ve fareyi fotoğrafın üzerine getirerek en altta yer alan Fotoğrafı Etiketle seçeneğine dokunun. Fotoğraftaki kişiye tıkladıktan sonra adını yazın. Etiketlemek istediğiniz kişi ya da sayfanın adının tamamı belirdiği zaman bu adı seçerek Etiketlemeyi Bitir’e tıklayın.

Facebook uygulamasında fotoğraflarınızı ve etiketlendiğiniz fotoğrafları görebilecek olan kişiler paylaşıldığı hedef kitle, fotoğrafta etiketlenen kişiler ve etiketlenen kişilerin hedef kitleye eklemeyi seçtikleri arkadaşları şeklinde sıralanmaktadır. Zaman tüneli onayını açarak etiketlenmiş olduğunuz fotoğrafların ve gönderilerin zaman tünelinde gözükmeden önce onayınıza sunulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca zaman tünelinde gizlediğiniz gönderileri görmek için hareketler dökümünüze giderek bu gönderileri inceleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Facebook arama geçmişi nasıl silinir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook Yabancı sayfa beğenisi satın alma ve Facebook 5 yıldız sayfa değerlendirme satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook arama geçmişi nasıl silinir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?
5 (100%) 1 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Hikaye Süresi Nedir? Nasıl Arttırılır? başlıklı yazımızda instagram hikaye süresi, instagram hikaye süresini arttırma ve kaye süresini azaltma hakkında bilgiler içermektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Geçmişi Nasıl Silinir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.