Facebook Arkadaşımın Hesabı Spam Atıyor Ne Yapabilirim?

Facebook Arkadaşımın Hesabı Spam Atıyor Ne Yapabilirim?

Facebook Uygulaması ve Spam

Kullanıcıların tercih ettiği sosyal medya uygulamalarından biri Facebook’tur ve yapılan güncellemeler ile yeni özellikler getirilmiştir. Bazense kullanıcıların istemediği durumlar ortaya çıkmaktadır ki bunlardan bir tanesi spamdır. Spam, insanlarla istemedikleri içerik veya istekler aracılığıyla iletişim kurmak şeklinde tanımlanmaktadır. Facebook arkadaşımın hesabı spam atıyor diyenlerin yapabileceği bazı seçenekler mevcuttur.

Facebook Arkadaşımın Hesabı Spam Atıyor

Kullanıcılar Facebook arkadaşımın hesabı spam atıyor diyebilirler. Toplu mesaj göndermek, insanların zaman tünelinde bağlantı ya da görüntü paylaşmak spam kavramına dahildir. Spamın yayılmasının sebepleri arasında bazen kötü amaçlı bağlantılara tıklamak, kötü amaçlı yazılım indirmek yer almaktadır. Eğer spam olduğu ortaya çıkan bir şeye girdiyseniz yapabileceklerinizden birisi hesabınızı güvene almaktır. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca hesap hareketlerinizi inceleyebilir, hareketler dökümünüzü gözden geçirerek istemediğiniz hareketleri silebilirsiniz. Yüklediğiniz uygulama ve oyunları kontrol ederek güvenmediğiniz uygulama/ oyunları silebilirsiniz. Şüpheli girişler olup olmadığını görmek içinde giriş yapma geçmişinizi inceleyebilirsiniz.

Spam Gönderilmesinin Nedenleri

Facebook arkadaşımın hesabı spam atıyor şeklinde bir durum ortaya çıkabilir. Arkadaşınızın hesabı spam gönderiyorsa bunun sebepleri şunlar olabilir; bilgisayarında virüs ya da kötü amaçlı yazılım vardır, giriş bilgileri şifre tuzağı neticesinde başkalarının eline geçmiştir.

Facebook Hesabını Güvende Tutmak

Facebook hesabınızı güvende tutmak için şifrenizi koruyabilirsiniz. Bunun içinde facebook şifrenizi internette başka bir yerde kullanmayın ve başkalarıyla paylaşmayın. Giriş bilgilerinizi de aynı şekilde paylaşmayın. Başkalarıyla paylaştığınız bir bilgisayarı kullandıktan sonra Facebook’tan çıkış yapın. Hesabınızı güvende tutmak adına tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık isteklerini kabul etmeyin. Ayrıca kötü amaçlı yazılımlara karşı da dikkatli olun.

Bireyler Facebook arkadaşımın hesabı spam atıyor diyebilirler. Bizde bu yazımız içerisinde arkadaşınızın hesabının spam göndermesinin nedenlerine yer vermeye çalıştık.

Facebook arkadaşımın hesabı spam atıyor ne yapabilirim konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Facebook arkadaşımın hesabı spam atıyor ne yapabilirim konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Arkadaşımın Hesabı Spam Atıyor Ne Yapabilirim?
5 (100%) 2 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Hikaye Bildirimleri Nasıl Açılır ve Kapatılır? başlıklı yazımızda instagram hikaye bildirimlerini açma ve instagram hikaye bildirimlerini kapatma hakkında bilgiler içermektedir.

  1. Zeki SAFAR

    Benim hesabıma devamlı spam geliyor. Arkadaşlarımı bırak tanımadığım kişilerden de mesaj olarak gelmeye başladı. Ne yapmam gerekiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.