Facebook Hesabı Nasıl Tamamen Silinir?

Facebook eskiden beri sıkça kullanılan sosyal medya hesaplarından biri olduğu gibi günümüzde de pek çok kişinin yeni yeni hesaplar açtığı alanlardan biri oluyor. Eski profillerini tamamen kapatarak yeni bir profil oluşturmak isteyenler ya da Facebook kullanımına ara vermek isteyenler ise Facebook hesap silme işlemini gerçekleştirebiliyor. Sizde hesabınızı kalıcı olarak silmek isteyen biri iseniz ve bunun aşamalarını merak ediyorsanız sırasıyla şunları denemelisiniz:

Facebook Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır

•Bilgisayarınızdan Facebook profilinizi açın.

•Ayarlar kısmından ‘’Hesap’’ bölümüne gelin.

•Bu kısımda ‘’Hesabımı Sil’’ ibaresi yer alacaktır.

•Hesabımı Sil yazısına tıklamanızın ardından karşınıza yeni bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfa üzerinde ise sizden ‘’Hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?’’ sorusu ve eminseniz hemen altında Facebook kullanıcı şifrenizi girmeniz gereken bir bölüm oluşacaktır.

•Şifrenizi buraya yazarak alt kısmında yer alan güvenlik kontrolü şifresini de girerek ‘’Tamam’’ butonuna tıklamalısınız.

•Hesabınız bu şekilde kapanmış olacaktır.

Facebook Hesabı Silecek Olanların Bilmesi Gerekenler

1-Facebook hesabını tamamen silme gibi bir işleme başlayacaksanız öncelikli olarak hesabınızı 2 hafta boyunca aktif bir şekilde kullanmamanız gerekir. yani 2 hafta boyunca Facebook profilinizde herhangi bir hareketler dökümü olmamalı. Eğer böyle bir durum varsa ve hesabınızı aktif olarak kullandıktan sonra kapatmak istiyorsanız öncelikle ‘’Facebook Uygulamalarım’’ kısmına gelerek bütün uygulamalarınızı silmeniz gerekir.

2-Facebook hesabını silme işlemi yapmanız halinde Facebook adresiniz üzerinde yer alan bütün fotoğraflar, paylaşımlar ve diğer şeyler silinecektir.

3-Facebook hesabınızın üye olduğu gruplar, sayfalar bütün arkadaşlıklarda silinecektir. Hatta arkadaşlarınızın listesinden de silinerek bir anda yok olacaksınız.

4-Facebook hesabınızı sildikten sonraki iki hafta boyunca bu hesaba hiçbir şekilde giriş yapmamanız gerekiyor. Aksi halde Facebook yeniden hesabınızı aktif hale getirecek ve yeniden bu hesabı silmek adına bir dizi işlem uygulamanız gerekecektir. Tamamen kapatma kararı almışsanız mutlaka 2 hafta bu adresten uzak durmalısınız.

5-Facebook üzerinde sayfanız ya da grubunuz varsa ve siz yöneticisi konumundaysanız ve Facebook adresinizi kalıcı olarak silmek istiyorsanız sayfanıza ve ya grubunuza farklı bir Facebook kullanıcısını yönetici olarak seçebilirsiniz. Bu sayede sayfanız ya da grubunuz kapanmayacaktır. 


Bir önceki destek yazımız olan Facebook Sayfası Nasıl Açılır? başlıklı yazımızda facebook oluştur, facebook sayfa aç ve facebook sayfa açarken ne seçmek lazım hakkında bilgiler içermektedir.

Facebook Hesabı Nasıl Tamamen Silinir?” için bir yorum

  • 19 Ekim 2018 tarihinde, saat 16:48
    Permalink

    Ben çok denedim fakat yapamamıştım. Devamlı dondurma oluyor ve tekrar açıp kapatıyordum. Yazınız iyi oldu deneyeyim hemen

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +