Facebook Hikaye Özelliği

Facebook Hikaye Özelliği

Facebook Hikaye Özelliği

Dünya çapında bir milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan facebook uygulaması yapacağı en son güncelleme ile facebook kullanıcılarına büyük bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Facebook yönetimi en son yaptığı açıklamada uygulama içerisine facebook hikaye özelliğinin de dahil edileceğini duyurdu. İlk olarak Snapchat uygulamasında ortaya çıkan hikayeler özelliği daha sonra instagramda da yer aldı. Bu iki sosyal medya hesabında da büyük bir yankı uyandıran hikayeler özelliği milyonlarca kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bu özelliğin bu kadar popüler olması ve sevilmesi facebookun da dikkatinden kaçmamış gibi görünüyor. Bu nedenle de facebook kendi uygulaması içerisine facebook hikaye özelliğini de eklemeye hazırlanmaktadır. Facebook’un en son ki güncellemesinde facebook hikaye özelliği uygulamayı aktif bir şekilde kullananların karşısına çıkmaktadır.

Facebook Hikaye Özelliği Tam Olarak Nedir?

Facebook hikaye özelliği genel olarak Snapchat ve instagram uygulamalarında yer alan hikaye özelliği ile aynı olsa da kullanıcılarına bazı avantajlar da sunmaktadır. Mesela aynı instagram uygulamasında olduğu gibi üst bölümde yer alacak olan facebook hikaye özelliği çekilen 1 dakikalık videolarda farklı filtreleme seçenekleri sunarak daha etkileyici videolar çekilmesine imkan tanımaktadır. Aynı zamanda facebook hikaye özelliği sizin yüzünü otomatik algılayarak en güzel görüntüyü elde edebileceğiniz AR modunu aktif edebiliyor. Ayrıca diğer facebook kullanıcıları bu hikayelere mesaj atabilme imkanına da sahipler. Facebook hikaye özelliği içerisindeki paylaşımlara mesaj atabilme messengerdan farklı olarak yazdığınız mesajın direkt iletilmesine olanak tanımaktadır. Buna ek olarak bu özellik içerisinde paylaşılan video ve fotoğrafları diğer facebook kullanıcıları ile de paylaşabiliyorsunuz. Ancak unutmamanız gereken bir konu da facebook hikayeler özelliğinin içerisine yüklediğiniz paylaşımların maksimum 24 saat kalacağıdır. Bu süre sonunda hikayeler bölümünde paylaşmış olduğunuz videolarınız ve fotoğraflarınız otomatik olarak silinecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Hikaye Özelliği
5 (100%) 1 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan İnstagram Profil Linki ve Fotoğraf Linki Almak başlıklı yazımızda İnstagram fotoğraf linki almak, İnstagram link almak ve İnstagram profil linki almak hakkında bilgiler içermektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.