Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu

Facebook için sosyal medya devi hatta babası diyebiliriz. Böyle bir devin bolca güvenlik önlemi olması gerekiyor ve Mail adresi onaylama güvenlik önemlerinin ilk işlemi. Facebook hesabı oluşturduktan sonra Mail adresine gönderilen onay kodunu etkinleştirmeniz gerekiyor böylelikle isterseniz Facebook bildirimlerini Mail adresi üzerinden de görebilirsiniz ve şifre değişimi gibi işlemleri bildirim olarak alabilirsiniz.  Eğer Facebook Mail adresime onay kodu gelmiyor diyorsanız yazımızı okumaya devam edin göreceksiniz ki bu sorunu basit işlemler ile çözebilirsiniz.

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Neden Gelmez?

Bu sorun sizin yaptığınız işlemlerden dolayı oluşur, Facebook ile bir ilgisi yoktur çünkü Facebook’ un algoritması siz hesap açtığınız andan itibaren saniyeler içinde otomatik olarak Mail adresinize onay kodu gönderir yani herhangi bir Facebook yöneticisi size Mail göndermez. Bu işlem algoritma üzerinden yapılır peki bu algoritmanın bozulma ve hata verme gibi bir olasılığı var mı.? Evet var fakat bu çok küçük bir ihtimaldir ve Mail’ inize onay kodu gönderen algoritma bozulup hata verse bile saniyeler için siz farkına bile varmadan düzeltilir ardından Mail’ inize onay kodu gelir.

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorununun Çözümleri

Facebook Mail adresime onay kodu gelmiyor sorununun çözümleri şunlardır;

1.Microsoftun sunduğu çözümler;

-Öncelikle iletilerini alamadığınız sitelerin engellenenler listesinde olup olmadığından emin olmalısınız. Ardından e-posta kutunuzun “Gereksiz” bölümünü kontrol edebilirsiniz. Bazı mailler sistem tarafından spam zannedilerek ya da önemli görülmeyerek gereksiz bölümüne alınmaktadır.

-Yukarıdaki işlemden sonra da maillere ulaşamıyorsanız güvenli gönderenler listesine ekleme yapabilirsiniz. Bu işlem için sağ üst köşeden diğer seçenekler kısmına tıklayabilir ve acıkan panelden güvenli ve engellenen gönderenler bölümüne ulaşabilirsiniz. Ardından güvenli gönderenleri seçerek istediğiniz siteleri ve mail adreslerini bu kısma ekleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

2.Facebook’ un sunduğu çözümler;

-Önemsiz posta klasörünüzü kontrol edin. Gmail kullanıyorsanız Sosyal e-postaları kontrol edin.

-Doğru e-posta adresini girdiğinizden emin olun. Yanlış e-posta adresi girdiyseniz, adresi değiştirebilir ve e-postayı tekrar gönderebilirsiniz.

-Facebook hesabınızı e-posta adresi yerine cep telefonu numarasıyla oluşturmayı deneyebilirsiniz.

3.Bizim sunduğumu çözümler;

-Bu sorun sizden kaynaklı olduğundan, Mail’ iniz Spam klasörüne düşmüş olabilir.

-E-posta adresinizi yanlış yazmış olabilirsiniz.

-Facebook’ dan gelen Mail’ leri engellemiş olabilirsiniz

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Mail Adresime Onay Kodu Gelmiyor Sorunu konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Çağımızın en fazla tercih edilerek kullanılan sosyal medya ağı olan Facebook, sosyal medya ağının bu kadar gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla güvenlik alanına da çok fazla önem vermekte ve bu anlamda da belli başlı bazı düzenlemelere gitmektedir. Bunların başında da Facebook Onay Kodu gelmektedir.

Facebook Onay Kodu Nedir?

Facebook onay kodu, Facebook’un hesabın sizlere ait olup olmadığını doğrulayan bir koddur. Bu kod ile hesabınızın kötü amaçlı kişilerin ellerine geçmesine engel olarak bir güvenlik duvarı oluşturmaktadır. Eğer ki hesabınıza bir onay kodu belirlemiş iseniz, hesabınızın çalınması gibi durumlarda bu onay kodu ile hesabınızı geri kurtarması çok daha kolay olmaktadır. Burada önemli olan nokta telefon numaranız ile yalnızca bir tane Facebook hesabı doğrulamış olmanızdır.  Kullanıcıların bu kod ile çok sık yaşadıkları bir problem de Facebook onay kodu gelmiyor sorunudur. Bu anlamda Facebook onay kodu gelmiyor sorunu ile çözüm önerilerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

 Facebook Onay Kodu Nasıl Eklenir?

Facebook hesabınıza bir bilgisayardan giriş yapın ve ardından sağ üst bölümden Ayarlar kısmında gidiniz. Daha sonra sol kısımda yer alan mobil butonuna basınız, burada cep telefonunuzu girmeniz istenecektir. Başına ülke kodu koyduktan sonra numaranızı yazınız. Belirtmiş olduğunuz bu numaraya bir onay kodu gelecektir. Gelen kodu Facebook sayfası üzerinden de girerek doğrulayınız.

Facebook Onay Kodu Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Telefonunuzdan Turkcell kullanıyorsanız FB yazarak 3266’ya, Vodafone ise FB yazarak 3223’e mesaj atın. Böylece Facebook’tan mesaj ile onay kodu isteyeceksiniz. Eğer SIM kartınızı, operatörünüzü değiştirdiyseniz de onay kodu gelmeyebilir. Bunun için yeni numarada bir gün beklemeniz gerekir. Bu işlemler ile Facebook onay kodu gelmiyor sorunu yaşamaya devam ederseniz Facebook ile iletişime geçiniz.

Facebook onay kodu gelmiyor sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook onay kodu gelmiyor sorunu konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Twitter Okundu Bilgisi Ayarları Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. farklı mail ile şu anda olanı değiştirmek mümkün mü? Bu şekilde bir girişim için ne yapmamız gerekiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.