Facebook Messenger Windows Sürümü

Facebook Messenger Windows Sürümü

Facebook, akıllı telefonlar çıktıktan sonra burada etkili olabilmek için farklı uygulamaları kullanıma sunmuştu. Facebook Messenger Windows sürümünü yayınlayarak farklı bir alanda da etkili olacağının sinyallerini vermiş oldu.

Facebook Hakkında

Bir üniversite öğrencisinin kurduğu sitenin kısa sürede bu kadar büyümesi herkesi şaşkınlığa uğratmış ve ilk defa Facebook adı o zaman duyulmuştu. Fakat kısa süre içerisinde 7’den 70’e kadar herkes, Facebook hesabı açarak burayı kullanmaya başladı. Böylece sosyal medya platformlarının temeli de atılmış oldu.

Facebook basit bir mantığa sahip bir sitedir ve kişiler burada diğer kullanıcılarla farklı şekillerde etkileşim içine girebilir. Etkileşimin geliştirilmesi için çalışmalar halen devam ediliyor. Böylece zaman zaman yeni özelliklerin buraya eklendiği haberleri geliyor.

İlk defa kullanıma açıldığında daha sade olan Facebook, görünüşte o sadeliği koruyor fakat artık çok daha gelişmiş durumdadır. Ülkemizde 40 milyondan fazla insan bu platforma üye iken dünyadaki sayı milyarla ifade ediliyor.

Facebook Messenger Nedir?

Facebook’un kısa sürede popüler olması ve kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artması yeni özelliklerin eklenmesini kaçınılmaz hale getirdi. Bu özelliklerden bir tanesi de insanların birbirleriyle özel olarak konuşmasıdır. İki kişi arasında olan bu konuşma için bir özellik eklendi ve bu özellik zaman içinde geliştirildi. Bu gelişimin son noktası ise Facebook Messenger oldu.

Facebook Messenger, özellikle akıllı telefonlar kullanıma girdikten sonra ihtiyaç duyulan bir araç olmuştur. Akıllı telefonların artması, kullanıcıların bilgisayarlar yerine burayı daha fazla kullanmasına neden olmuştur. Bunun farkında olan Facebook, Messenger’ı geliştirmiş ve kullanıma sunmuştur.

Facebook Messenger ilk olarak Android ve IOS işletim sistemine sahip cihazlar için çıkarıldı. Bu işletim sistemlerinin mobil cihazlarda etkin olarak kullanılması, önceliğin buraya verilmesinin temel nedenidir. Burada kullanılmaya ve zamanla da geliştirilmeye başlanması, insanların Facebook’un sadece mobil cihazlara önem verdiği şeklinde yorumlandı. Fakat kısa bir süre önce duyurulan Facebook Messenger Windows sürümü ile bunun böyle olmadığı bir anlamda ilan edilmiş oldu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Facebook Messenger Windows Sürümü Hakkında

Facebook tarafından bir süre önce Windows sürümüne dair testler yapıldığı sızan haber arasındaydı. Fakat net bir bilgi yoktu. Bir süre sonra ise bir İsrailli dergi, Facebook’un Messenger için Windows sürümü yaptığını duyurdu ve bu bilgi sızmasına karşı Facebook da Windows sürümünü yayınladı.

İlk olarak 2016 yılı içerisinde yayınlanan bu sürüm ile birlikte Messenger’ın çok daha geniş kitleler tarafından kullanılacağı anlaşıldı. Özellikle bilgisayar kullanıcıları için bu yeni sürüm büyük kolaylık getirdi ve indirilme sayısı hızlı bir şekilde arttı.

Facebook Messenger Windows Sürümü Özellikleri

Daha önce iPhone, Android ve Blackberry cihazlar tarafından kullanılan Messenger’ın Windows sürümü sayesinde kullanıcı kitlesi oldukça genişlemiş oldu. Facebook Messenger Windows sürümünün özellikleri de diğer uygulamalarla aynıdır. Fakat birkaç ufak farklılıktan söz edilebilir. Messenger özellikleri genel olarak şu şekildedir:

  • Bu sürümde de kullanıcılar Facebook arkadaşlarıyla rahat bir şekilde buradan sohbet edebiliyor.
  • Bunun dışında haber bandı özelliği de bulunan uygulama böylece kullanıcıların bildirimlere hızlı bir şekilde erişim sağlanmasını da sağlıyor.
  • Bu uygulamanın üst menüsünde Facebook’tan gelen arkadaşlık istekleri de görülebiliyor.

Facebook Messenger Windows Sürümü Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamanın kullanabilmesi için öncelikle uygulamanın çalıştırılması gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise kullanıcıların internet tarayıcıları ile Facebook hesabına giriş yapması ve hesaplarını sürekli açık tutacak seçeneği işaretlemesi gerekiyor. Daha sonra ise uygulama, tarayıcıdan bağımsız olarak kullanılabilir.

Facebook Messenger Windows sürümü ciddi avantajlar sağlıyor. Fakat bunlardan en önemlisi Facebook platformundan bütün kullanıcıların sohbete bağlanabilmesine imkan vermesi olarak gösteriliyor. Yani kullanıcılar mobil cihazlarındaki uygulamadan ya da bilgisayarlardan sohbete katılabilir.

Facebook Messenger Windows Sürümü Ayarları

Facebook, kullanıcıların daha rahat bir şekilde uygulama içinde ya da bilgisayar başında zaman geçirmesi için bir takım özellikler geliştirmektedir. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar istemeleri halinde, istemedikleri kişileri sohbetten çıkarabilmekte ve onları tamamen engelleyebilmektedir. Böylece kullanıcılar istemedikleri kişilerden mesaj almayacaktır.

Burada unutulmaması gereken çok önemli bir husus vardır. Facebook ya da Messenger içinden yapılan ayarlamalar bütün platformu bağlar. Yani uygulamadan bir kişi engellenmiş ise uygulamadan da engellenmiş demektir. Dolayısıyla da bu ayarlar yapılırken dikkatli olunması gerekir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Geçmişi Nasıl Silinir?

Yapılan ayarlamalardan bildirim sesinden çevrimiçi olma durumunun görünmesine kadar farklı işlemler yapılabilir. Bu ayarlamalar tamamen kullanıcıların durumuna göre değişmekte ve kişiler bu ayarlara kendileri karar vermektedir. Dolayısıyla da bu uygulamanın da kişiselleştirilebileceğini söylemek mümkündür.

Facebook Messenger Windows Sürümü Nereden İndirilir?

Facebook Messenger Windows sürümünü edinmek isteyen kullanıcıların farklı seçenekleri vardır. İnternet ortamında farklı sitelerden bu uygulamayı indirmek mümkündür. Fakat kullanıcıların Microsoft’un sitesine giriş yaparak buradaki mağaza bölümünden indirmeleri çok daha doğru olacaktır. Çünkü burada hem uygulamanın en güncel hali hem de en güvenlisi yer almaktadır. Farklı internet siteleri, uygulamanın içerisine istenmeyen türden küçük eklentiler koyabilmektedir. Böyle durumlarla karşılaşmamak için mutlaka Microsoft üzerinden indirme işleminin yapılması gerekir.

Facebook Messenger’ın Geleceği

Facebook’un Messenger için Windows sürümünü yayınladıktan sonra bu alanda ciddi değişikliklerin yaşanacağı uzmanlar tarafından iddia edildi. Özellikle Skype uygulamasının yerine geçeceği dahi iddia edildi. Fakat şuana kadar beklenen gelişmeyi kat edemedi. İlerleyen dönemlerde nasıl bir yol izleneceği merakla bekleniyor.

Facebook Messenger Windows sürümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook takipçi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook Messenger Windows sürümü konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Messenger Windows Sürümü
5 (100%) 1 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Hikayelerini Kırpmadan Atma başlıklı yazımızda instagram hikaye kırpma ve instagram hikayelerini kırpmadan atma hakkında bilgiler içermektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'a Bilgisayardan Video Yükleme Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.