Facebook Sayfa Beğenisi Nasıl Arttırılır?

Facebook Sayfa Beğenisi Nasıl Arttırılır?

Facebook Sayfa Beğenisi Nasıl Arttırılır?

Facebook 1 milyardan fazla kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal mecralardan birisidir. Facebook sayfa beğenisi ise kullanıcıların açmış oldukları sayfaların ne kadar kişiye ulaştığını gösteren bir özelliktir.

Facebook kullanıcılarına sayfa açma imkanı da veren bir platformdur. Bu sayfalar aracılığıyla insanlar farklı işlemler yapabilmektedir. Bazen tanıtım amacıyla kullanılan bu sayfalar bazen ise alışveriş amacıyla kullanılmaktadır. Dolayısıyla da açılan sayfaların beğenisini arttırmak her kullanıcının temel hedefleri arasındadır.

Facebook Sayfa Beğenisi Hakkında

Facebook üzerinde açılan sayfaları, kullanıcılar daha fazla insana ulaştırmak isterler. Bunun temel nedeni ise bir sayfayı ne kadar çok kişi takip ederse sayfanın amacı o kadar hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşir. Beğeni sayısının çok olması daha fazla insanın burayı takip etmesi anlamına geldiği gibi bu kişilerin takipçilerinin de dolaylı olarak bu sayfadan haberdar olmasına neden olur. Dolayısıyla da beğeniler basit birer rakamdan çok daha ötedir.

Facebook Sayfa Beğenisi Arttırma Yöntemleri

Yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı insanlar Facebook sayfa beğenisi arttırma yöntemleri ararlar ve bu yöntemlerle sonuç almaya çalışırlar. Bu işlem için çok sayıda yöntem vardır fakat bunların bir kısmı güvensiz olduğu için bunlardan uzak durulması ve kesinlikle denenmemesi gerekir.

Uygulama ve Program Kullanılarak Beğeni Arttırma

İnsanların beğeni sayısını arttırmak istemesi, bu alanda önemli bir ihtiyaç oluşmasına neden olmuş ve buna bağlı olarak da insanlara farklı seçenekler sunulan hizmetler ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de farklı bir uygulama ya da site üzerinden verilen hizmetlerdir. Bu yöntemde kullanıcılardan Facebook hesaplarına bu uygulama ya da site üzerinden giriş yapılması istenir. Bu işlemin ardından da sayfanın beğenisinin belli bir sayıda artacağı iddia edilir.

Bu tür uygulama ve siteler insanlara kolay yoldan beğeni arttırma sağlasa da çok ciddi bir tehdit oluşturduğunun görülmesi gerekir. Çünkü buralara Facebook hesabıyla giriş yapılmaktadır ki bu da bir anlamda hesap bilgilerinin ilk elden teslimi anlamına gelir. Bu tür uygulamaların tamamı kötü niyetli olmayabilir fakat kullanıcıların bunlardan uzak durması çok önemlidir. Aksi durumda beğeni arttırmak isterken tüm hesap çalınabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Beğeni Satın Alma

Facebook sayfasının beğenisini arttırmak isteyen kişiler için güvenli yollardan bir tanesi beğeni satın almaktır. Bu işlem son derece kolaydır ve kesinlikle hiçbir aşamasında hesap bilgilerinin paylaşılmasına gerek yoktur. Dolayısıyla da kullanıcılar rahat bir şekilde bu yöntemi deneyebilir. Fakat hizmet alınan yerin güvenli olması çok önemlidir.

Facebook sayfa beğenisi arttırmak isteyen kullanıcılar belli bir ücret ödeyerek beğenilerini istedikleri sayı kadar arttırabilirler. Bunun için ödenmesi gereken miktar ile beğeni sayısı arasında doğrudan ilişki vardır.

Doğal Yollardan Beğeni Arttırmak

Para vererek beğeni sayısını arttırma yolunu tercih etmeyen kullanıcılar için bir seçenek daha vardır fakat bu biraz zahmetlidir ve zaman alır. Kullanıcılar özellikle popüler sayfalar tarafından yapılan paylaşımların altında kendi sayfalarının tanıtımını ilgi çekici bir şekilde yapabilir. Böylece burada sayfasını gören kişilerden bazıları sayfaya gelerek inceleyecek ve sayfadan hoşlanması halinde beğeni yapacaktır. Bu da beğeni sayısının artmasına neden olacaktır.

Bu şekilde yapılan işlemlerde dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus vardır. O da sayfa içeriğinin kaliteli olmasıdır. Sayfanın tanıtımı yapıldığında insanlar buraya gelecektir. Sayfada kalitesiz içerik olursa beğenmeyecekler ve bütün çaba boşa gitmiş olacaktır. Kaliteli içerik olduğunda ise zaman içinde beğenilerin sayısı artacak ve belki de tahminlerin bile çok üzerine çıkacaktır. Böylece kullanıcılar amaçlarına ulaşmış olacaklardır.

Popüler Hesapların Tavsiyesi

Facebook sayfa beğenisi arttırmanın bir başka yolu ise tavsiyedir ki bu herkesin kullanabileceği bir yol değildir. Bu yöntemi kullanabilmek için biraz şans ve birazda sabır gereklidir. Başlıktan da anlaşılacağı gibi Facebook sayfasını daha fazla kişiye ulaştırmak isteyenler, popüler hesaplardan sayfalarının tanıtımını yapmalarını rica edebilirler. Bu tanıtım talebi genellikle reddedilse de bazen işler yolunda gider ve popüler hesaplardan bir tanesi bu isteği kabul eder. Böylece kullanıcıların sayfasının tanıtımı yapılarak daha fazla insana kısa sürede duyurulur.

Popüler hesaplardan bazılarının yapmış olduğu paylaşımlar kısa bir süre içinde milyonlarca görüntüleme alabiliyor. Bundan dolayı insanlar genelde yorum kısmında seslerini duyurmaya çalışsalar da bu hesaplar tarafından yapılacak tanıtım beğeni sayısının kısa sürede istenilen rakama ulaşmasına neden olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Reklam Vermek

Beğeni sayısını arttırmanın son bir yolu ise reklam vermektir. Reklam verme işlemi ilk bakışta pahalı bir iş gibi gelse de farklı seçenekler araştırıldığında kullanıcılara sunulan uygun maliyetli reklamlar olduğu görülecektir. Bunların başında Google gelmektedir ve kullanıcılar buraya reklam vererek sayfalarını kısa sürede çok sayıda insana ulaştırabilirler. Google reklam bedeli olarak çok astronomik rakamlar talep etmemektedir.

Google dışında kullanıcı sayısı fazla olan forum sitelerine de aynı şekilde reklam verilebilir ya da buralarda tanıtım yazısı yayınlayabilir. Bu da sayının artması için etkili olabilecek bir yöntemdir. Fakat burada tercih edilecek forum sitesinin mutlaka güvenilir ve kullanıcı sayısının fazla olması gerekiyor. Aksi durumda istenilen etki oluşmayacaktır.

Yukarıda da belirtildiği gibi bu yöntemde de beğeni sayısının arttırılabilmesi için mutlaka kaliteli bir içerik olması gerekiyor. Sayfaya gelen kullanıcıların içeriklerden etkilenmesi ve bu şekilde beğeni yaptığının bilinmesi çok önemlidir.

Facebook sayfa beğenisi nasıl arttırılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook sayfa beğenisi satın alma ve Facebook grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook sayfa beğenisi nasıl arttırılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Kategori Özelliği Nedir Ne İşe Yarar? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Facebook sayfa beğenisi nasıl arttırılır diye düşündüm ve reklam vermeye karar verdim. Facenin kendi reklamlarını kullandım ama sonuç hüsran

  2. Doğal yollarla beğeni almak ile satın almak arasında fark varmı. Beğeniyi satın alsak sonuçta organik beğenmeler olacak değil mi?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.