Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

Facebook Sayfası Nasıl Açılır?

Facebook Sayfası Nasıl Açılır Hızlıca

Facebook sadece profillerin bulunduğu ve sosyal bir çevrenin edinildiği alanlardan biri olmanın da dışında geniş bir paylaşım dünyası haline geldi. Eskiden pek çok kişi sadece bir Facebook profili ile yetinirken günümüzde insanlar profillerini de bir kenara bırakarak sayfa açmaya başladı. Yaşı küçük olmasına rağmen Facebook profili olan kişiler bile açtıkları Facebook sayfaları ile kısa sürede paylaşım rekorları kırarak pek çok kullanıcının beğenisini topluyor. Sizde Facebook dünyası üzerinde daha etkili ve kalabalıkları arkasından sürükleyecek sayfalar oluşturmak gibi bir düşünce taşıyorsanız ve Facebook sayfası nasıl açılır sorusunu sormaya başladıysanız işte aşamaları…

Adım Adım Facebook Sayfa Açma Nasıl Yapılır

  1. Bilgisayar üzerinden Facebook adresinize giriş yapın.
  2. Profil kısmına tıklayın.
  3. Açılan kısmın hemen sol tarafından uzun bir liste çıkacaktır. Burada ‘’Sayfalar’’ kısmına gelin.
  4. Sayfalar bölümünden ‘’Sayfa Oluştur’’ seçeneğine tıklayın.
  5. Karşınıza sayfanızın kategorisini seçmeniz için bir tablo çıkacaktır. Buradan Marka, Ürün, Eğlence, Yer İşletme, Dava Topluluk gibi sayfa konunuza uygun olan kategorisi işaretleyin.
  6. Hemen ardından ekranınıza alt kategori seçmeniz için yeni bir sayfa gelecektir. Mesela Marka, Ürün üst kategorisini seçmişseniz bunun alt kategorisi olarak sizlere ‘’Mobilya, Giyim, Sağlık- Güzellik, Ev Dekorasyonu, İnternet Sitesi, Elektronik… vs.’’ seçenekler çıkacaktır. Buradan amacınıza uygun olan alt kategoriyi belirleyin.
  7. Sayfanızı ete kemiğe büründürmek amacıyla ‘’Profil resmi’’ ve ‘’Hakkında’’ bölümleri çıkacaktır. Bunları doldurun.
  8. Facebook sayfası açma işlemleriniz burada tamamlanmış olacaktır. Ancak sayfanızla ilgili düzenlemeler yapmak isterseniz açtığınız sayfanın hemen yan kısmında yer alan ‘’Sayfayı Düzenle’’ seçeneğine tıklamanız gerekecektir.

Facebook Sayfası Oluştururken İhtiyaç Duyacağınız Bilgiler!

Facebook sayfası oluşturmadan önce nasıl bir sayfa açmak istediğinize karar vermelisiniz. Mesela satış sayfası mı yoksa duygusal sözlerin paylaşıldığı bir sayfa mı oluşturacağınıza karar verip ona göre paylaşım yapacağınız içerikler elde etmeniz gerekiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Facebook sayfa oluşturma işlemi sırasında sizden profil resmi, kapak resmi gibi detaylar istenecektir. Bunları önceden ayarlarsanız daha iyi olur.

•Eğer bir işletme sayfası oluşturacaksanız ‘’Hakkında’’ bölümünü dolduracak sizi anlatan bir yazı hazırlamayı da unutmamanız gerekmektedir.

•Sayfanızı hemen aktif hale getirmek isterseniz paylaşım yapmaya da başlayabilirsiniz.

Bu bilgiler yeterli gelmediyse Facebook resmi sayfasından daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Facebook Sayfa Nasıl Açılır Video

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Sayfası Nasıl Açılır?
5 (100%) 2 vote[s]

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Facebook Sayfasında Değerlendirme Oyu Açmak başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.