Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Yenilerim 2019

Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Yenilerim 2019

Facebook şifremi unuttum! Bu sorun günümüzün en büyük sosyal medya devini bile sallıyor. Sosyal medya ağı Facebook, birçok kişinin aynı platformda buluşmasını sağlayan ve 1 milyardan fazla kullanıcısı olan en büyük sosyal ağlardan biridir. Her geçen gün değişim göstermekte ve kullanıcıların daha kolay etkileşim içerisinde bulunmalarına yardımcı olmaktadır. Çok fazla kullanıcı sahip olan Facebook, hem bireysel hem de kurumsal firmalar tarafından da tercih edilir.

Facebook Hesabıma Giriş Yapamıyorum Şifremi Unuttum 2019 yılının en çok karşılaşılan sorunlarından biri olarak karşımıza çıkar. Facebook şifre unutulması gibi durumlarda kullanıcıları için bazı kolaylıklar tanımış ve hesabın sahibi birtakım kriterler ile netleştirdikten sonra tekrar hesabın ulaşmasına olanak sağlamıştır. Şimdi Facebook hesabı şifresini unutan bir kişinin öncelikle ne yapması gerekir? detaylı bir şekilde inceleyelim.

Facebook Şifremi Unuttum 2019 Çözümleri

facebook şifremi unuttum

Facebook şifremi unuttum ama ne yapmam gerektiği bilmiyorum diyorsanız, sizlere bu konuda yardımcı olmaya çalışalım. Şifrenizi unuttuğunuzda öncelikle kullanıcı adı ve şifre giriş ekranında yer alan ve şifre giriş alanının hemen altında kalan “Hesabını mı unuttun?” Linkine tıklamanızdır. Bunun ardından sizden e-posta adresiniz ya da telefon numaranız istenecektir. Bu ikisinden herhangi birini girdikten sonra ara tuşuna bastığınızda karşınıza üç farklı seçenek çıkar. Bunlar;

  • Google hesabımı kullan
  • Kodu e-postayla gönder
  • Kodu SMS ile gönder

seçenekleri olarak karşımıza çıkar. Ayrıca aynı sayfada daha önceden ayarlamış olduğunuz ve hesabınıza ait olan profil fotoğrafı yer alır. Bunun nedeni Facebook’un tam olarak siz olduğunuzdan emin olması içindir. Sayfada “Devam” ve “Sen Değil Misin” şeklinde butonlar yer alır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz seçeneklerden birini seçerek ”Devam” butonuna basmalı ya da eğer profil fotoğrafı size ait değilse “Sen Değil Misin” butonu tercih edilmelidir. Profil fotoğrafı sizinse doğru yolda ilerliyorsunuz demektir. Şimdi yapmanız gereken Google hesabı, e-posta veya SMS kodu alma seçeneklerinden birini seçmenizdir. Tercihinizi yaparak “Devam” butonuna bastığınızda Facebook şifre yenileme servisi tarafından otomatik olarak oluşturulan bir kod alırsınız. Facebook şifre yenileme kodu olarak bilinen ve 6 dijitten oluşan bir koddur. Bu kodu yeni açılan sayfada uygun yerlere giriş yapmanızın ardından sizden yeni bir şifre girmeniz istenecek ve belirlediğiniz yeni şifre Facebook hesabınıza giriş için yeni şifreniz olarak belirlenecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Facebook Şifre Yenileme Kodu Nedir?

Facebook şifre yenileme kodu, şifrenizi hatırladığınız anda şifrenizi sıfırlama işlemi yapmanıza yardımcı olan bir kod olarak karşımıza çıkar. E-posta ve SMS ile alınan bu kod, 6 rakamdan meydana gelir ve Facebook hesabınız için yeni şifre belirleme alanına geçiş yapmanıza yardımcı olur. Bu kod sadece size özeldir ve sizin ulaşabileceğiniz iletişim kanallarına gönderilir. Yani hesap açarken ilk olarak belirlemiş olduğunuz telefon numarası ve e-posta adresine.

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Profilime Bakanlar Nasıl Görülür? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Facebook şifre unutma. İnanın bunu ben her ayda bir yaşıyorum. Elli kere değiştirdim sonra girmeyince unutuyorum hep sıfırlayarak giriş yapıyorum. Kağıda yazın cebinizde taşıyın daha iyi 🙁

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.