Facebook Türkçe Ayarlanamama Sorunu Çözüm 2019

Facebook Türkçe Ayarlanamama Sorunu Çözüm 2019

Facebook, şu an en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulamalarından bir tanesi. Çoğu açıdan işlevsel olsa da zaman zaman can sıkıcı sorunlarla karşılaşabiliyorsunuz. Özellikle son zamanlarda çok fazla dile getirilen problem Facebook dil sorunu. Diğer adıyla Facebook Türkçe ayarlanamama sorunu olarak bilinmektedir.

Facebook dil sorunu öncelikli olarak, uygulamanın orijinal dilinden kaynaklı. Bazı sorunlarda ya da yeni bir güncelleme yüklendiği zamanlarda, bu sorun ortaya çıkabiliyor. Facebook uygulamasının asıl dili İngilizce olduğu için, uygulama dili Türkçe’den İngilizce’ye dönebiliyor. Bu yazıda, Facebook dil sorunu neden olur, Facebook Türkçe ayarlanamama sorunu nasıl çözme kavuşturulur gibi sorulara değineceğiz.

Facebook Türkçe ayarlanamama sorunu ve çözümü mobil uygulama

Güncelleme sonrası sıklıkla ortaya çıkan bir sorun. Facebook, güncelleme yüklendikten sonra İngilizce’ye dönüyor. Bu sorun en çok Android işletim sistemine sahip cihazlarda görülüyor. Aslında çözümü oldukça basit. Bu sorunla her karşılaştığınızda, aynı işlemleri uygulamanız gerecek. Çünkü her güncelleme sonrası ya da başka sorunlarda eskiye dönebilir. Bu aşamaları uyguladığınızda tekrar sorun ortadan kalkacaktır. Çözüm oldukça basit. Dil ayarlarında küçük değişiklikler yapıldığında, sorun ortadan kalkacaktır. Facebook Türkçe ayarlanamama çözümü adım adım:

facebook turkce ayarlanamama sorunu cozum

 • İlk olarak mobil uygulaması üzerinden, hesabınıza giriş yapın. Ekranda sağ üst köşede alt alta üç çizgi simgesini gördünüz. Buraya tıklayın.

facebook turkce ayarlanamama sorunu cozum

 • Çıkan ekranı aşağı doğru kaydırdığınız zaman ‘’ayarlar ve gizlilik’’ bölümü karşınıza çıkacak. Buraya girin. Ayarlar’a tıklayın.

facebook turkce ayarlanamama sorunu cozum

 • Ayarlar ekranına girdiğinizde hesap ayarları içerisinde dil seçeneğini göreceksiniz. Dil seçeneğine tıklayın.

facebook turkce ayarlanamama sorunu cozum

 • Dil seçeneğine tıkladığınız zaman, karşınıza bir çok dil seçeneği çıkacak. Facebook Türkçe ayarlanamama temel nedeni buranın otomatik olarak İngilizce diline dönmesidir. Bu bölümde Türkçe dilini bularak işaretleme yapın. Kaydet dediğiniz anda artık, mobil uygulama üzerindeki dil sorunu çözülmüş demektir. Facebook hesabınızı Türkçe olarak kullanabileceksiniz.

Facebook dil sorunu çözümü web site

Yukarıda mobil uygulama üzerinden, Facebook dil sorunu ile ilgili neler yapılması gerektiğine değindik. Aynı şekilde web site üzerinden de dil değişikliği kolay bir şekilde yapılmaktadır. Web site üzerinden dil değiştirme işlemleri:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

 • Arama motoru üzerinden Facebook ana sayfasına gelin. Hesabınıza giriş yapın.

facebook turkce ayarlanamama sorunu cozum

 • Ekranda sağ üst köşede yer alan alt alta üç çizgi simgesine tıklayın.
 • Ekranı aşağı doğru kaydırdığınız da alt kısımda ‘’ayarlar’’ bölümünü göreceksiniz. Bu butona tıklayın.

facebook turkce ayarlanamama sorunu cozum

 • Ayarlar bölümüne giriş yaptığınızda karşınıza dil ekranı çıkacak.

facebook turkce ayarlanamama sorunu cozum

 • Dil bölümüne girdiğinizde, karşınıza tüm dil seçenekleri çıkacak. Facebook’u bu dilde göster bölümüne girip Türkçe dilini seçin. İşlem tamam. Artık Facebook dil sorunu çözümü öğrenilmiş oldu.

NOT: Bazı kişiler internete giriş ayarlarını, farklı bir ülke yapmaktadır. Öyle yaptıklarında sürekli bu sorunla karşılaşırlar ve Facebook o dile döner. Böyle bir işlem yapmadıysanız, bu işlemler sonrasında Facebook’u rahat bir şekilde Türkçe olarak kullanabileceksiniz. Tekrardan hatırlatalım. Her dil değişiminde, bu işlemleri aynı şekilde tekrarlamanız gerekir. Bir kere yaptım bir daha asla olmaz diye düşünmeyin. Sürekli başınıza gelebilir ve bu adımları uygulayarak sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ayarları düzenledim ama Facebook Türkçe ayarlanamıyor

Yukarıdaki tüm ayarları, adım adım düzenlediniz. Ancak hala Facebook Türkçe değil. Türkçe ayarlanma sorunu, bazen bu kısımdan kaynaklı olmayabiliyor. Bu nedenle de çözümü ‘’ayarlar’’ olmuyor. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda, yapmanız gereken işlem uygulamayı telefondan kaldırmak. Uygulamayı kaldırın ve tekrar yükleyin.

Tekrar yükledikten sonra, büyük ihtimalle sorun çözülecektir. Eğer hala çözülmüyorsa Vpn, Dns ayarlarının hangi ülke olduğu önemli. Eğer bu ayarlar Türkiye olarak seçilmediyse, dil sorunu çözülmez. Bu durumda yapmanız gereken, iyi bir telefoncuya götürerek bu ayarları yapmasını istemeniz. Uzman bir elin dokunması, daha profesyonelce olacaktır.

 

Dil ayarlarını düzenlemek için son yol

Mobil uygulaması üzerinden, bahsettiğimiz adımları uygulayın. Tüm aşamaları doğru bir şekilde uyguladınız ama hala çözüme kavuşamadınız. Bu durumda bir alternatif daha var. Telefondaki arama motorlarının bir tanesine m.facebook.com yazın ve aratın. Buradan Facebook hesabınıza giriş yapın. Web site üzerinden yapılması gereken işlemleri, aynı şekilde burada uygulayın. Artık son işlemde sorunun çözülmesi gerekmektedir. Bu işlemleri uygulayarak, büyük ihtimalle Facebook Türkçe ayarlanma sorunu çözülecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Geçmişi Nasıl Silinir?

Facebook dil sorunu, yapılan tüm işlemlere rağmen çözülemediyse bu konuda Facebook müşteri hizmetleri ile irtibata geçin. Durumu anlatın. Yardımcı olacaklardır.

Sonuç

Bu yazıda, Facebook dil sorunu hakkında gerekli tüm bilgileri verdik. Artık dil ayarlarından nasıl değişiklik yapabileceğiniz hakkında bilgi sahibisiniz.

 

 

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Türkçe Ayarlanamama Sorunu Çözüm 2019
5 (100%) 5 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Gizli Hesapları Görme İmkanımız Var Mı? 2019 başlıklı yazımızda instagram hakkında bilgiler içermektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'a Bilgisayardan Video Yükleme Nasıl Yapılır?

 1. Cevdet KALAYCI

  Facebook dil sorunu yazdım aylardır böyle açıklayıcı bir anlatım bulamamıştım. Teşekkür ederim. Ama ben keşke daha önce bu siteyi görseydim. Hesabı yeniledik ve tekrardan yükleme yaptım. Bir sürü uğraş yani. Teşekkürler yinede

 2. Şeyma GÜZ

  Facebook dil sorunu çözümü telefon yerine masa üstünden yapılır ise daha hızlı oluyor. Ben telefonla saatlerce uğraşmıştım. Ama yapamadım masa üstünde biraz daha kısa oldu ama başardım sonuçta.

 3. Zuhal GEÇİT

  Faceboook Türkçe dil sorunu benim telefonumda karşıma çıktı. Uygulamayı indirdim sonra tekrar sildim Tekrar yükledim ama bir türlü beceremedim. Sonra format atttım ve yükledim telefona o zaman düzeldi.

 4. Ebru TEMİZ

  Facebook dil sorunu sadece Türkçe olarak gelmiyor. Üstünde çalışırsanız başka bir dile de dönmüyor. Sanki hesap bu şekilde kilitleniyor gibi oluyor. Yapacağınız işlem kaldırıp tekrar yüklemek olmalı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.