Facebook Video Sesli Başlıyor Sesi Nasıl Kapatabilirim?

Facebook Video Sesli Başlıyor Sesi Nasıl Kapatabilirim?

Ülkemizde 40 milyondan fazla kullanıcısı olan Facebook’a giriş bilgisayarlardan yapılabildiği gibi uygulama üzerinden de yapılmaktadır. Facebook video sesli başlıyor sorunu özellikle bu uygulamalarda meydana gelen bir problemdir.

Facebook Video Sesli Başlıyor Sorunu Hakkında

Facebook uygulamasını mobil cihazına indirerek kullanmaya başlayan kişilerin mevcut ayarlar hakkında tam bir bilgi olmayabiliyor. Bu ayarlara göre videolar otomatik ve sesli olarak uygulama tarafından açılıyor. Yani uygulama üzerinde gezinirken ekrana video geldiğinde, kullanıcılar başlatmasa dahi o video sesli olarak oynamaya başlıyor.

Bu durum topluluk içindeyken ciddi şekilde can sıkıcı olabiliyor. Toplu taşıma araçlarında ya da restoranda Facebook uygulaması üzerinde gezinirken bir videonun sesli şekilde oynamaya başlaması çevredeki bütün dikkatleri çekmekte ve bu da kullanıcıları fazlasıyla rahatsız etmektedir.

Facebook Video Sesli Başlıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook video sesli başlıyor şeklinde yaşanan sorunu çözmek isteyen kullanıcıların izlemesi gereken adımlar son derece basittir ve kısa sürmektedir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle Facebook uygulamasına giriş yapılır.
  • Buradan Ayarlar bölümüne ardından da Uygulama Ayarlarına geçiş yapılmalıdır.
  • Bu bölümde farklı seçenekler olduğu görülecektir. Bu seçenekler arasında “Haber kaynağındaki videolar sesli başlar” özelliği kapalı duruma getirilmelidir.

Yukarıda bahsedilen adımların tamamlanmasının ardından işlem tamamlanmış olacaktır. Uygulama içerisinde otomatik olarak başlayan videolar bundan dolayı artık sessiz olacak ve istenmeyen durumlar yaşanmayacaktır.

Facebook Videolarının Sesini Açma

Kullanıcılar uygulama içindeki videoların sessiz başlamasını ayarladığında videolar sessiz olarak başlayacaktır. Kullanıcılar bu videoların sesini açmak istediklerinde ise video üzerine bir defa dokunmaları yeterli olacaktır. Böylece videolara mobil cihazlardaki ses seviyesine göre sesli olarak oynatılacaktır. Kullanıcılar mobil cihazları üzerinde yer alan ses tuşlarını kullanarak ses seviyesini ayarlayabilir.

Facebook video sesli başlıyor sesi nasıl kapatabilirim konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Facebook’un yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Facebook gerçek sayfa beğenisi satın alma ve Facebook Türk grup üyesi satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Facebook video sesli başlıyor sesi nasıl kapatabilirim konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Facebook Video Sesli Başlıyor Sesi Nasıl Kapatabilirim?
5 (100%) 1 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Yanlışlıkla Kalp Gönderdim Nasıl Geri Alırım? başlıklı yazımızda instagram gönderilen kalbi silme ve instagram yanlışlıkla kalp gönderme hakkında bilgiler içermektedir.

  1. Ferhat SEZER

    Facebook video başlangıçları benim de otomatik oynatıyor. Onu nasıl değiştirebilirmi. Sonuçta her oynayışta benim internetten gidiyor herhalde.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.