Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası Çözümü 2019

Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası Çözümü 2019

Google Play Store üzerinden yapılan indirme işlemleri sırasında kullanıcıların sık sık karşılaştığı problemlerden biri olarak karşımıza çıkan “indirme bekleniyor” hatası, özellikle büyük boyutlu oyunlarda ortaya çıkan bir sorundur. Tabi buna tam olarak bir sorun demek aslında yanlış olur. Çünkü indirme bekleniyor iletisi arka planda bazı işlemlerin yapılması gerektiğini indirmeyi sıraya aldığını gösterir.

Google play store indirme bekleniyor hatası çözümü 2019 yılında özellikle yeni güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıkan bir durumdur. Karşılaşılan hatanın çözümü bazı ayarların ve kontrollerin yapılması ile kolayca giderilir. Arka planda yapılması gereken işlemleri sonuçlandırılması ile indirme işlemi kısa süre içerisinde devreye girecektir. Şimdi play store indirme bekleniyor hatası nasıl giderilir? Neler yapılması gerekir? hep birlikte inceleyelim.

Play Store İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Play Store üzerinden uygulama indirirken yaşanan indirme bekleniyor hatası çeşitli nedenlere bağlı olarak karşımıza çıkar. Sorunun çözümü için öncelikle hataya sebebiyet verecek ayarların kontrol edilmesi gerekir. Bu bağlamda ilk olarak kontrol edilmesi gereken Play Store uygulama güncelleme bölümüdür. Yaşanan indirme bekleniyor hatasının kaynağında Play Store’un arka planda uygulamaları güncellemesi olabilir. Bu nedenle yapılması gereken öncelikle menüden “Uygulamalarım ve Oyunlarım” kategorisine girmek ve arka planda güncellemelerin devam edip etmediğini kontrol etmektir. Eğer devam eden güncellemeler varsa beklenmeli ve bunun ardından indirmenin başlayacağı unutulmamalıdır. Ayrıca Ayarlar menüsündeki Genel Ayarlar kısmından kullanıcılar güncelleme ayarlarını kontrol altına alabilir.

GOOGLE PLAY STORE İNDİRME BEKLENİYOR

Uygulama indirme sırasında Play Store indirme bekleniyor hatası ortaya çıkaracak başka bir durum da önbellekte biriken geçici dosyaların indirilen uygulama ile çakışma ihtimalidir.

 • Bu yüzden önbellek silinmeli ve bunun ardından indirme işlemi tekrar başlatılmalıdır.
 • Ayarlar > Genel Uygulamalar menüsü içindeki “Google Play Services for Instant Apps” uygulamasına gidilmeli
 • Buradan depolama seçeneği seçilerek önbellek silinmelidir.
 • Bunun yanında aynı işlem Google Play Store içindeki önbelleği silme bölümünden de yapılmalıdır.

Telefonlarda İndirme Bekleniyor Hatası Android Çözümü

Bu hata bazen büyük boyutlu uygulama ya da oyunların indirilmesi sırasında da karşımıza çıkar. Büyük boyutlu dosyalar indirilirken genelde kablosuz ağ bağlantısı kullanılır. Bu neden Android telefonun bulunduğu ortamda bağlanabileceği bir kablosuz bağlantı yoksa indirilmek istenen uygulama mobil veri ağı üzerinden indirilmeye başlanamaz. Böyle bir durumda Play Store indirmeyi başlatmak için bağlanabileceği bir kablosuz ağ bekler ve bu arada “indirme bekleniyor” uyarısı verir. Kablosuz ağa bağlanılmasının ardından ise indirme gerçekleşir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Ayrıca Google Play Destek sayfasına bakarak resmi kaynaklardan bilgi alabilirsiniz.

Play Store Yükle

Google play store indir yükle dediğinizde birçok seçenek çıkacaktır. Size bonus olarak play store indir ücretsiz yükle olarak nasıl yapılır onu anlatacağız. Gelin Google Play Store nasıl indirilir göz atalım.

Bu bağlantıyı tıklayarak silinen Google Play yerine güvenle Google Play Store İndirebilirsiniz.

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Facebook Şifremi Unuttum Nasıl Yenilerim 2019 başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

 1. Bazi indirme hataları için bu yazılanlar doğru teşekkürler denedim. Ama bazı boş programlar var sırf millet indirsin vs. diye bekle bekle bunun çözümü olmuyor.

 2. Play Store son derece düzgün programları ön plana çıkartıyor.Ayrıca yapılan uygulamalara verilen yıldız ve yorumlar uygulamanın ne düzeyde olduğunu net olarak gösteriyor.

 3. Ertuğrul KAZAK

  Ayarlar bölümünden yapılan güncelleme sonrasında yine indirim tekrardan başlıyor. Ancak her defasında kesin çözüm vermiyor bilginiz olsun. Yeniden yükleme yapıp bekleten uygulamalar da mevcut

 4. Google Play Store yeni bir sürüm hazırlıyormuş. Yapılacak olan yeni güncelleme sonrasında birçok kullanıcının güncelleştirmeleri ve kullanırlılığı test edilip bu şekilde bir yükleme yapılacakmış. Güncelleme gelir ise bu tarz sorunlar ortadan kalkar gibi geliyor bana.

 5. İki üç dakika beklerim arkadaş. Baktım inmiyor o uygulamayı bi daha indirmem. Ne bekleyeceğim de uğraşacağım. Olursa olur olmazsa bir daha yüklemem bu kadar basit.

 6. Yazı için teşekkürer. Aslında büyük bir dertten kurtarıldık diyebiliriz. indirme işlemi yaparken dakikalarca bekliyorduk. bakalım yeni yöntemler ile indirim hızımız artacak mı?

 7. Sinir bozucu bir durum internetten kaynaklı diye düşünüyorum indirme sorunuu yaşadığım zamanalar internetimde kesiliyor.

 8. Google play store indirme sorunu için yazdığınız özel emek için teşekkürler. Hazırlayan ve emek veren herkese minnetarım. Birçok sorunlarımızı sitenizden çözümlüyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.