Instagram Ana sayfadaki Gönderiler Nasıl Gizlenir?

Instagram Ana sayfadaki Gönderiler Nasıl Gizlenir?

Instagram Ana sayfadaki Gönderiler Nasıl Gizlenir?

Sosyal medyanın günümüzde bu kadar yaygınlaşması ile Instagram uygulaması da kullanıcıların en yoğun şekilde kullandığı sosyal ağ platformlarından birisi haline geldi. Instagram uygulaması kullanıcılara fotoğraf ve video paylaşma özellikleri sunmakla birlikte aynı zaman da direkt mesaj sistemi ile de kullanıcılar arasında bir iletişim ağı haline geldi. Instagram uygulaması yaygınlaşırken Instagram’ın kullanıcılarının da bu konu hakkında pek çok soruları olmaya başladı. Instagram uygulamasının gizlilik ayarları ile birlikte aynı zamanda gönderi paylaşımları hakkında gelen bu sorulara sitemiz üzerinde cevap vermeye çalışıyoruz. Son günlerde paylaşımların yoğunlaşması ile gelen sorulardan bir tanesi de Instagram ana sayfadaki gönderiler hakkında olmaktadır.

Instagram Üzerinden Gönderi Paylaşma

Instagram uygulaması ile kullanıcılar kendi hayatlarında yaşadıkları anıları paylaşırken aynı zamanda sevdikleri ve takip ettikleri kişilerin gönderilerini takip edebilmektedirler. Instagram gönderi paylaşımı son derece kolay bir işlemdir. Bu anlamda bir video ya da fotoğraf paylaşabilmek için ana sayfanıza gelip en aşağıda yer alan artı butonuna basarak mobil cihazınızın içerisinde bulunan galeriden ya da klasörlerden tercih ettiğiniz görüntüyü seçerek paylaşım yapabilmektesiniz. Gördüğünüz gibi gönderi paylaşımı işlemi son derece basit bir işlemdir. Takip ettiğiniz kişilerin de paylaşımlarını tek tek profillerini ziyaret etmek yerine Instagram ana sayfadaki gönderiler kısmında bulabilirsiniz.

Instagram Ana sayfadaki Gönderileri Gizlemek Mümkün Müdür?

Instagram sosyal ağ platformu geliştikçe ve güncellendikçe kullanıcılarına pek çok özellikli işlemler de sunabilmektedir. Bu anlamda kullanıcıların da bu kadar işlemli bir sosyal ağ platformunda merak ettiği konular olmakta ve uygulamayı daha kullanışlı hale getirebilmek adına aradığı bazı özellikler olabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de Instagram ana sayfadaki gönderiler gizleme üzerinedir. Kullanıcılar takip ettikleri hesaplardan çoğu zaman Instagram ana sayfadaki gönderiler yüzünden şikayetçi olabilmektedirler. Nitekim bazen bazı hesaplar çok fazla gönderi paylaşmaktadır bu da onları takip eden kullanıcıların ana sayfalarının aynı hesaptan gelen gönderilerle dolmasına neden olmaktadır. Bu anlamda da o hesapları takip etmeyi bırakmak istememekte ancak Instagram ana sayfadaki gönderiler düzenleme ve gizleme işlemine başvurmak istemektedirler. Bu anlamda bunun Facebook’ta olduğu gibi bu kişiden gelen gönderileri gösterme özelliği bulunmamaktadır ancak Instagram ana sayfadaki gönderiler gizleyebilmek için yapılabilecek hiçbir şey yok da değildir. Yazımızın devamında Instagram ana sayfadaki gönderiler gizleme adına yapabileceklerinizi bulabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram Ana sayfadaki Gönderiler Gizleme

Instagram ana sayfadaki gönderiler kullanıcıların canını sıkıyor ve bu anlamda da bu gönderileri gizleme yollarını arayan kullanıcılar için yapılabilecek aslında çok fazla seçenek de bulunmamaktadır. Instagram ana sayfadaki gönderiler için görmek istemediğiniz kullanıcıya yapabileceğiniz tek şek o kullanıcıyı takip etmeyi bırakmanızdır. Takipten çıkardıktan sonra sayfa yenilediğiniz zaman o kullanıcıya ait hiçbir fotoğraf, video ya da hikaye görmeyeceksiniz. Ancak eğer bu kullanıcıyı daha sonra tekrar takip etmek isterseniz ve hesabı gizli ise tekrar takip isteği göndermeniz gerekecektir. Kısaca özetlemek gerekirse Instagram ana sayfadaki gönderiler ve bu gönderileri gizleyebilmek için Instagram uygulaması kullanıcılarına çok fazla özellikli seçenek sunmamaktadır. Yani Facebook’ta olduğu gibi bu kullanıcının gönderilerini ana sayfamda gösterme gibi seçenekler yer almamaktadır. Dolayısıyla eğer çok fazla fotoğraf ya da video paylaştığı için ana sayfanızı işgal ettiğini düşündüğünüz bir kullanıcı için yapabileceğiniz tek şey o kullanıcıyı takipten çıkarmanızdır. Ancak yukarıda da belirtildiği üzere eğer bu kullanıcının hesabı gizliyse ve siz de onu Instagram ana sayfadaki gönderiler yüzünden takipten çıkardıysanız, tekrar ekleyebilmeniz için takip isteği göndermeniz gerekecektir. Ne yazık ki bunun dışında yapabileceğiniz başka bir seçenek mevcut değildir. Bu nedenle bir kullanıcıyı takipten çıkarmadan önce iyice düşünmenizde fayda var.

Instagram ana sayfadaki gönderiler nasıl gizlenir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın al ve Instagram beğeni satın al konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram ana sayfadaki gönderiler nasıl gizlenir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Twitter Cinsiyet Değiştirme Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Ben gizleme işlemini yapıyorum. Fakat arkadaşın telefonundan bakınca yine onda görünüyor. Bu gizleme sadece bizim için mi geçerli ki?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.