Instagram Dondurma ve Açma

Popülerliği gün geçtikçe artan sosyal medya platformları arasında ilk sıralarda yer alan Instagram, Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınmasının ardından çok sayıda yeni kullanıcıyı da bünyesine dahil etmiştir. Bugün sadece ülkemizde bile milyonlarca sosyal medya bağımlısına ev sahipliği yapan bu muhteşem platform ayrıca kolay kullanımı ve pratik özellikleri ile de dikkat çekmektedir. Kullanıcılar, sosyal medya uygulamasının onlara imkân verdiği ölçüde Instagram’a kayıt olurken edindikleri hesapları üzerinde çeşitli değişiklikler yapabilmektedir. Bu değişikliklerin arasında sık sık tercih edilenlerinden bir tanesi ise Instagram dondurma ve açma yöntemleridir.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Instagram’ı kullanan pek çok kişinin zaman zaman çeşitli nedenlerle hesabını dondurmak istemesi mümkün olabilir. Başkaları tarafından kişisel bilgilerinin ya da geçmişte paylaştığı fotoğrafların daha fazla görünür olmasını istemeyen kullanıcıların başvurduğu Instagram hesap dondurma özelliği, doğru adımların atılması halinde kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Bilindiği gibi eski Instagram özellikleri arasında hesap dondurma özelliği mevcut değildi. Bunun yerine kullanıcılar, arzu ettikleri takdirde sosyal medya platformunun hesap silme özelliğinden yararlanabiliyordu. Ancak 2015 yılının Temmuz ayında Instagram’a getirilen yeni bir güncellemeden sonra hesap silme özelliği gizlenerek bunun yerine Instagram hesap dondurma ayrıcalığı aktifleştirildi.

Buna göre hesabını tamamen yok etmek yerine geçici bir süreliğine askıya almak isteyenler için ideal bir seçenek olan Instagram hesabını dondurma özelliğini kullanabilmek için ilk olarak internet bağlantısı bulunan bir bilgisayara ya da tablete sahip olunması gerekiyor. Dileyen kullanıcılar, hesap dondurma işlemlerini cep telefonlarında bir internet tarayıcısı açarak halledebiliyor olsalar da bu işlem için en idealinin yine masaüstü cihazlar olduğu söylenebilir. 

Belirtildiği üzere masaüstü cihazlarda ya da cep telefonlarında açılacak olan internet tarayıcısına https://instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ linkinin yapıştırılması halinde Instagram hesap dondurma işlemleri için gereken uygulama arayüzüne erişebilmek mümkündür. Arzu eden Instagram kullanıcıları ise bu bağlantı yerine Instagram’ın tarayıcı sürümü üzerinden profil sayfalarına giderek ve burada yer alan ‘’Profili Düzenle’’ butonuna tıklayarak da hesap dondurma linkinin bulunduğu alanı görebilirler.

İlgili linke gidildikten sonra hesabın neden dondurulacağına dair çıkan sebepler arasında bir tanesinin tercih edilmesi ve hesabın mevcut şifresinin de istenen alana girilmesinin ardından ‘’Hesabımı Geçici Olarak Kapat’’ butonuna basılması halinde hesap dondurma işlemi tamamlanabilir.

Görüldüğü üzere oldukça basit birkaç adımdan ibaret olan Instagram hesap dondurma işlemlerinin sonuçlandırılmasının ardından yeniden hesaba giriş yapılabilmesi mümkün değildir. Tekrardan hesabına giriş yapmak isteyen kullanıcılar ise az 24 saat beklemelidir.

Instagram hesabının kapatıldığından emin olmak isteyen kişiler, yeniden giriş yapmaya çalıştıklarında hata alarak hesaplarının güncel durumunu teyit edebilirler. Ayrıca farklı bir Instagram hesabı üzerinden kendi profillerine bakmaya çalıştıkları zaman ‘’Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor.’’ türü bir hata ile karşılaşmaları halinde de yine hesaplarının dondurulduğundan emin olabilirler.

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Kapatılan Instagram hesapları, dondurulma işleminin tamamlanmasının ardından en az 24 saat geçtikten sonra yeniden aktif hale getirilebilir. Instagram hesabını geri açmak için Instagram’a mobil uygulaması üzerinden giriş yapılması ve bu şekilde hesap aktifleştirme işlemlerinin tamamlanması gereklidir. Instagram hesap dondurma için zorunlu olan web sürümünden giriş yöntemi, Instagram hesap açma işlemleri için geçerli değildir.

Bazı anlarda Instagram hesap açma işlemlerinin ardından Instagram hesaplarında yer alan birtakım resimlerin kayıp olduğu gözlemlenebilir. Bu sık sık yaşanan bir durumdur ve ortalama bir hafta içerisinde resimlerin kendiliğinden geri geldiği bilinmektedir.

 

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Google Play Store İndirme Bekleniyor Hatası Çözümü 2019
Instagram Dondurma ve Açma
2.3 (45%) 12 votes

Bir önceki destek yazımız olan Instagram’da Etiket Kullanımı Nasıl Olmalı? başlıklı yazımızda etiket nasıl olmalı?, etiket nasıl yapılır ve etiket nedir hakkında bilgiler içermektedir.

Instagram Dondurma ve Açma” için 6 yorum

  • 17 Haziran 2018 tarihinde, saat 01:36
   Permalink

   Ya ben dondurmustum ama simdi acamiyorm kulanici bulunamadi diyor

   Yanıtla
 • 9 Eylül 2018 tarihinde, saat 01:26
  Permalink

  İsdekramı geri açamıyorum dondurmuşdum

  Yanıtla
  • 9 Kasım 2018 tarihinde, saat 20:11
   Permalink

   Hesabı dondurdu geri getirmek istiyom

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +