Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcıları, kendilerini rahatsız eden kişileri uygun menülerden engelleyebilir. Yine istemeleri halinde Instagram engel kaldırma işlemi sayesinde bu engeli geri alarak kaldırabilirler.

Instagram Engelleme Hakkında

Sosyal medya kullanıcıları, bazen diğer kullanıcılar tarafından rahatsız edilebilir. Bu rahatsızlık sistematik hale de gelebilir. Instagram kullanıcıların çok daha rahat bir şekilde burada zaman geçirebilmesi için engelleme özelliğini geliştirmiştir. Engelleme özelliği sayesinde kullanıcılar, istemedikleri kişileri tamamen görünmez hale getirebilir.

Instagram’da engelleme yapmak son derece basittir ve oldukça kısa sürer. Bu işlemi yapabilmek için engellenecek kişinin profiline girişmesi ve sağ üst köşede yer alan üç nokta ikonuna basılması gerekir. Bu ikona basıldıktan sonra yapılacak işlemlere dair seçenekler çıkacaktır. Bu seçenekler arasından “Engelle” tercih edildiğinde işlem tamamlanacak ve o kullanıcı engellenmiş olacaktır.

Instagram Engel Kaldırma Nedir?

Engel kaldırma yukarıda anlatılan engelleme işleminin geri alınmasıdır. İnsanlar bazen engelledikleri kişilerle tekrar iletişim kurmak ya da paylaşımlarını görmek için engellerini kaldırmak isteye bilirler. Bu işlem yapıldığında, engelleme işlemi yapılmamış gibi olacak ve söz konusu kişi tekrar iletişim kurma hakkına sahip olacaktır.

Instagram Engel Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram üzerinde yapılan engellemeyi kaldırmak isteyenlerin iki farklı yöntemi vardır. Bunlardan istenilen kullanılabilir. İlk yöntemde engeli kaldırılacak olan kişilerin adının tam olarak bilinmesi gerekiyor. İsmi bilinen kişi aramalardan bulunarak profiline gidilmelidir. Profile girince, engelden dolayı direkt olarak “engeli kaldır” seçeneği görünecektir. Bu butona basılarak Instagram engel kaldırma yapılabilir.

Bir diğer yöntem ise daha kullanışlıdır ve engellenen kişilerin kullanıcı adlarını tam olarak bilme gibi bir zorunluluk yoktur. Özellikle engellenen kişilerin isimleri unutulmuşsa bu yöntem çare olacaktır. Bu yöntemde kullanıcıların öncelikle profillerine giriş yapmaları ve buradan “Seçenekler” bölümüne geçiş yapması gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise ortalarda yer alan “Engellenen kullanıcılar” butonuna basılmalıdır. Burada açılacak listede şimdiye kadar engellenmiş bütün kişilerin yer aldığı görülecektir. Açılan listeden istenilen kişinin engeli rahatlıkla kaldırılabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Engel Kaldırmada Yaşanan Sorunlar

Engel kaldırma yöntemleri yukarıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Fakat bazı kullanıcılar bu yöntemleri düzgün bir şekilde uygulamasına karşın engel kaldırma işlemini yapamadığını belirtiyorlar. Bunun farklı nedenleri vardır.

Engel kaldırmak için aranan kişilerin adının bulunamaması yaşanan sorunların başında yer alıyor. Söz konusu sorunun farklı nedenleri olabilir. Bu nedenlerden bir tanesi Instagram tarafından uygulanan sınırlamalar olabilir ki bu sorun beklendiğinde kendiliğinden düzelecektir. Yani kullanıcıların bir iki saat beklemesi ve yeniden denemesi yeterli olacaktır. Bu durumun bir başka nedeni ise kişinin hesabını kapatmış ya da dondurmuş olmasıdır. Böyle durumlarda arama bölümünden bulunması mümkün değildir. Dolayısıyla da bunun çözümü yoktur. Olmayan bir kullanıcı bulunamaz.

Instagram’da yaşanan bir sorun da engellenen kişinin profilinde üç nokta çıkmamasıdır. Bu da hesabın kapatılmış olması anlamına gelse de tam olarak böyle olmayabilir. Instagram engel kaldırma noktasında yaşanan sorunlara dair farklı bir çözüm yolu daha var. Fakat bu çözümün %100 çalıştığı söylenemez. Bazı kullanıcıların sorunları çözülürken bazıları ise işe yaramadığını söylüyor. Yine de denemekte fayda vardır.

Üç nokta görünmemesi durumunda kullanıcıların herhangi bir gönderiye girerek başkasına gönder butonuna basmaları gerekir. Bu noktadan sonra ise gönderilecek kişi olarak engellenen kullanıcının adı yazılmalıdır. Daha sonra ise mesaj gönderilmelidir. Buradan engel kaldırma işlemi yapılabilir. Son olarak ise gönderilen mesaj silinmelidir.

Yukarıda engel kaldırma işlemi ve bu işleme dair sorunlarla çözüm önerileri yer almaktadır. Kullanıcıların bu sayede engel ile ilgili sorunları çözülmüş olacaktır.

Instagram engel kaldırmada yaşadığınız sorunlar bu şekilde çözülemezse sistemsel kaynaklı olabilir. Bu nedenle öncelikle Instagram’ın son sürümünü kullandığınızdan emin olmalısınız. Instagram son sürümde değilse uygulama marketinden güncelleyebilirsiniz. Sorun çözülmezse uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz. Sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Instagram engel kaldırma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram yabancı takipçi satın alma ve Instagram yabancı beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram engel kaldırma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İnstagramdan Engeli Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan instagram uygulaması her geçen gün daha da popülerleşmektedir. Bu kadar fazla kullanıcısının olması da instagram ile ilgili birçok soruyu da beraberinde getirmektedir. instagram ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de ”instagramdan engeli kaldırma nasıl yapılır” sorusudur. Bu yazımızda sizlere bu soru hakkında detaylı bir bilgi vermeye çalışacağız.

instagramda Engellenen Kişiler Nasıl Görülebilir?

instagram uygulaması maalesef ki engellediğiniz kullanıcıları ya da sizi engelleyen kişileri görmenize izin vermemektedir. Bu nedenle bu alanda hizmet vermek üzere yeni bir uygulama programlanmıştır. Android işletim sistemine sahip cihazlarda instagramda engelleyenleri görebilmek için instafollow for instagram uygulaması kullanılmaktadır. Bu uygulama üzerinden sizi engelleyen kişileri görebilmeniz mümkündür. Uygulamayı telefonunuza ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Ancak instagramda sizi engelleyen kişileri görmek isterseniz uygulama bunun için sizden ücret talep etmektedir. Bunun yanında ücretli hizmet veren uygulamayı internette güzel bir araştırma yaparsanız ve güvenilir bir site bulabilirseniz ücretsiz versiyonunu da bulmanız mümkündür.

Uygulamayı telefonunuza yükleyip kurduktan sonra blockers menüsünden sizi engelleyen kullanıcıları çok kolay bir şekilde görebilmeniz mümkündür. Ayrıca uygulama üzerinden sizi engelleyenleri görebildiğiniz gibi takipten çıkaran ya da sizi takip etmeyen kullanıcıları da görebilirsiniz.

İnstagram Kişi Engelleme

İnstagram üzerinden herhangi bir kullanıcıyı engellemek için öncelikle engellemek istediğiniz kişinin profiline gelin. Hesaba ait sayfada sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın. Daha sonra o bölümde karşınıza çıkan seçenekler içerisinde kullanıcıyı engelleyi seçerek engelleme işlemini tamamlayın.

İnstagramda Engellenen Kişinin Engelini Kaldırma

İnstagramda engellediğiniz kişinin engelini kaldırmak için öncelikle instagram hesabınıza giriş yapın ve engelini kaldırmak istediğiniz kişiye ait hesaba gelin. Hesap sayfasında sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın ve engellemeyi kaldır seçeneğine tıklayarak engel kaldırma işlemini tamamlayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Son zamanlarda en çok merak edilenlerden bir tanesi İnstagramda engel kaldırma nasıl yapılır konusudur. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki engellemiş olduğunuz bir kullanıcı Instagram hesabınızı bulamaz ve gönderilerinizi göremez. Bunun için kullanıcının engelini kaldırmanız gerekiyor. Engeli kaldırmak içinse aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.

 1. İlk olarak engellemiş olduğunuz kişinin profiline girmelisiniz. Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç nokta kısmına yani seçeneklere basmalısınız.
 2. Seçeneklere girdiğinizde karşınıza bir pencere açılacaktır. Bu pencerenin en üst kısmında “Kullanıcının Engellemesini Kaldır” ikonu mevcut. Kullanıcının engelini kaldırmak için bu ikona tıklamanız yeterli olacaktır.

İnstagram engel kaldırma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu adımları sırasıyla takip ettiğinizde siz de kullanıcıların engelini kaldırmış olacaksınız. iOS işletim sistemleri için de aynı adımları takip etmeniz yeterlidir.

Instagram’da kullanılmakta olan kullanıcı engelleme özelliği son zamanlarda en çok tercih edilen özelliklerden bir tanesi haline geldi. Özellikle istemediğiniz kullanıcıların sizi rahatsız etmesini ya da profilinizi görmesini istemediğiniz durumlarda tek yapmanız gereken engellemek istediğiniz kullanıcının profiline girerek kullanıcıyı engellemek olacaktır. Kullanıcıyı engelledikten sonra artık o kullanıcı sizinle hiçbir şekilde iletişime geçemeyecek ve profilinizi görüntülemeyecektir. Eğer engellediğiniz kullanıcının profili herkese açıksa siz onun profilini görebilir ve ona mesaj atabilirsiniz. Onun size ulaşabilmesi içinse engeli kaldırmanız gerekmektedir.

İnstagram Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya devi İnstagram ile günümüzde pek çok kişi ya da firma, satışını veya tanıtımını yaptıkları ürün veya hizmetlerini İnstagram’a koyarak tüm dünyaya gösterebilmekte ve böylece potansiyel müşteri kitlelerine çok daha kolay bir şekilde ulaşabilmektedir. Yine İnstagram üzerinden hesap sahipleri farklı kişiler ile arkadaşlık kurabilmekte ve onların fotoğraflarını beğenebilmektedir. İşte bu kadar fazla avantajı olan bu sosyal medya platformunda kullanıcıların faydalanabileceği farklı birçok özellik de yer almaktadır. Bu özellikler arasında yer alan İnstagram engelleme ve engel kaldırma imkânı ise hesap sahiplerine görmek ya da konuşmak istemedikleri kişilere karşı önlem almalarına olanak verebilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Pek çok İnstagram kullanıcısı tarafından tercih edilen İnstagram engelleme ve engel kaldırma özelliği ile kullanıcılar hızlı bir şekilde hedefledikleri Instagram hesaplarını engelleyebilmekte ve arzu etmeleri durumunda da geri açabilmektedir. Dünyanın en sevilen sosyal medya mecralarından olan İnstagram’da halen nasıl birilerini engelleyebileceğini ya da engellerini geri açabileceğini bilmeyen kullanıcılara ise bu konu ile ilgili biraz daha detaylı bilgilendirme yapılabilir.

İsteler de istemeseler de İnstagram kullanıcıları zaman zaman farklı kişileri İnstagram hesaplarından engellemek zorunda kalabilmektedir. Bu durum genelde aralarında duygusal bir ilişki bulunan ve daha sonra ayrılan çiftleri kapsasa da, kimi zaman yalnızca arkadaş olan kişiler arasında da vuku bulabilmektedir. Kısacası, farklı pek çok nedenden ötürü İnstagram kullanıcılarının ihtiyaç duyabilecekleri İnstagram engelleme özelliği bazı anlarda da yine hesap sahiplerinin engelledikleri kullanıcıları yeniden geri açmak istemelerine sebep olabilmektedir. Bu nedenle daha sonradan herhangi bir sorun yaşamamak adına İnstagram’da hesap engelleme ve engel kaldırma özelliğinin nasıl çalıştığının tam anlamıyla öğrenilmesi gerekmektedir.

İnstagram’da farklı kişileri engelleyebilmek için yapılması gerekenlerden kısaca bahsetmek gerekirse ilk olarak cep telefonları üzerinden İnstagram uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir. Daha sonra hesap sahipleri, engellemek istedikleri kişilerin İnstagram profillerine girmelidir. Profile bakıldığı esnada sağ üst kısımda görülen ‘’…’’ yani 3 nokta işaretine tıklanmalıdır. Bu işarete tıklanmasının ardından İnstagram kullanıcılarının karşısına mini bir pencere açılacak ve pencerede yer alan farklı seçenekler arasında ‘’Kullanıcıyı Engelle’’ butonu da aktif olacaktır.

Bu durumda İnstagram engelleme işlemleri için tek yapılması gereken, bahsedilen bu butona tıklamak ve hedef kullanıcının süresiz şekilde engellenmesini sağlamaktır. İlgili butona basılmasının ardından engellenen İnstagram kullanıcıları hesap sahiplerine mesaj atamamakta, paylaştıkları içerikleri görememekte ve hiçbir şekilde takipçileri olamamaktadır.

Engelleme işlemlerinin görüldüğü üzere oldukça basit bir süreçten ibaret olduğu İnstagram’da, sosyal medya uygulamasının sunduğu imkanlar sayesinde yine arzu edilmesi durumunda engellenen hesaplar aynı şekilde kolaylıkla açılabilmektedir. Ancak bunun için öncelikle İnstagram’da engellenen kişilerin yeniden bulunması gerekmektedir.

İnstagram’da Engellenen Kişiler Nasıl Bulunur?

İnstagram engelleme işlemleri yapıldıktan sonra engellenen kişilerin geri açılması istenildiğinde ne yazık ki arama butonuna yazılan hedef kişiler bulunamamaktadır. Bu durumda çözüm için adım adım uygulanması gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Buna göre ilk olarak mobil cihazlardan Google Chrome ya da Safari gibi bir internet tarayıcısı açılmalı ve bu tarayıcıya https://instagram.com/(engellenenkişininkullanıcıadı) şeklinde hedef kullanıcının profil linki yazılmalıdır. Daha sonra Instagram.com adresine tarayıcı üzerinden kişiye özel olan kullanıcı bilgileri ile giriş yapılmalıdır. Bu sayede İnstagram tarayıcı üzerinden kullanılabilir hale gelmektedir. Daha sonra yeniden engellenen kullanıcının profiline gelinerek tekrardan ‘’…’’ işaretline tıklanmalı ve ‘’Bu kişinin engelini kaldır’’ seçeneği seçilmelidir. Bu adımdan sonra cep telefonu üzerinden İnstagram’a girildiğinde daha önce engellenmiş olan kişinin arama bölümünde bulunabilir hale geldiği görülecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram, insanların daha rahat bir şekilde zaman geçirmesi için kullanıcılara engelleme imkanı vermiştir. Instagram engel kaldırma işlemiyle de söz konusu engel geri alınabilir. Böylece insanlar istedikleri gibi hareket etme kolaylığına sahip olurlar.

Instagram Engelleme Özelliği Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram, sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir ve insanlar burada fotoğraf ya da video paylaşımı yapabilirler. Zaman içinde uygulamaya getirilen yenilikler sayesinde kullanıcı sayısı hızla artmış ve 1 milyar sınırını aşmıştır. Çok sayıda insanın burada yer alması her ne kadar olumlu olsa da zaman zaman bazı kişilerin tavırları insanları rahatsız edebilmektedir. Hatta rahatsızlık veren kişiler bunu taciz derecesine kadar çıkarabiliyor. Dolayısıyla da insanlar bu durumdan çok rahatsız oluyorlar.

İnsanların rahatsızlık duyduğu durumlarda kullanması için geliştirilen engelleme özelliği sayesinde kullanıcılar, bu rahatsızlıktan çok rahat bir şekilde kurtulabilirler. Engelleme özelliği kullanıldığı zaman, rahatsızlık veren kişi ya da kişiler tamamen görünmez duruma sokulmaktadır. Böylece o kişiler, engelleme yapan kişiye mesaj göndermedikleri gibi profiline de ulaşamazlar.

Engelleme yapmak isteyen kullanıcıların izlemesi gereken yol son derece basittir. Bunun için kullanıcıların öncelikle engellemek istedikleri kişinin profiline giriş yapması gerekiyor. Daha sonra ise sağ üst köşede yer alan üç nokta ikonuna basarak buradan çıkan seçeneklerden “Engelle” butonuna basılmalıdır. Böylece engelleme işlemi tamamlanmış olur. Kullanıcılar, bu işlemi istedikleri kadar kişi için yapabilirler.

Instagram Engel Kaldırma Nedir, Nasıl Yapılır?

Instagram engel kaldırma işlemi, engelleme işleminin tam tersidir. Kişiler, bazen yaptıkları engellemeden pişman olur ve bunu kaldırmak isterler. Instagram, kullanıcıların bu alandaki ihtiyaçlarına cevap vermek için benzer bir hizmet sağlamaktadır.

Instagram kullanıcılarının engel kaldırması için yapması gereken işlem son derece basittir. Bunun için öncelikle, engel kaldırma yapacakları kullanıcıların profiline gitmesi gerekiyor. Bunun ardından ise “engel kaldır” butonuna basılmalıdır. Böylece daha önce yapılan engel kaldırılmış olacaktır.

Instagram Engel Kaldırma Sorunu

Instagram kullanıcıları, bazen engel kaldırmak istediklerinde bir takım sorunlarla karşılaşırlar. Bu sorunların başında, engel kaldırılacak kullanıcının bulunamaması gelir. Yukarıda da anlatıldığı gibi insanlar engel kaldırmak istediklerinde, bu kişinin profiline gitmelidir. Bunun için ise kullanıcı adının mutlaka bilinmesi gerekir. Eğer kullanıcı adı bilinmiyorsa farklı bir yöntem uygulanması gerekir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'a Bilgisayardan Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Instagram engel kaldırma sorunu için izlenecek bir başka yol daha vardır ve bu yol genellikle engelin kaldırılacağı kişinin kullanıcı adı unutulduğunda kullanılır. Bunun için aşağıda belirtilen adımların izlenmesi gerekiyor. Bu adımlar şu şekildedir:

 • Kişilerin Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra öncelikle profillerine giriş yapması gerekiyor.
 • Profile giriş yapıldıktan sonra ise sağ üst köşede yer alan üç nokta ikonuna basılması gerekiyor.
 • Bu işlemin ardından ayarlara geçilmiş olacaktır. Alt bölümlerde “Engellenen hesaplar” adındaki butona basılarak şimdiye kadarki engellenen bütün kişilere ulaşılabilir.
 • Buradan istenilen kişilerin engeli çok kısa bir süre içerisinde kaldırılabilir.

Bu yöntem sayesinde engellenen kişilerin kullanıcı adı bilinse de bilinmese de engelin kaldırılması mümkündür.

Instagram Engel Kaldırma Sorunu Kullanıcının Bulunamaması

Yukarıda anlatılan işlemlere rağmen bir kullanıcı bulunamıyorsa bu durum bir sorundur. Bu sorunun farklı nedenleri olabilir ve bundan dolayı kişilerin söz konusu nedenlere göre hareket etmesi gerekir.

Instagram engel kaldırma sorunu işlemi yapabilmek için kişilerin hala aktif kullanıcı olması gerekir. Yani zamanında engellenen bir kişi, artık Instagram kullanmıyor ise bu kişinin engelinin kaldırılması söz konusu değildir. Dolayısıyla da kişilerin bulamadıkları kişinin hala Instagram kullanıp kullanmadığını öğrenmesi gerekiyor.

Bazen de bu sorun sistemsel nedenlerden dolayı kaynaklanabiliyor. Çok nadiren de yaşansa, böyle bir durum vardır. Kişiler bir süre bekledikten sonra sorunun kendiliğinden çözüldüğünü göreceklerdir. Bunun için kullanıcı adının bulunamaması gibi sorun yaşandığında öncelikle bir süre beklenilmesi ve sorun düzelmiyorsa bahsedilen işlemlerin uygulanması çok daha doğru olacaktır.

Instagram Hakkında

Instagram, sürekli olarak kendini geliştiren ve yenilikler ekleyen bir uygulamadır. Bu özelliğinden dolayı da kullanıcıların sorunlarını olabildiğince hızlı bir şekilde çözmek için bir takım çalışmalar yapmaktadır. Burada anlatılan durumun temel nedeni bir sorun teşkil etmediği için Instagram buna müdahale etmemektedir.

Kullanıcılar engel kaldırmak istediklerinde kullanıcıyı yukarıdaki işlemlere rağmen bulamıyorsa akıllarına o kişinin uygulamayı kullanmayı bıraktığı gelmelidir.

Instagram engel kaldırma kullanıcı bulunamadı sorunu ve çözümü konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Türk gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram engel kaldırma kullanıcı bulunamadı sorunu ve çözümü konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Instagram Engel Kaldırma

Sosyal medya platformlarından biri olan ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram içerisinde farklı özelliklere yer verilmiştir. Instagramı genel manada değerlendirecek olursak hem fotoğraf hem de video paylaşımının yapılabildiği bir platform şeklinde belirtebiliriz. Zaman içerisinde yaşanan değişimler sosyal medya uygulamaları içinde geçerli olmakta ve güncellemeler yapılmaktadır. Popüler bir uygulama olan Instagramda profil düzenleme, profil resmi ekleme, Instagram engel kaldırma gibi işlemler kullanıcılar tarafından gerçekleştirilmektedir.

İnstagramda farklı işlemler yapılmakta, kullanıcılar fotoğraf ve video paylaşmanın yanı sıra profillerini düzenleyebilmektedir. Ayrıca instagram engel kaldırma ve kişi engelleme gibi işlemlerinde yapılması mümkün olmaktadır. Instagram hesabı olan bir kullanıcı birisini engellemek istediği zaman o kişinin profiline gidebilir, sağ üstteki iPhone/ iPad veya Android simgesine dokunarak Engelle seçeneğine tıklayabilir. İnstagram engel kaldırma içinse yine o kişinin profiline giderek sağ üstteki iPhone/ iPad simgesine tıklayıp Engellemeyi Kaldır’a dokunulması yeterlidir.

Instagram Engel Kaldırma Kullanıcı Bulunamadı Sorunu

Uygulamada engellenen kişinin profilini görmek ve instagram engel kaldırma için yapabileceğiniz bir diğer şey ise instagram hesabınıza girerek profilinize gidin. Daha sonra Ayarlar bölümüne tıklayarak açılan ekranda Engellenen Hesaplar sekmesine gelerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Engellediğiniz kişileri bu kısımda görebilirsiniz.

Birinin Fotoğraf ve Videolara Yorum Yapmasını Engelleme

İnstagramda gerek normal bir gönderi olarak gerekse hikayeler bölümünde fotoğraf ve video paylaşılmaktadır. Birinin fotoğraf ve videolarınıza yorum yapmasını engellemek isterseniz bunun için profilinize gidin ve sağ üstte bulunan iPhone veya Android simgesine dokunun. Ayarlar altında yer alan Yorum Kontrolleri’ne tıklayarak Şu Kişinin Yorumlarını Engelle’nin yanındaki Kişi> seçeneğine dokunun. Engellemek istediğiniz kişinin adını girip ardından adının yanında bulunan Engelle’ye tıklayın. Birinin fotoğraf veya videolarınıza yorum yapma engelini kaldırmak içinse adının yanındaki Engellemeyi Kaldır’a dokunabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır 2019

Instagram engel kaldırma kullanıcı bulunamadı sorunu konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Türk gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram engel kaldırma kullanıcı bulunamadı sorunu konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Daha Az İnternet Harcamasını Nasıl Sağlarım Ayarlarım

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Facebook Arkadaş Kasma Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

 1. Karşı taraftan engeli kaldırabilme gibi bir program var mı? Ben bir kişiyi engelliyorum haftaya yine hesabımda görünüyor. Nasıl oluyor bu?

 2. Mevlüt İÇEN

  Engelleme özelliği sayesinde kullanıcıların büyük bir çoğunluğu kolaylık yaşadı. Bu tür uygulamalar devamlı güncellensin.

 3. Yazınız için teşekkürler ancak ben beni engelleyenlerin engellemesini kaldırabilirmiyim onu merak ediyorum. Acaba beni engelleyen birine beni engellememesi için bir uygulama yaptırabilirmiyim.

 4. Neslihan KÖPRÜ

  İnstagram engelleme kaldırma işlemini yaparsak bütün engellediklerimiz mi geri geliyor yoksa sadece bizim istediğimiz ve seçtiğimiz kişiler mi? Sonradan sıkıntı olmasın

 5. Engelleme kaldırma işlemi ile daha benim hesabımda gelen olmadı. Ancak ben denemek için bir kişiye yaptım, gerçekten engeli kaldırıyor. Güzel bir uygulama

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.