Instagram Fotoğraf Kaydetme Özelliği Geldi

Instagram Fotoğraf Kaydetme Özelliği Geldi

Instagram Fotoğraf Kaydetme Özelliği Geldi

Instagram uygulaması kullanıcılarına yönelik güncellemeler getirmeye devam ediyor. Bilindiği üzere eskiden sizi etkileyen bir gönderiyi bulabilmek için onu beğenmeniz gerekiyordu. Bunun dışında fotoğrafa erişmeniz için tekrar aramak gibi zahmetli işlemler gerekiyordu. Ancak Instagram uygulaması tarafından gelen özellikler sayesinde artık fotoğrafı kaydetme imkanınız da bulunuyor.

Instagram Fotoğraf Kaydetme

Bu işlem ise oldukça kolaydır. Instagram üzerinden beğendiğiniz bir fotoğrafı ya da videoyu, gizlice profilinize kaydedebilirsiniz.

Adım 1: İlk olarak beğendiğiniz fotoğrafın ya da videonun sağ alt kısmında bulunan yer işareti ikonuna tıklayın. Bu ikona tıkladıktan sonra otomatik olarak fotoğraf profilinize kaydedilecektir. Bu durumdan ise fotoğrafını kaydettiğiniz kişinin haberi olmayacaktır.

Adım 2: Instagrama kaydettiğiniz fotoğrafları görmeniz için yapmanız gereken işlemler ise; ilk olarak profilinize girmeniz gerekmektedir. Daha sonra Instagram profilinizde ki Profili Düzenle butonunun alt kısmında dört adet seçenek bulunmaktadır. Bunlardan en sağdaki olan çerçeve ikonuna tıklayabilirsiniz. Açılan bölümde ise daha önce eklediğiniz fotoğraflar kronolojik olarak sıralanacaktır. Bu kısımdan paylaşımları inceleyebilirsiniz.

Canlı Yayın Kaydetme Özelliği

Instagram’ın bu güncelleme ile getirdiği bir diğer özellik ise canlı yayın kaydetme oldu. Bilindiği üzere canlı yayın özelliği bir süre önce gelmişti. Milyonlarca kullanıcı tarafından sıkça kullan canlı yayın, yapıldıktan sonra otomatik olarak siliniyordu. Canlı yayın sonrası kaydetmek gibi bir imkanınız bulunmuyordu. Ancak yeni gelen güncelleme ile birlikte artık bunu yapma imkanı da oluştu. Sizler de canlı yayının güzel olduğunu düşünüyorsanız; yayının bitmesi sonrası karşınıza çıkan ekrandan Canlı Videoyu Kaydet kısmına tıklamalısınız. Bu seçeneğe tıklamanız halinde videonuz otomatik olarak kaydedilecektir. Eğer bu seçeneği es geçerseniz videonuzu kaydetme imkanınız kalmayacaktır. Bu seçenek ise bir kez kullanıcılara sunulmaktadır. Canlı yayın nasıl yapılır bilmiyorsanız Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır?” adlı makalemize göz atabilirsiniz. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Fotoğraf Kaydetme Özelliği Geldi
5 (100%) 2 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan Instagram Hesap Güvenliği başlıklı yazımızda hesap güvenliği, instagram güvenlik ve instagram güvenlik arttırma hakkında bilgiler içermektedir.

  1. Furkan ŞAHİN

    İnstagram canlı videoları kaydettiğini bilmiyordum. Ben izleyip geçiyoruz daha sonra hikayeler gibi kalkıyor zannettim ama böyle iyiymiş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.