Instagram Gizleme İşlemleri
 
Instagram Gizleme İşlemleri sayesinde dilerseniz profilinizi gizleyebilirsiniz.  Instagram’da beğendiğiniz gönderileri görebilmeniz ve dilerseniz bu verileri silebilmeniz mümkündür. Sosyal medyanın önde gelen fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, beğendiğiniz fotoğrafları size hatırlatacak bir ara yüz oluşturmakta. Beğendiğiniz fotoğraflara sonraki bir zamanda tekrar bakmak ilk bakışta iyi bir özellik gibi görünse de bazı kullanıcılar bu fotoğrafları gizlemek ya da silmek isteyebilmektedir. Sosyal medyanın parlayan yıldızı Instagram, kullanıcılarını memnun etme konusunda da her zaman iyi olmayı sürdürüyor. Bu bakımdan uygulamanın mimarları kullanıcılarının karşılaştığı bu duruma karşı da bir çözüm üreterek bu gönderileri gizleme ve silme seçenekleri sunmuştur. Instagram uygulamasında beğenmiş olduğunuz son 100 gönderi kayıt altında tutulur. Bu gönderileri görmek için öncelikle profilinize girip sağ üst kısımda bulunan üç noktaya dokunmalısınız. Bu bölümden beğendiğin gönderiler sekmesine girdiğiniz takdirde beğenmiş olduğunuz son 100 gönderiyi görebilirsiniz. Daha önceden beğenmiş olduğunuz fotoğraf ve videoları içeren bu listeden bir fotoğraf veya video çıkarmak için yapmanız gereken de hayli basit. Bunun için listeden çıkaracağınız gönderiye dokunup sol altta bulunan kalp simgesine bir defa dokunmanız yeterli olacaktır. Böylece beğeni geri alma işlemini tamamlamış olursunuz.

Instagram Gizleme İşlemleri ile gönderilerdeki beğenileri geri alabilirsiniz. Instagram uygulamasında beğendiğiniz gönderileri görme, silme ve gizleme gibi işlemleri telefon, tablet gibi cihazlardan rahatlıkla yapabilirsiniz. Beğendiğiniz gönderilere ulaşma işlemi android ve ios’ta bu şekilde gerçekleştirilirken bilgisayarda aynı işlem için farklı bir uygulama söz konusudur. Söz konusu bu işlemi bilgisayarınızda yapmak için bluestack adlı uygulamanın bilgisayarınızda yüklü bulunması gerekmektedir. Bu uygulama sizin bilgisayarınıza sanal bir tablet yükleyecektir. Bu tablet sayesinde Google Play’ e girip uygulamaları yükleyebilip tıpkı android cihazınızda yapabileceğiniz şekilde uygulama yönetimi seçeneğine sahip olursunuz.

Instagram’ın son önemli yeniliklerinden birisi de kuşkusuz hikayeler bölümü. Snapchat benzerliğiyle bazı eleştirilereInstagram Gizleme İşlemleri maruz kalsa da Instagram’ın hikayeler bölümü kullanıcılarının büyük ilgisiyle karşılandı. Kullanıcılarının memnuniyetini hep ön planda tutan Instagram, hikayeler bölümünde de yaptığı yeniliklerle uygulamayı her zaman aktif tutmaya devam ediyor. Yapılan yeni güncelleme ile Instagram hikaye izleyenler bölümünde değişiklik yapılmış, bakanlar listesinin son izleyen kişiye göre sıralanması sistemi değiştirilmişti. Artık Instagram hikaye kısmında hikayeye bakanlar listesinde göreceğiniz isimlerin öncelik sırası son bakanlara göre değil, daha önceden mesajlaştığınız, ismini aradığınız veya takip isteği yolladığınız kişilere yönelik oluyor. Arda kalan listeyse yine aynı şekilde en son bakan kişi dikkate alınarak listeleniyor.

Yeni güncelleme ile Instagram hikayelerde görmek istemediğiniz kişilerin pasif konuma getirilmesi de mümkün. Devamlı hikaye paylaşan veya genel olarak hikayelerini görmek istemediğiniz kişilerin hikayelerini gizleyebilmektesiniz. Instagramda görmek istemediğiniz hikayeleri gizlemeniz halinde mevcut hikayeler artık hikaye bölümünüzde görünmez. Eğer dilerseniz daha sonra bu hikayeleri kullanıcının profiline girerek izleyebilirsiniz. Hikaye gizleme işlemi için yapmanız gereken şey yine oldukça basit. Bunun için görmek istemediğiniz kişinin hikayesine basılı tutup kişinin hikayesini gizle seçeneğine dokunmanız yeterli olacaktır. Bu sayede artık o kişi hikaye paylaştığı takdirde paylaştığı hikayeler sizin ana sayfanızda görüntülenmeyecektir.


Bir önceki destek yazımız olan Instagram'da takip ettiklerini görme başlıklı yazımızda instagram, instagram bilgi ve Instagram'da takip ettiklerin hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +