İnstagram Hakkında İpuçları


Geçmişten bugüne en çok tercih edilen sosyal medya platformları içerisinde üst sıralarda bulunan İnstagram, kullanıcılarına sağladığı kullanım kolaylığı ile günümüzde yediden yetmişe herkesin sevgilisi haline gelmiştir. Sosyal medya mecrası fotoğraf ağırlıklı altyapısı sayesinde kullanıcılarına birkaç adımda fotoğraf paylaşma imkanları sunmasıyla da bilinmektedir. İnstagram’ı uzun süredir kullanan ya da yeni kullanmaya başlayan pek çok kullanıcı ise bu uygulamayı en etkili şekilde nasıl kullanabilecekleri konusunda sık sık internet üzerinde derin araştırmalara gitmektedir. Bu bağlamda ‘’İnstagram hakkında ipuçları nelerdir?’’ diye merak eden ve bu konu ile ilgili biraz olsun bilgi edinmek isteyen herkese İnstagram’ın en önemli püf noktalarından bahsedilebilmektedir.

Popüler sosyal medya uygulaması İnstagram’da ön plana çıkmak ve çok sayıda takipçi kazanarak bol bol beğeni almak isteyen İnstagram kullanıcıları, İnstagram hakkında ipuçlarına dikkat ederek bu arzularını kolaylıkla yerine getirebilmektedir. İnstagram’da fark yaratabilmek ya da platformu daha etkili kullanabilmek amacıyla uygulanabilecek olan bu tüyolar ile kullanıcılar kısa sürede hedefledikleri kullanıcı kitlelerine ulaşabilir hale gelmektedir.

Kullanılacak Olan Hashtag Seçiminin Önemi

Sosyal medya uygulaması İnstagram’ı biraz olsun incelemiş olan pek çok kullanıcının da bileceği gibi bu platformda kullanılan hashtag seçeneklerinin popülerliği tartışılmazdır. Hashtagler üzerinden kullanıcılar akıllarındaki farklı birçok konuyu arama bölümünden kolayca aratabilmekte ve hızlı bir şekilde listelenen sonuçlar üzerinden İnstagram’da söz konusu hashtagler ile diğer kullanıcıların paylaştıkları içeriklerin tamamına erişebilmektedir. Bu nedenle hashtag uygulamaları, İnstagram için vazgeçilmez öğelerden birisidir. Ancak hashtag bu kadar popüler diye sadece bir görseli çok sayıda hashtag ile doldurmak da çok doğru değildir. İnstagram hakkında ipuçlarına göre hashtag seçimlerinin arasına çeşitli emojiler eklendiğinde ya da çeşitli açıklamalar dahil edildiğinde çok daha profesyonel bir İnstagram paylaşımı elde edilebilmektedir. İnstagram’a sonradan eklenen yorum düzenleme özelliği sayesinde de hashtag eklemeyi unutan kişiler bunu daha sonra da düzenleme seçeneği ile kolaylıkla yapabilmektedir.

Fotoğraf Düzenleme Amacıyla İnstagram Kullanımı

İnstagram’a her geçen gün eklenen yepyeni özellikler ile birlikte sisteme dahi olan çok sayıda fotoğraf filtresi seçeneği, kimi zaman İnstagram kullanıcılarının bu özellikten farklı amaçlarla da faydalanmak istemelerine neden olabilmektedir. İnstagram hakkında ipuçları arasında yer alan fotoğraf düzenlemek için İnstagram kullanma imkânı sayesinde söz konusu fotoğrafların İnstagram’da paylaşılmadan sadece düzenlenebilmesi ve cep telefonlarına kaydedilebilmesi mümkün olmaktadır. Bunun için yapılması gereken tek şey, mobil cihazı uçak moduna alarak internet bağlantısını kesmek ve fotoğraf düzenlemelerini İnstagram filtreleri üzerinden devam ettirmektir. Daha sonra da cihaz sahipleri internet olmadan hazırladıkları fotoğrafları İnstagram’a yüklemeye çalışmalıdır. Bağlantı bulunmadığı için bu girişim başarısız olacağından ötürü fotoğraf Instagram’a kaydedilmeyecek ancak hesap sahibinin cep telefonuna kayıt edilecektir.

İsmin Altına Web Sitesi Yazarak Reklam Yapma

Sosyal medya uygulaması İnstagram’ı internet sitesinin tanıtım yapmak ya da satış amacıyla kullanmak isteyen pek çok kişi için yararlı olabilecek İnstagram hakkında ipuçlarından birisi de kullanıcıların sahip oldukları web sitelerinin linklerini kullanıcı isimlerinin altına yazmalarıdır. İnstagram’ın aslında pek bilinmeyen bu özelliğini kullanabilmek için basit bir numaranın uygulanması yeterlidir. İsmin altına web sitesi yazmak için paylaşılan fotoğrafın konumu kısmına internet sitesinin URL’si girildikten sonra fotoğraf kayıt edildiğinde fotoğrafın isminin altında söz konusu web site linkinin görüntülenmesi sağlanabilmektedir.

Android’de Birden Fazla İnstagram Çalıştırma

İnstagram hakkında ipuçları arasında yer alan önemli bir tüyo da birden fazla İnstagram hesabını aynı anda yönetmektir. Bu bağlamda iki İnstagram hesabı yönetmek isteyen kullanıcıların İnstwogram ismindeki bir uygulamayı indirmeleri ve çalıştırmaları yeterlidir. İnstagram’a benzer bir sürüm olarak piyasaya sunulan bu uygulama ile aynı anda hem İnstagram hem de İnstwogram çalıştırılabilmekte ve böylece farklı bir hesaba oturum açılması sağlanabilmektedir.


Bir önceki destek yazımız olan Instagram Mavi Tık Nedir? Nasıl Alınır? başlıklı yazımızda Instagram mavi tık, Instagram Mavi Tık Nasıl Alınır? ve Instagram Mavi Tık Nedir? hakkında bilgiler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +