Instagram Hesabı Nasıl İşletme Profiline Dönüştürülür?

Instagram Hesabı Nasıl İşletme Profiline Dönüştürülür?

Instagram hesabı nasıl işletme profiline dönüştürülür?

Dünya üzerinde neredeyse akıllı telefon kullanan herkes bir defa bile olsa Instagram’a giriş yapmaktadır.  Instagram dünyanın en çok fotoğraf paylaşılan sosyal medyası unvanı alan ve kısa sürede başarıyı yakalamış bir sosyal fotoğraf paylaşım platformu olarak anılmaktadır. Özellikle günümüzde normal kullanıcılar kadar işletmeler de Instagram’ı yakında takip eder hale gelmiştir. Instagram hesabı nasıl işletme profiline dönüştürülür? Bu konuyu sizin için yakından inceledik.

Instagram hesabı İşletme Profiline dönüştürme

Öncelikle Instagram hesabınıza giriş yaparak ayarlar bölümüne giriş yapıyorsunuz. Ardından İşletme Profiline geç butonu ile geçiş yapabilirsiniz. Fakat işletme profiline geçmeniz için Instagram sayfanız için bir adet Facebook sayfası oluşturmuş olmanız gerekiyor, ancak bu şekilde Instagram’ı işletme profili olarak kullanma şansınız var. Instagram hesabınız ile bir Facebook sayfasını birbirine bağladıktan sonra artık Instagram’ı işletme profili olarak kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Instagram İşletme Profili ne işe yarar?

Instagram onu kullanan normal kullanıcılar dışında işletmeleri de düşünmüş bir sosyal medya platformudur. Instagram’da İşletme Profiline geçiş yaparak hesabınızın istatistiklerini kontrol edebilir ve daha çok bilgi elde edebilirsiniz. Bu bilgilere örnek vermek gerekirse; paylaşımlarınızı beğenenlerin sayısı, profilinizi görüntüleyenlerin sayısı, toplam etkileşime geçenlerin sayısı, en beğeni alan paylaşımlarınız, en çok yorum alanlar ve yaptığınız tüm paylaşımların detaylı etkileşimlerine ulaşabilirsiniz.

Instagram İşletme Profili sayesinde kolaylıkla hesabınızın gidişatını görebilir. En çok beğeni alan paylaşımınıza göre takipçi kitlenizin sevdiği şeyleri görebilirsiniz. Instagram üzerinde herkes Instagram İşletme Profiline geçiş yapabilir. Herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ayrıca Instagram İşletme Profiline geçen hesapların hesap sayfalarına iletişim bölümü eklenir. Bu sayede insanlar sizinle iletişime geçmek istediklerinde kolaylıkla o buton sayesinde size ulaşabilirler.

Kişisel profillerde Instagram İşletme Profili kullanılabilir mi?

Herkes Instagram işletme profiline bir Facebook sayfasıyla bağlantı sağlayarak geçiş yapabilir. Instagram’ın bu konuda herhangi bir engeli bulunmamaktadır. Aslın Instagram işletme profilleri tamamen paylaşımların detaylı olarak incelenmesini sağlamak için bir geçiş yöntemidir. Ayrıca Instagram’a reklam Facebook üzerinden verildiği için kesinlikle reklam vermek istiyorsanız Instagram üzerinden İşletme Profiline geçiş yapmak zorundasınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram İşletme Profili hesabıma zarar verir mi?

Instagram işletme profiline geçmenizden itibaren herhangi bir şekilde sayfanızdan paylaşım veya beğeni silinmez. Aynı şekilde kullanıma devam edersiniz. Instagram İşletme Profili size sadece kolaylıkla istatistikleri takip edebilmeniz için kolaylık sağlamak için Instagram tarafından ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir.

Instagram İşletme Profili iptal edilir mi?

Özellikle bu özellik dolayısıyla memnun kalmazsam iptal edebilir miyim diye düşünenler için iyi bir haberimiz var. Instagram İşletme Profilini istediğiniz zaman iptal edebilir ve dilediğinizde işletme profili olarak kullanmaya tekrar başlayabilirsiniz. Bu konuda Instagram’ın yaptığı herhangi bir kısıtlama yoktur. Aynı zamanda bağlantılı olan Facebook sayfasını dilediğiniz zaman değiştirme yetkisi de olduğunu söylemek isteriz.

Instagram İşletme Profili ne gibi yararlar sağlar?

Paylaşımlarınıza olan görüntülenme, beğeni ve yorum gibi etkileşimleri tek bir sayfada kolaylıkla Instagram İşletme Profili sayesinde görebilirsiniz. Bu sayede tüm paylaşımlarınıza bir göz atıp ona göre paylaşımlarınıza devam etme şansı yakalarsınız. Kolaylıkla istatistikleri kontrol edebileceğiniz bir Instagram hesabınız olduğu için paylaşımlarınızı bu yönde şekillendirerek daha hızlı kitlenizi arttırabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabına Çevrilir?

İnstagram üzerinde bir hesabınız var ve bu hesap kişisel olarak göründüğünden dolayı satış yaparken sorun çıkarıyorsa İnstagram hesabını işletme hesabına çevirme kolaylığından yararlanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde kurumsal bir işletme görüntüsüne kavuşabileceğiniz gibi satışlarınızı da kolay bir şekilde yapabileceksiniz. Müşterilerinize karşı güvenilirliğinizi artıracak olan bu duruma ek olarak İnstagram’da yasal satış yapan firmalar arasına da girebilirsiniz.

Bir yıl öncesine kadar Türkiye merkezli bir şekilde işletme hesabına geçişe izin vermeyen İnstagram, pek çok kişinin bu mecra üzerinde satışa başlaması ile birlikte Türkiye merkezli bir şekilde işletme hesabına geçişe izin vermiştir.

Peki, İnstagram Hesabı Nasıl İşletme Hesabı Yapılabilir?

*İnstagram hesabını işletme hesabı yapmak için öncelikle kendi profilinize giriş yapmanız gerekmektedir. Profilinizin hemen sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç noktaya tıklayarak seçenekler kısmına girmiş olacaksınız.

•Seçenekler kısmında yer alan ‘’Hesap’’ sekmesine gelerek burada yer alan ‘’işletme Profiline Geç’’ kısmına dokunabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

•Karşınıza çıkacak olan kısımdan devam seçeneğini işaretleyerek işletme profilinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunun için işletmenize ait bir telefon numarası, internet adresi ve mail adresi gibi bilgileri paylaşmanız gerekecektir.

•Bütün bilgileri doldurduktan sonra takipçileriniz hakkında bilgi alabilir, hangi yaş aralığında ve hangi kişilere hitap ettiğinizle ilgili istatistik verilerini gözden geçirebilirsiniz.

•İnstagram yenilenen bir özellikle birlikte sizden Facebook üzerinde bulunan sayfalarınızdan birine bağlanmanızı isteyecektir. Eğer Facebook üzerinde bir sayfanız yoksa hemen açmalısınız.

•Facebook sayfanızı ekledikten sonra bağlantılarınız İnstagram paylaşımlarınızın üzerinde görünecektir.

İnstagram hesabı işletme hesabına nasıl çevrilir sorusunun cevabını denedikten sonra mutlaka hesabınızın ‘’Herkese Açık’’ konumda olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer özel hesap şeklinde görünüyorsanız bu durum nedeniyle işletme hesabınız onaylanmayacak ve özel hesap olarak kalmaya devam edecektir. Eğer işletme hesabından vazgeçmek istiyorsanız yine aynı şekilde ayarlar kısmından ‘’Tekrar Kişisel Hesaba Geçiş Yap’’ sekmesine dokunarak bütün bağlantıları kaldırabilir ve işletme hesabından çıkışınızı gerçekleştirebilirsiniz. İşletme hesaplarında satış yaparken daha güvenilir olacağınız gibi çeşitli istatistik verilerine de ulaşabileceğiniz için avantajlı bir kullanım elde edebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Dondurma ve Açma başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.