İnstagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim?

Son zamanlarda en çok İnstagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim sorusu merak ediliyor. Her sosyal paylaşım sitesinde olduğu gibi Instagram’da da hesabınızın çalınma riski bulunmaktadır. Eğer sizin ya da bir yakınınızın Instagram hesabı çalındıysa birkaç işlem yaparak hesabınızı geri alabilirsiniz.

Hesabınız çalındığı zaman ilk olarak hesabınızın nasıl çalındığını analiz etmelisiniz. Yapacağınız bu analizin iki nedeni var. Birincisi hesabınızı yeniden çalınmalara karşı korumak, ikincisi ise hesabınızı geri alabilmek için nasıl bir yol izleyeceğinizi belirlemek.

Instagram hesabınızı farklı şekillerde çaldırabilirsiniz. Bunlar arasında en yaygın olanları;

 • Telefonunuzda yer alan keyloger ve trojen gibi virüs olarak bilinen yazılımlar.
 • Bilgisayarınıza sızmış olan zararlı yazılımlar.
 • Fake sitelerden login yapmak.
 • Üçüncü parti yazılımlar.

Bu gibi işlemler yaptıysanız ya da giriş yaptığınız cihazlarda zararlı yazılımlar varsa bu durumda hesabınızın çalınması muhtemeldir. Eğer hesabınız çalındıysa bu durumda hesabınızı geri alabilmek için kendinize bir yol belirlemeniz gerekiyor. Bunlardan en etkili olan ise ticket atmak. Bunun için ilk olarak Instagram’ın web sitesine girerek başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Şuraya tıklayarak doğrudan başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz. Başvurunuzu yaparken sorunlarınızı teker teker anlatmalısınız. Ayrıca sizden bilgi istendiği zaman da Instagram hesabınız ile ilgili kişisel bilgilerinizi vermelisiniz. Eğer işlemlerin hızlanmasını istiyorsanız belirli aralıklarla isteğinizi 3-4 kere tekrarlayarak iletmelisiniz. Bu sayede göndermiş olduğunuz destek başvuruları dikkate alınacak ve sizlere geri dönüş sağlanacaktır. İnstagram hesabım çalındı nasıl geri alabilirim diye merak ediyorsanız bu adımları takip etmeniz gerekiyor.

Instagram Hesabınızın Çalınmaması İçin Alabileceğiniz Önlemler

Instagram hesabınızı çalınmalara karşı koruyabilmek için kendi başınıza alabileceğiniz önlemler bulunuyor. İlk olarak yapmanız gereken telefonunuza gerekli olan anti virüs programlarını kurmaktır. Bu sayede telefonunuzu casus yazılımlara karşı korumuş olacaksınız. Eğer bilgisayarınızdan da Instagram hesabınıza giriş yapıyorsanız bilgisayarınıza da anti virüs programlarını kurmanız gerekiyor.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Facebook Sayfası Yönetici Ayarlarını Düzenleme Resimli

Instagram için geliştirilmiş olan üçüncü parti yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımları kullanmak oldukça zararlıdır ve güvenilirliği her zaman tartışılır. Eğer Instagram hesabınızı korumak istiyorsanız kesinlikle üçüncü parti yazılımlardan uzak durmalısınız.

Bir siteye Instagram hesabınız ile giriş yapacaksanız o sitenin SSL sertifikasının olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde site adının da güvenli olduğundan emin olun. Aksi durumda o sitelere asla giriş yapmayın.

Instagram’ın kendi mobil uygulamalarının dışında kullanılan onlarca farklı uygulama bulunuyor. Bu uygulamaları kullanırken sadece güvendiğiniz uygulamaları tercih edin. Kısacası bunlara dikkat ederek siz de Instagram hesabınızı koruyabilirsiniz.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan İnstagramda Saat Kaçta Paylaşım Yapılmalı? başlıklı yazımızda instagram hangi saatler yoğun, instagram paylaşım saati ve instagram tbt saati hakkında bilgiler içermektedir.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim” için 2 yorum

 • 6 Ocak 2017 tarihinde, saat 16:58
  Permalink

  Hesabım durduk yere silindi, geri almak istiyorum, lütfen yardımcı olun..

  Yanıtla
 • 6 Ocak 2017 tarihinde, saat 18:13
  Permalink

  çok acil hesabımı geri almaya ihtiyacım var.. hesabımın silinme nedenini dahi bilmiyorum, bana yardım edebilirmisiniz hesabımı geri almak istiyorum çok oldu ama kapatılalı?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +