Instagram Hesap Güvenliği

Instagram Hesap Güvenliği

Instagram Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim? Instagram Hesap Güvenliği

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok faydasını da görmekteyiz. Ayrıca bilgisayarlar ya da telefonlar üzerinden kullandığımız sosyal medya uygulamaları da yine günlük hayatımızın neredeyse tamamı demektedir. Birçok anımızı orada paylaşır, arkadaşlarımız ile orada konuşuruz . Hal böyle olunca sosyal medya hesap güvenliği de bir adım öne çıkmaktadır. İnternet üzerinde bu işi yapan ve hesabınızın şifresini ele geçirmek için uğraşan binlerce insan bulunmaktadır. Sizler de aşağıdaki yöntemleri deneyerek, Instagram hesabınızı daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Instagram Hesabı Güvenli Hale Getirme

Instagram hesap güvenliğini üst seviyeye çıkarmak için aşağıdaki yöntemleri denemeniz yeterli olacaktır.

1- Profilinize Telefon Numaranızı Eklemeyin

Bu detaya çoğu kullanıcı dikkat etmemektedir. Ancak profile numara eklemeniz güvenliğiniz açısından iyi olmayacaktır. Hesabın ele geçirilme durumunda seçenekler daha da artacaktır. Bu yüzden mutlaka telefon numaranızı gizli seçeneği açık olsa da olsa eklemeyin.

2- Şifrenizi Düzenli Olarak Değiştirin

Instagram şifre güvenliği ilk detaylar arasında bulunmaktadır. Şifrenizi düzenli olarak değiştirmeniz ve zor şifreler koymanız, kırılmasını engelleyecektir. Ayrıca güvenliğinden emin olmadığınız bilgisayar ya da telefonlardan da Instagram’a giriş yapmayın.

3- İzin Verilen Uygulamaları İnceleyin

İnternet üzerinde bir sitede takılırken ya da bir uygulama kullanırken Instagram izinlerini vermiş olabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden Instagram’a giriş yapın ve ayarlar kısmından izin verilen uygulamalar var ise kaldırın. Eğer hesabınız kendi kendine başkalarını takip ediyor veya beğeniyorsa sizi çözüm için buraya alalım.

4- Bağlantılı Hesaplarınızı Kaldırın

Instagram ile birçok sosyal medya hesabı bağlantılı olarak çalışabilmektedir. Bağlantılı hesaplarınızdan birinin şifresinin bulunması halinde diğer hesaplarınıza da erişim sağlanacaktır. Bu yüzden bağlantılı hesaplarınızı kaldırın ya da düzenli olarak şifresini değiştirin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

5- Bilmediğiniz Bağlantılara Tıklamayın

Instagram üzerinden gelen ya da paylaşımı yapılan bağlantılara tıklamamaya özen gösterin. Bu linklerde hesabınızın çalınma ihtimali bulunmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Hesap Yönetimi Nedir? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.