Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim (2019 Çözüldü)

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim (2019 Çözüldü)

Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim (2019 Çözüldü)

Instagram bir çok açıdan kullanıcıları memnun eden bir uygulama olsa da zaman zaman sorunlar olabilmektedir. Bunların başında memnuniyetsizlik sonucu ya da başka nedenle Instagram hesabını silme. Bazen de yanlışlıkla hesap silinebiliyor. İnstagram hesabını yanlışlıkla silme yapılan araştırmalara göre dünya üzerinde bulunan kişilerin yüzde otuz dokuzu yanlışlıkla hesap silme durumu yaşıyor. Bu kadar büyük bir kitle, bu sorunu yaşayınca yazıda değinmekte fayda var diye düşündük.

Instagram hesabı silinince bir daha geri alınamaz! Bu cümle sizi biraz tedirgin etmiş olsa da sıkça duyduğunuz bir cümle. Oysa gerçek bu değil. Yazıda bahsedeceğimiz aşamaları uygulamanız durumunda, hesabınızı geri alabilmeniz mümkün. Bunun için birkaç basit işlem yeterli. Instagram da diğer uygulamalar gibi takipçilerini ve onların ihtiyaçlarını önemsemektedir. Hal böyle olunca silinen bir hesap, kaybedilen bir takipçi demektir. Bu takipçilerin kaybedilmemesi adına, geri getirilebilmesi onlar için avantaj. Bu yazıda silinen Instagram hesabını nasıl getirebileceğinize dair, bilmeniz gereken tüm bilgilere yer vereceğiz. O zaman başlayalım.

instagram hesabini yanlislikla silme durumunda ne yapilir cozuldu

Instagram hesabını geri almak için yapılması gerekenler

Instagram hesabını silme sonucu geri almak için, yazıyı dikkatli bir şekilde okumanız gerekmektedir. En ufak bir hata, hesabınızı geri alamamakla sonuçlanabilir. Bu nedenle adımları takip ederken, tüm dikkatinizi buraya vermeyi ihmal etmeyin. Adım adım Instagram hesabını geri alma:

 

  • Instagram hesabını geri alma işlemine geçmeden önce, hesabınızın tamamen silindiğinden emin olmanız gerekiyor. Bunun için ilk olarak internet üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapın. Kullanıcı adınızı girerek, arkadaşlarınızın hesabından adınızı aratın. Buradan silinmişse aynı şekilde mobil uygulama üzerinden kontrol etmeniz gerekiyor. Mobil uygulama üzerinden hesabınıza giriş yaptığınızda, böyle bir hesap görünmüyorsa artık eminiz. Instagram hesabınız silinmiş.
  • Normalde bahsedeceğimiz aşamaları anlamak için, bir miktar İngilizce biliyor olmanız gerekiyor. Ancak biz yapmanız gereken tüm adımları anlatacağımız için, böyle bir kaygınız olmasın. Adımları takip etmeniz yeterli.
  • Buraya kadarki işlemleri hallettiğimize göre, işin en önemli kısmına gelelim. Kaybedilen Instagram hesabını almak için neler yapmanız gerektiğine. İlk olarak internet üzerinden https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 bu linke tıklayın. Bu linke tıkladığınızda karşınıza bazı sorular çıkacak. Bu soruları yanlış cevaplamanız, yapacağınız işlemleri riske atacaktır. Bu nedenle sorularda dürüst olmaya ve eksiksiz doldurmaya özen gösterin.

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Karşınıza çıkacak sorular:

instagram hesabini yanlislikla silme durumunda ne yapilir cozuldu

1)Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor?

Bu kısımda düşünmenize gerek yok. Direkt ‘’hayır’’ butonuna basmanız gerekiyor.

instagram hesabini yanlislikla silme durumunda ne yapilir cozuldu

2) Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız?

Bu bölüm oldukça önemli. Nüfus cüzdanında yazan ad ve soyadınızı, kelimesi kelimesine doldurmanız gerekiyor. Bu bölümde Instagram, özellikle inceleme yapacaktır. Size ait olduğundan emin olması için, bilgileri doğru girmeniz oldukça önemli. Yanlış bilgi vermeniz durumunda, hesabınızı bir daha geri alamayabilirsiniz.

3) Instagram Kullanıcı Adınız?

Bu bölüm, inceleme sırasında kişinin kim olduğunu bulmak adına önemli. Bu nedenle kullanıcı adınızı dikkatli bir şekilde girmeniz lazım.

4) E-posta adresiniz?

Instagram hesabı silme sorununu yaşamadan önce, hangi e-posta adresiyle giriş yapıyordunuz? Hesabınızın işlemlerini devam ettirebilmek adına, e-posta gerekmektedir. Bu nedenle hesaba hangi adresle kayıt yaptırdı iseniz onunla giriş yapın. E-posta adresine giriş yapabilmek için, şifresini bilmeniz gerekiyor.

Bazılarından duyar gibiyim. Ben e-posta yerine telefon numarası kullanarak hesaba giriş yapıyordum. Bu durumda ne yapmalıyım? Bu durumda yapmanız gereken işlem çok basit. Yukarıdaki e-posta bölümüne, şu an aktif olarak kullandığınız ve şifresini bildiğiniz bir e-posta adresi yazın. Aşağıda bahsettiğimiz fotoğrafı gönderirken, Instagram’ a bu durumu anlatan bir not yazın. Hesabınıza telefon numarası kullanarak giriş yaptığınızı, bu nedenle e-posta adresinizin olmadığını belirtin. Güncel başka bir e-posta adresini yazdığınızı söylediğinizde sorun çıkmayacaktır. Bunu göz önünde bulunduracaktır.

5) Hangi ülkeden yazıyorsunuz?

Bu bölüme hangi ülkedeyseniz, onu yazmanız gerekiyor. Siz ‘’Türkiye’’ seçeneğini işaretleyin.

instagram hesabini yanlislikla silme durumunda ne yapilir cozuldu

İnceleme sonrası istenenler

Siz bu bilgileri, doğru bir şekilde doldurduktan sonra işin gerisi Instagram’a kalmış. Instagram bilgilerinizi inceledikten sonra sizden son bir bilgi daha isteyecek.

Tüm bilgilerinizi inceledikten sonra, e-posta adresinize bir mail gelecek. Bu mail içerisinde sizden bazı bilgiler istenecek. İngilizce  olduğu için anlamayabilirsiniz. Bunlar:

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

1)E-posta adresinize gelecek olan kodu beyaz bir kağıda, okunaklı ve büyük bir şekilde yazın.

2)Bu yazıyla beraber selfie (öz çekim) şeklinde, fotoğrafınızı çekin. Hem sizin yüzünüz hem de kağıt net bir şekilde görünmeli. Bu noktaya dikkat edelim.

instagram hesabini yanlislikla silme durumunda ne yapilir cozuldu

3)Bu fotoğrafı Instagram’a geri yanıt olarak tekrar gönderiyorsunuz. Bunu reply diyerek, maile cevap olarak geri gönderiyorsunuz.

Bu aşama, hesabın size ait olduğundan emin olmak adına yapılmaktadır. Ancak burada önemli bir detaya değinmemiz gerekiyor. Bu işlemin onaylanması için, Instagram hesabını silme işlemini yapmadan önce, daha önceden yüzünüzün belli olduğu bir profil yüklemiş olmanız gerekiyor. Instagram inceleme sırasında, bu şekilde kıyaslama yaparak aynı kişi olup olmadığınızı anlayacak. Daha öncesinde size ait bir profil fotoğrafı kullanmadıysanız, onaylama aşaması sıkıntılı olacaktır.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra 48 saate kadar bekleme süreniz bulunacak. Bu süre zarfında, Instagram gönderdiğiniz tüm bilgileri inceleyecek. Ve doğru, eksiksiz bulması durumunda size yeni bir link gönderecek. Bu linke tıkladığınız zaman, hesabınızı tekrar kullanabilmeniz için gerekli olan şifre yenileme sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu işlemden sonra yeni bir şifre belirleyerek, hesabınızın tadını çıkarabilirsiniz. Yapmanız gereken işlemler bu kadar.

instagram hesabini yanlislikla silme durumunda ne yapilir cozuldu

Hesap hiçbir şekilde açılmıyor

Instagram hesabınız hiçbir şekilde açılmıyor. Instagram hesabını silme nedeni olarak, politika ihlali yaptığınızı belirtiyor. Bu nedenle de hesabınızın açılmayacağını söylüyor. Bu durumda bile bir şansınız var. Bu notu görmeniz durumunda, yukarıda bahsettiğimiz işlemleri aynı şekilde tekrarlayın. Yukarıdaki fotoğraf gönderme aşamasında, fotoğraf gönderme sırasında onlara cevap olarak bir mesaj iletin. Bu mesaj: My account stolen, please help me to get my account back, I love Instagram.

Bunu aynı şekilde kopyala yapıştır yaparak gönderin. Instagram, inceleme sırasında bunu göz önünde bulunduracak ve hesabınızın açılma şansı artacaktır.

Bugün Instagram hesabını silme durumunda, neler yapmanız gerektiğine değindik. Tüm işlemleri sırasıyla yaptığınızda hesabınızı geri alabileceksiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Umarız faydalı olmuşuzdur.

 

 

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Ekran Görüntü Bildirimi başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Instagram hesabını silme işini bizim evde babamız yapar. Bizim telefonları ele geçirmiş kardeşimle biz içerideyken kurcalamış ve yanlışlıkla silmiş. Geri alamayacağım diye aklım çıktı. O kadar takipçi vs. hepsi gidecek zannettim.

  2. Hesabımın yanlışlıkla silinmesi üzerine yazınızdan faydalandım. Öncelikle kimlerin emeği geçiyor ise herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Tüm anlatımlarınız da resimler ve video anlatımı yapmanız çok kaliteli ve profesyonelce bir davranış. Teşekkür ederim. İngilizce yoktu ne yaparım diye düşünüyordum.

  3. İnstagram hesabının yanlışlıkla silinip geri alınması mümkün olduğunu bilmiyordum. Yazınızı okuyunca gördüm. Peki bu silme işlemlerinden ne kadar sonra geri alabilmemiz mümkün oluyor. Bunun için bir zaman aralığı var mı acaba?

  4. İnstagram hesap silinmesi işlemleri için kurtarma mailime bir posta geldi. Ancak bilgileri girdiğim halde halen açılmadı. Kaç gün daha beklememiz gerekiyor.

    1. Olası ihtimallerden yazıda bahsetmiştik. Bir yerleri yanlış yapıyor olabilirsiniz. Ya da açılmasına engel ekstra bir durum vardır. Bu konuyla ilgili Instagram müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Teşekkürler.

  5. Merhaba instagram hesabımı yanlışlıkla sildim nasıl geri açabilirim burda yazan herşeyi uyguladım ama açılmadı lütfen yardım edin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.