Instagram Hesap Çalma Yöntemleri

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden olan Instagram büyük bir topluluğun genel olarak eğlence amaçlı kullandığı bir mecra olsa da bu ortamlarda farklı amaçlarla bulunan kitleler de mevcut. Instagram hesapları ile reklam tanıtım ve ürün satış işlemlerinin yanı sıra kişiler, kendi kişisel hesapları ile belli bir takipçi kitlesine eriştiklerinde de para kazanabiliyorlar. Eğlencenin yanında çeşitli gelir yolları sunan Instagram bir diğer yandan kişilerde büyük merak da uyandıran bir ortam. Bazı gizli hesaplara yahut popüler hesaplara erişim sağlama talebi de oldukça karşılaşılan durumlardan. Bir Instagram kullanıcı iseniz Instagram hesap çalma nedir? Yöntemleri nelerdir? Instagram hesap çalma kolay bir işlem midir? Bu soruların cevaplarını öğrenerek hem bilgilenmiş olursunuz hem de varsa gerekli önlemlerinizi alarak kendinizi de güvene alabilirsiniz.

Instagram Nedir?

Instagram kişilerin fotoğraf ve videolar aracılığıyla duygu durum ve diledikleri her şeyi paylaşabildikleri bir sosyal platformdur. 2010 senesinin Ekim aylarında kurulan bu platform her geçen gün de daha büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşarak hemen her kesime kendini tanıtmış ve toplumun hemen her kesiminden kişi tarafından kullanılır hale gelmiştir. Bu popülerlik sayesinde bazı kişiler için bu platform bir maddi gelir elde etme yöntemine de dönüşmüştür. Gelişimi çerçevesinde bu platform çeşitli isteklerinizi de göz önüne alarak gizlilik talebindeki kullanıcılarına bu olanaklarını da sunuyor. Açtığınız bir Instagram hesabını dilerseniz gizli hesaba çevirerek size gelen takip isteklerini kendi tercihlerinize göre reddedebilir yahut kabul edebilirsiniz. Bu sayede paylaşımlarınızı görebilecek olan kesimi kendiniz belirlemiş olursunuz. Genel olarak dikkatli kullanıldığı sürece kişisel bilgilerinizi başkalarıyla paylaşmadığınız sürece güvenliğinizin ihlal edilme olasılığı oldukça düşüktür Instagramda. Ama yine de Instagram hesap çalma diye dikkat edilmesi gereken bir durum söz konusudur ve bunun çeşitli yöntemleri vardır. Bu durumlar nelerdir bir inceleyelim.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram Hesap Çalma Nedir?

Özellikle bilgisayar kullanımında başarılı olan, bilişim konusunda kendini geliştirmiş kişiler için daha kolay olan ama gerekli araştırmalarla orta düzeyde bilgisayar kullanabilen kişilerinde uygulayabileceği birkaç teknik ile sosyal medya hesaplarınızın başkaları tarafından ele geçirilmesi mümkün. Instagram hesabınızda bu şekilde başkaları tarafından ele geçirilebilir. Instagram hesap çalma size ait olan Instagram hesabının sizin iradeniz dışında başkalarının eline geçmesi, diğer bir açıdan başkasına ait bir Instagram hesabının kişi iradesi dışında ele geçirilmesi olarak tanımlanırsa anlaşılır olacaktır. Tekrar etmekte fayda vardır ki bu o kadar kolay bir iş olmadığı gibi imkânsız da değildir ve yapılabilir. Dikkat etmekte ve bilgilenmekte fayda vardır. Peki, bu Instagram hesap çalma yöntemleri nelerdir? Bir de bu yöntemlere göz atarak gerekli tüm bilgileri elde etmiş olalım.

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri Nelerdir?

Hesap çalma yöntemleri diğer yaygın bilinen adıyla “hack” olarak bilinen işlemler dendiğinde, karşınıza oldukça yaygınlaşan ve çoğunluk tarafından bilinir olmaya başlayan “Keylogger” kelimesi çıkar. Peki, nedir bu? Çeşitli hileler vasıtasıyla kişilerin klavyelerinde bastıkları her tuşun sırasıyla sizin mailinize gelmesini sağlayan bir casusluk yöntemidir. Daha açık bir ifadeyle kişinin tüm klavye hareketlerine erişebilen bu teknik ile kullanıcı adı ve şifrelere erişilebiliyor. Son zamanlarda daha büyük bir kitle tarafından öğrenilmesiyle kişiler daha bilinçli olmayı başardı ve sıklıkla kendilerini bu tür tehditlerden koruyabilir bir hal aldılar. Peki, bu keylogger size nasıl ulaşır? Yani keylogger atma yöntemleri nelerdir? İlk göz attığımızda en yaygın teknikleri karşımıza şöyle çıkıyor. Kişilere Instagram fotoğraf beğeni hile programları yahut takipçi hilesi adı altında keylogger atılabiliyor. Yani bu programları kullandığınızda sizin klavye hareketlerinizin bir başka mail adresi üzerine teker teker düşerek sizinle ilgili hesap bilgilerinin aktarılması mümkün.

Keylogger dışında Instagram hesap çalma yöntemi yok mudur? Elbette birkaç başka seçenek daha mevcut ama en bilindik yöntem keylogger olduğu için üzerinde itinayla durmak istedim.

Bir diğer Instagram hesap çalma yöntemi ise kişinin tam konumuna erişerek bu kişinin konumuna geliniyor ve o konumdaki kişiymiş gibi Instagram ekibine şifremi unuttum şikâyetinde bulunuluyor. Bu sayede Instagram ekibinde karışıklık yaratarak başka bir maile hesap bilgilerinin gönderilmesi sağlanabiliyor. Birkaç çeşitli ileri düzey bilişim bilgisi sayesinde de çeşitli yalan ve dolandırıcılıklarla da Instagram hesap çalma yöntemleri bulunuyor.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda özellikle dikkat edilmesi gereken konu şudur ki kişisel hesaplarınızın güvenliği sizin dikkatli kullanımınıza ve güvenliğinizi ihlal etme riski olan programlardan uzak durmanıza bağlı. Bu söylenenlere dikkat ederek büyük oranda kişisel hesaplarınızı koruma altına alabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Hesabını Koruma Yöntemleri

Instagram hesabınızı korumak için öncelikle kullanıcı bilgilerinizi kimseyle paylaşmamalısınız. Hesabında sorun yaşayan birçok kullanıcı bilgi paylaşımı yüzünden zor durumda kalmaktadır. Ardından bilmediğiniz ve güvenilir olmayan sitelere girerek takipçi veya beğeni satın almaya çalışmamalısınız. Birçok site ve uygulama kişisel bilgilerinizi ele geçirmeye çalışmaktadır. Hele de kullanıcı bilgilerinizi istiyorlarsa, kesinlikle uzak durun. Son olarak gelen e-postaları açarken dikkatli olmalısınız. Gönderenini bilmediğiniz mailleri açmamaya gayret edin. Maili şans eseri açsanız bile eklerinde bulunan dosyaları kesinlikle açmayın. Bu durum yalnız sosyal medya hesaplarınızı değil, kişisel ve ekonomik bilgilerinizin de tehlikeye girmesine neden olabilir.

Instagram hesap çalma yöntemleri konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram gerçek takipçi satın alma ve Instagram gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram hesap çalma yöntemleri konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Instagram hesap çalma işlemlerini yaparak bir arkadaşımın hesabını aldılar. Sonrası ise malum mahkemede hesap veriyor

    1. Hahaha arkadasında url birakirsa calan kisi tab2 bulurlar temiz iş yapicaksin sonra bi mahkeme reisi gelse yine bulamaz sennin caldigini bi hackerden baska

    2. Demekki adam malmis arkasinda iz birakmis ben olsam kralı gelse yine bulamazdı beni cunki adam kullandigi programin önbellgini temizlememiş onbellek temizlenmedikce veya hesap o programda kaldigi surece bulunursun

  2. Kahraman İNCİ

    İlkten kızacaktım niye böyle bir yazı paylaşıyorsunuz diye. Alt kısımda koruma ve gerekli tedbirleri görünce biraz yavaşladım. Böyle paylaşımlar yapmayın herkes deniyor birbirinin instagram hesabını çalmaya çalışıyor

  3. Güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler. Sayenizde tüm açıklarımı kapattım. Demekki neler yapacakları hiç belli olmuyor. Bilgiler için sağ olun.

  4. eski hesabımı artık kullanmadığım bir telefon numarasıyla açmıstım ve şuan eski hesabıma ihtiyac var lütfen yardımcı olur musunuz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.