Instagram, diğer sosyal paylaşım ağlarına göre kullanıcıların birbirileri ile daha fazla etkileşim içerisinde olduğu bir platformdur. İnstagram Hesap Gizliliği Nasıl Yapılır sorusunun cevabı ile tüm gizliliğe anında kavuşabilirsiniz. Hesabınızın gizli olmadığı durumlarda ise paylaşmış olduğunuz resim ve videolara hem uygulama hem de web sitesi üzerinden birçok kişi kolay bir şekilde ulaşabilecektir. Bu paylaşımları sadece arkadaşlarınızın görebilmesi içinse hesabınızı gizlemeniz gerekiyor.

 

Peki, İnstagram hesap gizliliği ayarları nasıl yapılır?

Instagram’da gönderilerinizi iki farklı şekilde gizlemeniz mümkün. Bunlardan bir tanesi sadece gönderileri gizlemek ve onaylanan kişilere açmaktır. Bunu da Instagram’ın kendisinde mevcut olan “Gizli Gönderiler” özelliğini kullanarak yapıyorsunuz. Bunu yapabilmek için ilk olarak Instagram hesabınızı açmalısınız. Daha sonrasında ise “Profil” kısmına girmeniz gerekiyor. Açılan ekranda “Profili Düzenle” butonunu göreceksiniz. Profili düzenleme kısmına giriş yaptığınızda gizli gönderiler kısmından gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Instagram hesabınızı tamamen gizlemek içinse yine ilk olarak “Profil” kısmına giriş yapmalısınız. Buraya girdikten sonra ilk olarak “Seçenekler” sekmesini açmalısınız. Sekmeyi açtıktan sonra ise “Hesap” kısmında “Gizli Hesap” tikini göreceksiniz. Burayı işaretlediğinizde artık hesabınız sadece arkadaşlarınız tarafından görüntülenebilecektir. Hesabınızın gizliliğini tekrar kaldırmak istediğinizde yine bu bölüme giriş yaparak işaretli olan tiki kaldırmanız yeterlidir.

Siz de İnstagram hesap gizliliği nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yukarıda belirtilen adımları teker teker takip ederek hesabınızı arkadaşınız olmayan herkese kapatabilirsiniz. Ayrıca buradan hesabınız üzerinden paylaşmış olduğunuz gönderilerinizi hangi arkadaşlarınızın göreceğini de belirlemeniz mümkün.

Eğer bir instagram hesabınız yok ise https://www.instagram.com/ adresinden bir instagram hesabı açabilirsiniz.

 

İnstagram Hesap Gizliliği Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan İnstagram Profilime Bakanlar Uygulamaları başlıklı yazımızda instagram app, instagram bilgi ve instagram hilesi hakkında bilgiler içermektedir.

İnstagram Hesap Gizliliği Nasıl Yapılır?” için 6 yorum

 • tarihinde, saat 14:49
  Permalink

  MERHABA ;

  BENİM BEĞENDİĞİM FOTOLARI VE TAKİP İSTEKLERİMİ KABULETMİŞ TAKİPLEŞMİŞ OLDUKLARIMI GİZMELEK İSTİYORUM BU MÜMKÜNMÜ

  Yanıtla
  • tarihinde, saat 15:56
   Permalink

   Merhaba DURMUŞ ne yazık ki beğendiklerinizi, takip ettiklerinizi ve sizi takip edenleri herkese gizlemeniz mümkün değildir. Hesabınızı özele alarak arkadaş listenizde olmayanların görmesini engelleyebilirsiniz ama.

   Yanıtla
 • tarihinde, saat 17:40
  Permalink

  bende yok neden instagram hesabına hiçbir uygulamanın erişmesine izin vermedin diye yazı var *-*

  Yanıtla
 • tarihinde, saat 07:11
  Permalink

  pcden instagram hesabimi nasil gizli tuta bilirim ?

  Yanıtla
 • tarihinde, saat 07:20
  Permalink

  pcden instagram hesabimi nasil gizli tuta bilirim ?hey birisi yardim ede bilirmi ?

  Yanıtla
 • tarihinde, saat 10:02
  Permalink

  Andorid kullaniyirm.gizli hesap dir bi yazi cikmio hesap ayarlarina girdigimde yardimci olursaniz sevinirm

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +