İnstagram Hesap Gizliliği Nasıl Yapılır?

Instagram, diğer sosyal paylaşım ağlarına göre kullanıcıların birbirleri ile daha fazla etkileşim içerisinde olduğu bir platformdur. İnstagram Hesap Gizliliği Nasıl Yapılır sorusunun cevabı ile tüm gizliliğe anında kavuşabilirsiniz. Hesabınızın gizli olmadığı durumlarda ise paylaşmış olduğunuz resim ve videolara hem uygulama hem de web sitesi üzerinden birçok kişi kolay bir şekilde ulaşabilecektir. Bu paylaşımları sadece arkadaşlarınızın görebilmesi içinse hesabınızı gizlemeniz gerekiyor.

Peki, İnstagram hesap gizliliği ayarları nasıl yapılır?

Instagram’da gönderilerinizi iki farklı şekilde gizlemeniz mümkün. Bunlardan bir tanesi sadece gönderileri gizlemek ve onaylanan kişilere açmaktır. Bunu da Instagram’ın kendisinde mevcut olan “Gizli Gönderiler” özelliğini kullanarak yapıyorsunuz. Bunu yapabilmek için ilk olarak Instagram hesabınızı açmalısınız. Daha sonrasında ise “Profil” kısmına girmeniz gerekiyor. Açılan ekranda “Profili Düzenle” butonunu göreceksiniz. Profili düzenleme kısmına giriş yaptığınızda gizli gönderiler kısmından gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Instagram hesabınızı tamamen gizlemek içinse yine ilk olarak “Profil” kısmına giriş yapmalısınız. Buraya girdikten sonra ilk olarak “Seçenekler” sekmesini açmalısınız. Sekmeyi açtıktan sonra ise “Hesap” kısmında “Gizli Hesap” tikini göreceksiniz. Burayı işaretlediğiniz de artık hesabınız sadece arkadaşlarınız tarafından görüntülenicektir. Hesabınızın gizliliğini tekrar kaldırmak istediğinizde yine bu bölüme giriş yaparak işaretli olan tiki kaldırmanız yeterlidir.

Siz de İnstagram hesap gizliliği nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yukarıda belirtilen adımları teker teker takip ederek hesabınızı arkadaşınız olmayan herkese kapatabilirsiniz. Ayrıca buradan hesabınız üzerinden paylaşmış olduğunuz gönderiler hangi arkadaşlarınızın göreceğini de belirlemeniz mümkün.

Eğer bir instagram hesabınız yok ise şuradan bir instagram hesabı açabilirsiniz.

 

İnstagram Hesap Gizliliği Nasıl Yapılır?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan İşletmeler için Instagram Takipçi Satın Al başlıklı yazımızda instagram bilgi, instagram destek ve instagram iş yeri hakkında bilgiler içermektedir.

İnstagram Hesap Gizliliği Nasıl Yapılır?” için 6 yorum

 • 27 Nisan 2017 tarihinde, saat 14:49
  Permalink

  MERHABA ;

  BENİM BEĞENDİĞİM FOTOLARI VE TAKİP İSTEKLERİMİ KABULETMİŞ TAKİPLEŞMİŞ OLDUKLARIMI GİZMELEK İSTİYORUM BU MÜMKÜNMÜ

  Yanıtla
  • 14 Haziran 2017 tarihinde, saat 15:56
   Permalink

   Merhaba DURMUŞ ne yazık ki beğendiklerinizi, takip ettiklerinizi ve sizi takip edenleri herkese gizlemeniz mümkün değildir. Hesabınızı özele alarak arkadaş listenizde olmayanların görmesini engelleyebilirsiniz ama.

   Yanıtla
 • 21 Mayıs 2017 tarihinde, saat 17:40
  Permalink

  bende yok neden instagram hesabına hiçbir uygulamanın erişmesine izin vermedin diye yazı var *-*

  Yanıtla
 • 1 Ekim 2017 tarihinde, saat 07:11
  Permalink

  pcden instagram hesabimi nasil gizli tuta bilirim ?

  Yanıtla
 • 1 Ekim 2017 tarihinde, saat 07:20
  Permalink

  pcden instagram hesabimi nasil gizli tuta bilirim ?hey birisi yardim ede bilirmi ?

  Yanıtla
 • 1 Temmuz 2018 tarihinde, saat 10:02
  Permalink

  Andorid kullaniyirm.gizli hesap dir bi yazi cikmio hesap ayarlarina girdigimde yardimci olursaniz sevinirm

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +