Instagram Hikaye Süresi Nedir? Nasıl Arttırılır?

Instagram Hikaye Süresi Nedir? Nasıl Arttırılır?

Instagram’ın içerisinde yer alan hikaye bölümünde kullanıcılar çok fazla zaman geçirir. Burada yapılan paylaşımların ise bir süre sınırı vardır. Instagram hikaye süresi kullanıcıları bazen zorlasa da bu bölümün kaliteli olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesidir.

Instagram Hikaye Süresi Ne Kadar?

Instagram içerisinde yer alan hikaye bölümüne eklenen paylaşımlar için süre sınırı 14 saniyedir. İnsanlar paylaşım yaparken bu süre sınırına dikkat etmesi gerekir ve eklenen paylaşımların 14 saniyeyi geçmemesi gerekir. Fakat isteyen kullanıcılar daha düşük süreli videoları buraya ekleyebilir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yoktur.

Instagram Hikaye Süresi Arttırılabilir Mi?

Hikaye süresinin kısıtlı olması bazı kullanıcıları oldukça zorlamaktadır. Özellikle uzun videolar paylaşmak isteyen kişiler bu zaman sınırına takılmakta ve istedikleri uzunlukta video paylaşımı yapamamaktadır. Bu durum da hikaye süresi arttırılabilir mi sorusunu gündeme getirmektedir.

Instagram tarafından konulan özellikler direkt olarak esnetilemez. Yani uygulama içerisinde bir takım ayarlamalar yaparak bu sürenin uzatılması söz konusu değildir. Fakat buna rağmen kullanıcılar bu özelliği daha farklı şekilde kullanarak süreyi arttırabilir.

Instagram hikaye süresi için kullanılacak en uygun yöntem art arda hikaye eklemektir. Bu şekilde istenilen uzunlukta videoların buraya eklenmesi mümkün olacaktır. Bunun için ise bazı video programlarından yararlanılması gerekiyor.

Instagram Hikaye Süresi Nasıl Arttırılır?

Kullanıcılar, uzun bir videoyu bu bölüme eklemek istediklerinde öncelikle bunu 14 saniyelik bölümlere ayırmak zorundadır. Bunun için de video programlarına ihtiyaç duyulur. Piyasada bununla ilgili çok sayıda program vardır ve kullanıcılar bunlar sayesinde videoları etkin olarak parçalayabilir.

Videolar bölündükten sonra ise bunların sıralı bir şekilde hikaye bölümüne eklenmesi gerekir. Böylelikle insanlar hikayeler arasında geçiş yaparak eklenen videonun tamamını izleme şansına sahip olurlar.

Instagram hikaye süresi nedir, nasıl arttırılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik.  Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram hikaye süresi nedir, nasıl arttırılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Engel Kaldırma Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Yeşim Birinci

    Instagram takipçi satın alma yöntemi ile paylaşım süreleri uzatılabiliyor mu? Yoksa paylaşılardan kesintiler yaparak mı yapmamız lazım.

  2. Cemre TAŞKIN

    Sürelerin arttırılması iyi oldu aslında, gerçi canlı yayınlar çıkınca pek süre problemi de kalmadı. Videoya çek uygulamayı indir canlı yayını başlat.

  3. Canlı yayın yaptıktan sonra bu görüntüleri hikayelerde yayınlama şansımız var mı? Hikaye paylaşımını uzatmak için yeterli bir alan gerekiyor mu

  4. Son güncelleme ile bunu 24 saatten uzun süre tutma imkanı geldi. Paylaşımların aynısını yapanların artık hile yapmalarına gerek kalmayacak. Yakında kalıcı hikaye paylaşımları bile olacağına inanıyorum ben

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.