Instagram Hikayelerini Kırpmadan Atma

Instagram Hikayelerini Kırpmadan Atma

Instagram Hikayeler Özelliği

Firmaların üreterek satışa sunduğu akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlar farklı modelleri içermektedir. Bu cihazların internete bağlanması ile de sosyal medya uygulamalarına giriş yapılmaktadır. Dünya genelinde popüler olan kullanıcılar tarafından tercih edilen Instagram’da bünyesinde çeşitli özellikleri barındırmaktadır ki bunlardan bir tanesi hikayeler adını taşımaktadır. Hikayeler bölümünde fotoğraf/ video paylaşımı yapılabilmektedir. Bizde Instagram hikayelerini kırpmadan atma konusuna bu yazımızda değinmek istedik.

Instagram Hikayelerini Kırpmadan Atma

Instagram çok sayıda kullanıcıya sahip bir sosyal medya uygulamasıdır. Ara sıra gelen güncellemeler ile birlikte uygulamaya yeni özellikler eklenmektedir. Son dönemde bu özelliklere bir yenisi dâhil edilmiştir ki o da IGTV’dir. Instagram hikayeler kısmında kullanıcılar fotoğraf ve videoları takipçileriyle paylaşmaktadır ancak bazen paylaşımların boyutu sığmadığı için kırpmak zorunda kalınmaktadır. Bu durumda Instagram hikayelerini kırpmadan atma işlemi için yapılabileceklerden birisi ekran görüntüsü almaktır. Bunun için galeriden fotoğrafı tam boyutuyla açıp aşağıda bulunan iconları gizleyerek ekran görüntüsü alın.

Instagram hikayelerini kırpmadan atma konusuna değindiğimiz yazımız içerisinde bahsetmek istediğimiz detaylardan biri instagram hikaye boyutudur. 9:16 ebatları ile instagram hikayelerine uygun orantı yakalanabilmektedir. Ayrıca iOS ve Android mağazalarında bulunan uygulamalar yardımıyla da Instagram hikayelerini kırpmadan atma işlemi yapılabilmektedir.

Instagram Hikayemi Kimlerin Gördüğünü Nasıl Anlarım?

Instagramda paylaşmış olduğunuz hikayenizi kimlerin gördüğünü anlamak için hikayenizi açın ve parmağınızı ekranda yukarı kaydırın. Böylelikle hikayenizi gören kişilerin sayısını ve kullanıcı adlarını görebilirsiniz. Hikayede paylaşılan fotoğraf ve videolar öne çıkanlar kısmına eklenmediği sürece 24 saat sonra kaybolmaktadır. Bir fotoğraf ya da videoyu hikayenizden silmek isterseniz hikayenizi açın. Daha sonra silmek istediğiniz fotoğraf/ videonun sağ alt köşesinde bulunan  simgesine dokunun. Sil’e dokunun ve tekrar dokunarak silmek istediğinizi onaylayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Instagram hikayelerini kırpmadan atma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk gerçek takipçi satın alma ve Instagram Yabancı gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram ikayelerini kırpmadan atma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Hikayelerini Kırpmadan Atma
5 (100%) 1 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan Twitter Takipçi Hilesi Güvenli mi? başlıklı yazımızda twitter takipçi hilesi ve twitter takipçi hilesi güvenilir mi hakkında bilgiler içermektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.