İnstagram İçin Yılın En İyi Uygulamaları

İnstagram İçin Yılın En İyi Uygulamaları

İnstagram İçin Yılın En İyi Uygulamaları

Sosyal medya platformları arasında her kullanıcıya hitap edebilen basit arayüzü ve görsel ağırlıklı altyapısı ile İnstagram, uzun yıllardır sosyal medya mecraları içerisinde oldukça popüler olan adresler içerisinde yer almaktadır. Tamamen ücretsiz şekilde mobil cihazlara indirilebilecek olan İnstagram ile kullanıcılar, kendi fotoğraflarını ya da beğendikleri fotoğrafları paylaşabilmekte ve bu sayede beğeni ve takipçi kazanabilmektedir. Günümüzün en değerli sosyal medya uygulamaları arasında bulunan İnstagram, sık sık çıkarılan ekstra uygulamalar sayesinde de kullanımı çok daha kolay ve eğlenceli bir hale gelebilmektedir. Bu bağlamda ‘’İnstagram için yılın en iyi uygulamaları nelerdir?’’ diyenler için güncel olan en popüler İnstagram uygulamalarına birkaç örnek verilebilmektedir.

Framatic

İnstagram için yılın en iyi uygulamaları arasında yer alan Framatic ile ikili, üçlü ve benzeri kolajlar yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Sayısız kolaj kombinasyonu üzerinden çok sayıda fotoğrafın bir araya getirilmesi ve bu şekilde İnstagram’da paylaşılması sayesinde İnstagram kullanıcılarının hazırladıkları bu fotoğraflara daha fazla beğeni alma imkanları bulunmaktadır. İPhone ve İPad türü cihazlardaki fotoğrafların kullanılmasını ve yepyeni çerçeveler eklenmesini sağlayan Framatic sayesinde birden fazla anının tek seferde paylaşılması ve çerçeveler eşliğinde çok daha şık görünmelerine imkân verilmektedir.

Squaready

Instagram kullanıcılarının kare olmayan formatlarda nasıl fotoğraflar paylaştıklarını merak eden kişilere çözümün Squaready’de olduğunu söylemek mümkündür. Squaready uygulaması sayesinde fotoğraflarının İnstagram tarafından kesilmesini istemeyen kullanıcıların kolay yoldan fotoğraf boyutlandırabilme olanakları bulunmaktadır. Bu özelliğin yanı sıra farklı pek çok avantajı da bünyesinde barındıran uygulamanın bu nedenle İnstagram için yılın en iyi uygulamaları arasında olduğu rahatlıkla söylenebilmektedir.

PicLab

İnstagram için yılın en iyi uygulamalarından birisi de hiç şüphesiz PicLab’tır. Bu uygulama ile fotoğrafların üzerine yazı yazabilmenin yanı sıra farklı filtreler ya da maskeler eklenebilmektedir. Fotoğraflarda çeşitli kontrast, ışık ve renk ayarları yapılmasına imkân veren uygulama bu özellikleri ile de pek çok İnstagram kullanıcısı için öncelikli tercih sebebidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

İnstacard

Polaroid fotoğraf görüntüsüne sahip olan farklı birçok temayı bünyesinde barındıran bu uygulama, seçilen fotoğrafların kare içine yerleştirilmesiyle birlikte gerçekçi bir polaroid fotoğraf görüntüsü sağlayabilmektedir. Dileyen kullanıcıların şablonların içerisine yazı yazabileceği İnstacard ile arzu edilmesi halinde fotoğraf kenarlarına etiketler ile çeşitli süslemeler de yapılabilmektedir.

Cymera

İnstagram için yılın en iyi uygulamalarından olan Cymera, özellikle bayanların kullanmaktan keyif aldığı uygulamalar arasında ilk sıralarda gelmektedir. Güzellik sekmesi sayesinde farklı birçok özelliği sunan uygulama ile bambaşka bir görünüm yaratılabilmesi mümkün olmaktadır. Birkaç dokunuş eşliğinde daha büyük gözlere, daha dolgun dudaklara ve daha çekici bir gülümsemeye sahip olmak isteyenlerin favori programı olan Cymera ile çeşitli filtre ve ışık değişimleri de yapılabilmektedir.

Pixlr-o-matic

Çerçevesiz fotoğrafları oldukça basit bulan ve bu nedenle her fotoğrafında mutlaka bir çerçeve bulundurmak isteyen İnstagram kullanıcılarının en büyük dostlarından birisi olan Pixlr-o-matic de yine İnstagram için yılın en iyi uygulamaları arasında yer almaktadır. Bu uygulama ile çok sayıda çerçeveden istediğini seçebilen kullanıcılar bu sayede çok daha zengin görünümlü İnstagram fotoğrafları paylaşabilmektedir.

2017’nin En İyi 5 Uygulaması

Gelişen teknolojiyle beraber her gün farklı bir uygulama çıktığını görüyoruz. 2017’nin en iyi 5 uygulaması ise sizin indirme oranlarınıza ve verdiğiniz oylara bakılarak seçildi. Yazımızda sizlere kullanıcıların en çok beğendiği 5 uygulama hakkında bilgi vereceğiz.

1-Everalbum Uygulaması En Çok Beğendiğiniz

Şuana kadar yapılan indirme ve beğenilere bakılırsa en çok beğenilenler arasında ilk sıraları kesinlikle Everalbum uygulaması alıyor. Everalbum sizin anılarınızı koruyan bir uygulama diyebiliriz. Fotoğraflarınızın ve videolarınızın cihazınızda güvenli bir şekilde kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda fotoğraflarınızı da kolaylıkla bulmanıza yardım ediyor. Ek olarak Everalbum uygulamasına yüklediğiniz fotoğraflarınızı başka cihazlarda görüntülemek için Everalbum.com sitesine giriş yapmanız yeterlidir.

2-Next Lock Screen

en iyi app Next Lock Screen yani sonraki kilitleme ekranı, meşgul olduğunuz zaman size yardımcı olacak bir kilit ekranıdır. Uygulama, telefonunuza istemediğiniz kişilerin erişmesine engel olur. Bu şekilde meşgul zamanlarınızda daha üretken olabilirsiniz. Günlük yaşantınızda veriminizi artıracak bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Geçmişi Nasıl Silinir?

 

3-Password

app uygulamları

 

Password bir şifre yöneticisidir. Hatta uygulamanın Android için en iyi şifre yöneticisi olduğunu söyleyebiliriz. Uygulamayı telefonlarınızda, tablet ve bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Password bütün şifrelerinizi hatırlayacak ve bu şifrelerinizin güvende kalmasını sağlayacaktır.

 

 

4-System Panel 2

en iyi uygulamalar

Özellikle Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda en fazla karşılaşılan problemlerden birisi pil ömrünün çabuk tükenmesidir. System Panel 2 uygulaması ise kullandığınız bireysel uygulamalarınızda uzun vadelerde işlemci kullanımınızı kaydeder. Bu şekilde arka planınızı izleyebilir ve pil ömrü sorununuzu çözebilirsiniz. Uygulama kullandığınız uygulamaların pil harcamalarını gösterir. Andorid sahibiyseniz Google Play indirme linki için buraya alalım sizi. 

5-Enerji Bar

en iyi app

Enerji Bar uygulaması ekranınızın üst kısmına pil seviyenizi belli eden ve yapılandırılabilir bir enerji çubuğu ekler. Basit bir batarya çubuğu böyle kritik bir bilgiyi gösterebilir. Aynı zamanda telefonunuzu şarja taktığınız zaman karşınıza çıkan animasyon gösterilerine bayılacaksınız. Enerji Bar için 2017’nin En İyi 5 Uygulamasından biri diyebiliriz.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Yazımıza oy vererek destek olabilirsiniz

Bir önceki destek yazımız olan İnstagram’da Beğeniler Ve Takipçi Sıralama başlıklı yazımızda bayan takipçi, beğeni satın al ve instagram hakkında bilgiler içermektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'a Bilgisayardan Video Yükleme Nasıl Yapılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.