Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor

Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor

Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor

İnstagram üzerinde çok sayıda takipçisi olsun ve bu sayede çok sayıda beğeni alabilmek isteyen pek çok kullanıcı bulunuyor. Instagram gibi popüler bir uygulama için kolay veya ücretsiz yoldan takipçi edinmek için kullanılabilecek çok sayıda yazılım da bulunmakta. Fakat böylesi yazılımları kullanarak takipçi sayınızı arttırabileceğinizi düşünerek hemen sevinmeyin. Çünkü bu yazılımların hemen hemen hepsi “İnstagram kendi kendine başkalarını takip ediyor” cümlesini kurmanızın zaten başlıca sebebini oluşturuyorlar. Bu yazılımların çoğu zararlı yazılımlar ve bir ortak hedefleri var. O da Instagram hesabınızı kendi yararlarına kullanmak.

Başkalarını Takip Etme Sorunu

Eğer nedeni her ne olursa olsun, bunların başında Instagram gelmek üzere herhangi bir sosyal hesabınızın takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız, takipçi satın almak veya ücretsiz programları kullanarak takipçi elde etmek gibi seçenekleriniz mevcut. Başta da belirttiğimiz gibi ikinci seçenek çok da parlak bir seçenek değil. Çünkü bu tür programlara Instagram hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini giriyorsunuz. Hal böyle olunca da bu programlar onları kaldırsanız dahi hesabınıza ulaşarak aktif olmadığınız saatler arasında değişiklikler meydana getirebiliyorlar. Hiç tanımadığınız ve takip etmeyi istemediğiniz kişileri takip edebiliyor, hatta sizden habersiz paylaşımları beğenip diğer türden aktiviteleri de gerçekleştirebiliyorlar. Tabi ki burada en önemlisi takip sorunu. Çünkü bu tür aktiviteler genelde kolayca fark edilebilen aktiviteler de değiller. Yazımızın devamında sizlere bu sorunu nasıl çözebileceğiniz hakkında detaylı tüm bilgiyi sağlıyoruz.

Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor Çözümü

Eğer Instagram hesabınızın kendi kendine başka hesapları takip ettiğini gördüyseniz hemen panik yapmayın bu sorunun çözümü oldukça basit. Öncelikle güvenilirliğini ispat etmemiş takipçi veya kamera türü yazılımları sisteminizden kaldırmanızda fayda var. Eğer bu tipteki yazılımları kaldırmışsanız ve halen daha Instagram’ın çeşitli hesapları takip ettiğini görüyorsanız, bu durumda bu tipteki yazılımların erişim izinlerini kaldırmanız, yani onları engellemeniz gerekir. Fakat bu işlemi gerçekleştirebilmek için telefonunuzu kullanamazsınız. Bunun için bilgisayarınızı kullanmanız ve Instagram web sitesine giriş yapmanız gerekir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Eğer Instagram kendi kendine başkalarını takip ediyor diyorsanız işte çözümü:

 1. Öncelikle hesabınıza bilgisayarınız üzerinden giriş yapın.
 2. Sayfada sağ üst kısımda bulunan bölmedeki resminize tıklayın. Bu bölüm her zaman ayarlar kısmınıza girmek için kullanacağınız bölümdür.
 3. Ardından ”Profili Düzenle” seçeneğini seçin.
 4. Bu noktada “Uygulamaları Yönet” sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Bu sekme ise karşınıza gelen ekranın sol tarafta bulunmakta.
 5. Burada hesabınıza erişimi olan uygulamaları görürsünüz. Eğer sildiğiniz uygulamalar halen daha burada yer alıyorlarsa bilin ki, silmeniz yeterli olmamıştır.
 6. Ardından burada güven teşkil etmeyen uygulamaları seçerek “Erişimi İptal Et” seçeneğini tıklayın.
 7. Garanti olması ve söz konusu kötü yazılımların hesabınıza hiçbir şekilde erişememesi için mutlaka şifrenizi de değiştirin. Kullanıcı adınız da şifrenizle birlikte değiştirilebilir.

Instagram hesabım sürekli birilerini takip ediyor ve beğeniyor hala çözemedim diyorsanız bu video faydalı olabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Keşfet Geçmişi Silme başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Hangi cihaz üzerinden Instagrama erişmektesiniz? Akıllı telefonlarda görmeniz mümkün değildir. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardan erişebilirsiniz o zaman çıkacaktır.

 1. Olmuyor benden başka bir erişim gözükmüyor. Ben takip edilenleri engellememe rağmen hala takip ediyor.

  Offf Allahım çıldırcam yardım edinnnnnn.

   

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.