Instagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram, kullanıcılarına her geçen gün yeni bir özelliği tanıtırken bu defa kullanıma sunulan özellik, insanların çok büyük beğenisi kazandı. Instagram müzik ekleme özelliği, çok kısa bir süre önce tanıtılmasına karşın, kullanıcılardan yoğun ilgi gördü ve paylaşılan hikayelerin önemli bir kısmında kullanıldı.

Instagram Müzik Ekleme Nedir?

Instagram tarafından kullanıcılara sürekli yenilikler yapılmakta ve bu sayede kullanıcılar, uygulamayı sıkılmadan kullanmaya devam etmektedir. 1 milyardan fazla kullanıcısının olması, bunun en önemli göstergelerinden bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Yakın zamanda duyurulan müzik ekleme seçeneği, söz konusu rakamı biraz daha arttıracak gibi. Peki, müzik ekleme nedir?

Bilindiği gibi Instagram kullanıcıları, paylaşımlarını farklı şekillerde yapabiliyor. Normal olarak video ve resim paylaşıldığı gibi hikaye özelliği üzerinden de aynı işlem yapılabiliyor. Fakat hikaye özelliği son günlerde çok daha fazla tercih edilmeye başlanmış ve buna bağlı olarak Instagram, yenilikleri bu bölüme getirmeye başlamıştır. Son gelen bu özellik de yine hikaye bölümü içindir. Kullanıcılar artık hikaye paylaşırken, müzikte ayarlayabilecek. Böylece hikayelerde hem resim ya da video hem de müzik bulunabilecek.

Instagram Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram müzik ekleme işlemi son derece basit bir şekilde yapılabilir. Bunun için kullanıcıların aşağıda belirtilen adımları izlemesi yeterlidir. Bu adımlar şunlardır:

  • Kullanıcıların öncelikle telefonlarından Instagram uygulamasına giriş yapması gerekir.
  • Bu aşamadan sonra ise hikaye bölümüne geçiş yapılır.
  • İsteyen kullanıcılar eski, isteyenlerde yeni hikayelerine müzik ekleyebilir. Bunun için bir hikayenin seçilmesi yeterlidir.
  • Hikayeye giriş yaptıktan sonra etiket bölümüne geçiş yapılmalıdır.
  • Etiket seçenekleri açıldığında burada bir müzik simgesi olduğu görülecektir.
  • Bu simgeye basıldığında kullanıcılar 1000’den fazla şarkı içerisinden istediklerini seçebilir ve hikayelerinde kullanabilirler.

Yukarıdaki işlemlerin sırasıyla uygulanması durumunda hikayelere müzik, sorunsuz bir şekilde eklenebilir. Hikayelerde video ya da fotoğraf olması, bu özellik için fark etmemektedir. Hikayelere müzik ekleme yapılmış ise söz konusu müziklere ait etiketler hikayenin istenilen bölümünde yer alır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Hazırlanan bu özel içerikte, fotoğrafların ilerlemesiyle birlikte müzik otomatik olarak çalmaya başlayacaktır. Dolayısıyla ortaya çok güzel bir içerik çıkacaktır.

Instagram Etiket Özelliği Hakkında

Instagram içerisinde yer alan özelliklerden bir tanesi de etiket özelliğidir. Etiketler aracılığı ile farklı işlemler yapılabilmektedir ve müzik ekleme de onlardan bir tanesidir. Etiket özelliğini kullanıcıların birçoğu bilmesine karşın bu konuda sıkıntı yaşayan kişiler de vardır. Özellikle yeni kullanıcılar, etiketleme işlemini nereden yapacaklarını tam olarak bilememektedir.

Uygulama içerisindeki pek çok özellik gibi etiket özelliğine de ulaşmak da son derece kolaydır. Söz konusu özelliğe ulaşmak için hikaye bölümünde paylaşım yapılması gerekiyor. Burada paylaşım yaparken üst bölümde farklı ikonlar çıkmaktadır. Söz konusu ikonlardan bir tanesinde gülen bir yüz ifadesi vardır. Bu ikona basılarak etiketleme yapılabilir. Instagram müzik ekleme de buradan yapılır.

Etiket bölümünden müzik dışında konum da paylaşılabilir. Bunun için telefonların konum özelliğinin aktif hale getirilmesi gerekir. Eğer bu özellik aktif olmaz ise konum bulunamıyor tarzında hatalar alınması mümkündür.

Instagram Müzik Ekleme Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Müzik ekleme özelliğini kullanmadan önce kullanıcıların bilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Söz konusu hususların başında etiket özelliği gelir. Yukarıda da belirtildiği gibi bu işlem etiket bölümünden yapılmaktadır. Dolayısıyla da kullanıcıların tercih ettikleri müziklerin adı ve söyleyen kişiler bu etikette yer alacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise müziklerin sayısının çok fazla olmasıdır. Müziklerin seçilmesi için hazırlanan bölüm kullanılarak, istenilen müziklere çok daha kısa sürede ulaşılabilir. Dolayısıyla da bu özellik kullanıcıların zaman kazanmasını sağlamaktadır.

Instagram müzik ekleme işlemi yaparken kullanıcıların uyum konusuna dikkat etmesi gerekir. Bu hususa dikkat edildiğinde çok daha etkileyici hikayeler ortaya çıkacaktır. Örnek vermek gerekirse yüz filtreleri ile hazırlanan komik bir resme, eğlenceli bir müziğin eklenmesi doğru sonuçlar verecektir. Komik paylaşımlar için eğlenceli müzikler seçileceği gibi duygusal resim ya da videolar için ise buna uygun olan müziklerin seçilmesi gerekir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Hakkında

İnsanların fazlaca zaman geçirdiği uygulamalardan bir tanesi olan Instagram, bazı özelliklerini diğer uygulamalardan kopyalama yoluna gitmektedir. Bu durum bazen tepki alsa da kullanıcılar için bu durum herhangi bir sorun oluşturmuyor.

Instagram müzik ekleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram bot takipçi satın alma ve Instagram bot beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Instagram müzik ekleme nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Snapchat Yüz Efektleri Açılmıyor Sorunu ve Çözümü başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. İnstagaram müzik ekleme için ayrı bir kurulum yapmamız mı gerekiyor. Yoksa güncellemeler sonucunda kendisi otomatik mi eklenecek.

  2. Muhterem ÖZTÜRK

    İnstagramda müzik yükleme artık çok basit. Yeni yapılan uygulama sonucunda artık tik tok gibi çalışmalar bile başladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.