İnstagram Neden Açılmıyor?

İnstagram Neden Açılmıyor?

İnstagram Neden Açılmıyor?

Sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram, günümüzde birçok kullanıcısı için adeta bir bağımlılık haline gelmekte ve söz konusu kullanıcılar her an ellerinde cep telefonları ile İnstagram üzerinden paylaşım yapmayı sürdürmektedir. Böyle zamanlarda Instagram’da yaşanabilen bazı hatalar ise özellikle bu tür İnstagram fanatiklerini fazlasıyla sıkıntıya düşürebilmektedir. Buna göre İnstagram neden açılmıyor diye merak eden sosyal medya kullanıcılarına, bu konu ile ilgili farklı nedenler üzerinden detaylı açıklamalar yapılabilir ve bu sorunların nasıl çözülebileceği ile ilgili pratik çözüm önerilerinden bahsedilebilir.

İnstagram’da Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri

 • İnstagram Kullanıcı Adı veya Şifre Yanlış Hatası ve Çözümü

Hiç şüphesiz Instagram kullanan çok sayıda kişinin hayatında en azından bir kez olsun başına gelen İnstagram sorunları arasında kullanıcı adı ve şifre hatası problemleri de yer alır. Bu sorun ilk bakışta kullanıcıların hesaplarının çalındığı düşüncesine kapılmalarına neden olmaktadır. Bundan dolayı da fazlasıyla panikleyen İnstagram kullanıcıları, bir an önce hesaplarını geri alabilmek için büyük bir mücadele içerisine girmektedir. Ancak böyle bir hata ile karşılaşan ve İnstagram neden açılmıyor diyen kullanıcılara, panik yapmadan önce uygulamaları gereken birkaç basit adımdan bahsedilebilir. Buna göre kullanıcı adı ve şifresi hatası yüzünden İnstagram hesaplarına giriş yapamayan sosyal medya kullanıcıları,

 • Şifrelerini tam anlamıyla doğru ve eksiksiz girdiklerine emin olmalıdır.
 • Klavyelerinde yer alan Caps Lock tuşunun açık olup olmadığından emin olmalıdır.
 • Klavye dilinin değişmiş olabilme ihtimaline karşı gerekli dil ayarı kontrollerini yaptığından emin olmalıdır.

Tüm bu detaylara dikkat etmelerine rağmen halen İnstagram kullanıcı adı veya şifre yanlış hatası alan kullanıcılar ise İnstagram şifre sıfırlama adımlarını gerçekleştirmelidir. Kullanıcılar bu aşamada ayrıca farklı bir cihaz üzerinden de kişisel İnstagram hesaplarına giriş yapmayı deneyebilir. Bu sayede sorunun mevcut bilgisayarlarındaki ya da cep telefonlarındaki klavyeden ve dil ayarlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda daha kesin bilgilere de sahip olabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

 • İnstagram İnternet Bağlantı Sorunu ve Çözümü

İnstagram neden açılmıyor diyen kullanıcılara, bu problemin internet bağlantısı nedeniyle kaynaklandığından da bahsedilebilir. Ağ sorunu kaynaklı İnstagram’a girememe problemleri yaşayan İnstagram hesapları sık sık sunucuya bağlanamama uyarıları ile karşı karşıya kalabilir. Çoğu durumda ise İnstagram hesabına girebilen hesap sahipleri, fotoğraf paylaşımı yapamamakta, yorum yazamamakta ya da diğer İnstagram özelliklerini kullanamamaktadır. Bu durumda da yine internet bağlantıları nedeniyle meydana gelen bir problemden söz edilebilmektedir. Bu sorunun çözümü için İnstagram kullanıcıları,

 • İnternet altyapılarında kullandıkları DNS adreslerini değiştirebilir.
 • Giriş yapılan cihazın tarih ve saat ayarlarının güncel olup olmadığını kontrol edebilir.
 • Kablosuz internet erişimi ile İnstagram’a bağlanıyor ise ve PC üzerinden İnstagram’ı görüntülüyor ise ilgili bilgisayara Ethernet kablosu takarak yeniden deneyebilir.

Bahsedilen tüm bu çözüm önerilerine rağmen halen yaşadığı sorunu gideremeyen İnstagram kullanıcılarının ise bu problemin İnstagram’ın kendi sunucularından kaynaklı olma ihtimaline karşı bir müddet beklemeleri ek olarak tavsiye edilebilir.

 • İnstagram Uygulaması Durduruldu Hatası ve Çözümü

İnstagram neden açılmıyor diye merak eden kullanıcıların sık sık rastladıkları sorunlar içerisinde İnstagram uygulaması durduruldu hatası da bulunmaktadır. Nadir olarak görülmesine rağmen bazı durumlarda gerçekten bir illet haline gelebilen bu sorunun çözümü içinse,

 • Cep telefonunda yüklü olan İnstagram uygulamasının güncel olup olmadığı kontrol edilmelidir.
 • Cep telefonunun arka planında çalışan ve İnstagram’ı etkileyen farklı programların açık olmadığından emin olunmalıdır.
 • Cep telefonunun ön belleği sıfırlanmalı ve uygulama kapatılıp yeniden açılmalıdır.

Yapılan tüm işlemlere rağmen İnstagram uygulaması durduruldu hatası ile karşılaşmaya devam eden kullanıcıların ise İnstagram müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri önerilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan İnstagram’da Önerilenler ve Aramalar Nasıl Silinir? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.