İnstagram Profil Linki ve Fotoğraf Linki Almak

İnstagram Profil Linki ve Fotoğraf Linki Almak

İnstagram Profil Linki ve Fotoğraf Linki Almak

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcı kitlesine sahip olan İnstagram uygulama üzerinde yaptığı her güncelleme ile kendisini daha da geliştirerek kullanıcılarına daha kaliteli bir hizmet vermeye çalışmaktadır. İnstagramın kullanıcıları için sunduğu kolaylıklardan birisi de İnstagram profil linki ve fotoğraf linki alma özelliğidir. İnstagram kullanan kişiler daha önceden paylaşılan fotoğraf ya da görmek istedikleri profile ait linklere ulaşamıyorlardı. Ancak çoğu kullanıcı bu özelliğin farkında olmasa da İnstagram profil linki ve fotoğraf linki almak oldukça basittir. Bu yöntemlerden en yaygın olanı İnstagram kullanıcılarının hesapları üzerinden paylaşmış oldukları fotoğraf ya da video gibi paylaşımların linklerini kopyalayarak kaydetme ve paylaşmaktır. Tabi bunu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. İnstagram profil linki ve fotoğraf linki alma işlemi hakkındaki tüm ayrıntılara yazımızın ilerleyen satırlarında daha çok hakim olacaksınız.

İnstagram profil linki ve fotoğraf linki almak işlemi yaparken kopyalama sorunu yaşıyorsanız bilin ki o hesap gizli hesap olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle kopyalama erişimine kapalıdır. Bunun dışında eğer İnstagram hesabı gizli hesap değilse gönderiye ait linki almak için gönderinin üzerinde gelin. Paylaşımın üzerine geldiğinizde karşınıza çıkan üç noktaya tıklayın ve çıkan seçenekte “ paylaşım URL’sini kopyala” ‘yı seçim. Bu şekilde paylaşıma ait URL’ yi yani paylaşım linkini kopyalamış oluşunuz. İnstagram üzerinden profil linkini almak istiyorsanız da yukarıda belirtmiş olduğumuz aynı adımları izleyerek çok kolay bir şekilde İnstagram hesabına ait profil linkini kopyalayabilirsiniz.

Evet yukarıda da bahsettiğimiz gibi İnstagram profil linki ve fotoğraf linki alma işlemi bu kadar basittir. Yeter ki uygun adımları doğru bir şekilde uygulayın. Ayrıca burada unutmamanız gereken en önemli nokta gizli hesaplarda link kopyalama işleminin uygulanamayacağıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram’da Profil Linki Nasıl Alınır?

Popüler resim ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, içerisinde çok sayıda özelliği de barındırmaktadır. Kullanıcılar ise bu özelliklerin çoğu zaman farkında olmamaktadır. Bizler de Instagram’da yer alan bazı özellikler ile ilgili sizlere bilgi vereceğiz. Şu sıralar internet ortamında en çok gelen sorulardan birisi de “Instagram profil linki nasıl alınır?” şeklinde olmaktadır. Zaman zaman Instagram üzerinden gördüğünüz kullanıcıları başka arkadaşlarınız ile ya da diğer sosyal platformlarda paylaşmak isteyebilirsiniz. Her ne kadar son güncellemeler ile birlikte Instagram profili paylaşmak kolay bir hale gelse de zaman zaman profilin linkine ihtiyaç duyarız. Bu durumda ise aşağıdaki yöntemleri uygulamanız gerekmektedir.

Instagram Profil Linki Alma Resimli Anlatım

Instagram üzerinden beğendiğiniz ya da arkadaşlarınızın görmesini istediğiniz bazı profiller bulunmaktadır. Profillerin üzerine tıkladıktan sonra sağ üst köşede üç nokta bulunmaktadır. Bu menüde yer alan Bu Profili Paylaş seçeneği ile Whatsapp, Facebook, Twitter, Kısa Mesaj ve Skype gibi platformlarda profili paylaşabilirsiniz. Ancak Instagram profil linki almak istiyorsanız, konumuzun detayında yer alan adımları uygulayınız.
Adım 1: İlk olarak Instagram üzerinden linkini almak istediğiniz kullanıcı adını bulun ve profiline giriş yapın. Daha sonra profilin sağ üst kısmında ve şarj göstergesinin altında bulunan 3 noktaya tıklayın.

 

Adım 2: Daha sonra karşınıza yeni bir menü açılacaktır. Bu menü üzerinden engelleme, şikayet etme, hikayeni bu profil ile gizleme, profili paylaşma ve mesaj gönderme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Bu menüde yer alan Profilin URL’sini Kopyala seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Profilin URL’sini Kopyala seçeneğine tıkladıktan sonra ekranın üst kısmında bir bar açılacaktır. Bu barda ise Bağlantı Panoya Kopyalandı şeklinde bir açıklama bulunmaktadır. Bu uyarı ise bağlantının başarılı bir şekilde kopyalandığı anlamına gelmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan İnstagram’da Hikâyeye Bakanlar Neye Göre Sıralanır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.