Instagram Profili Düzenleme

Instagram Profili Düzenleme

Instagram Profili

Sosyal medya platformları günümüzde kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir ve popüler olan uygulamalardan bir tanesi Instagram’dır. Instagram bünyesinde farklı özelliklere yer verilmiş olup güncellemeler neticesinde kullanıcılara yeni seçenekler sunulmaktadır. Son dönemde IGTV video servisi ile gündeme gelen Instagramda aynı zamanda hikayeler bölümü de mevcuttur. Bireyler Instagram profili düzenleme işlemi ile profillerini istedikleri şekilde hazırlayabilmektedir.

Instagram dünya genelinde çok sayıda kişi tarafından kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Hikayeler bölümünün yer aldığı Instagram’a IGTV video servisi de dâhil edilmiş durumdadır.

 Instagram Profili Düzenleme

Instagram profilinde profil fotoğrafı yer almakta, ayrıca biyografi bölümü düzenlenmektedir. Kullanıcılar Instagram profili düzenleme ile Ad, Kullanıcı Adı, İnternet Sitesi ve Biyografi kısımlarına bilgilerini yazmaktadır. Profil resmi eklemek istiyorsanız öncelikle profilinize gidin ve burada bulunan Profili Düzenle >Profil Fotoğrafını Değiştir (iOS)/ Fotoğrafı Değiştir’e tıklayın. Resminizi nereden aktarmak istediğinizi seçtikten sonra Bitti’ye dokunun. Profil fotoğrafı için yeni bir fotoğraf çekebilirsiniz veya telefonunuzun galerisinden bir fotoğraf tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Facebook ya da Twitter’dan bir fotoğraf ekleyebilirsiniz. Instagram profili düzenleme işlemi çerçevesinde profilinize en fazla 150 karakter içeren biyografi yazabilirsiniz. Biyografiniz herkes tarafından görülebilmektedir. Instagram profili düzenleme işlemi içerisinde biyografinizi düzenlemek için önce profilinize gidin ve sayfanın üst kısmında bulunan Profili Düzenle’ye dokunun ve biyografinizi yazın.

Instagram Şifresi Değiştirme

Hesabınızdan çıkış yaptıysanız ve şifrenizi hatırlayamıyorsanız şifre yenileme talebinde bulunabilirsiniz. Şifrenizi biliyorsanız ve değiştirmek istiyorsanız profilinize gidin ve ardından sağ üst köşede bulunan iOS veya Android simgesine dokunun. Şifre bölümüne önce eski şifrenizi, daha sonra yeni şifrenizi girin ve işlemi tamamlamak için sağ üst köşedeki Bitti’ye veya  simgesine dokunun. Instagram şifrenizin güçlü olması için rakam, harf ve noktalama işaretinin bileşimini kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram Profili Düzenleme konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram gerçek takipçi satın alma ve Instagram gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Profili Düzenleme konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagramda Telefon Numarası Nasıl Bulunur? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Arslan GÜZEL

    Instagram profili düzenleme işinde hiç sevmediğim biyografimin doldurulması. Herkesin kayıtları tutuluyor sanki ne yapmış nerde okumuş nerde çalışmış. Ben pek doldurmuyorum..

  2. İnstagram profili düzenleme konusunda yeni uygulama resim programları çok yardımcı oluyor. Google’ ın kendi programı süper deneyin bence

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.