İnstagram Ticari Hesapların Farkı Nedir?

İnstagram Ticari Hesapların Farkı Nedir?

İnstagram Ticari Hesapların Farkı Nedir?

Sosyal medya mecraları içerisinde uzun yıllardır başarıyla müşterilerine hizmet vermeyi sürdüren İnstagram, bugün geldiği noktada tüm dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapmaktadır. Kolay kullanılabilirliği ve görsel ağırlıklı arayüzü ile pek çok ünlü isim ve markanın tercih ettiği sosyal medya uygulamalarından olan İnstagram, mobil cihaz uygulamalarının da baş tacıdır. Her geçen gün gelişen ve yeni özellikleri bünyesine ekleyen İnstagram, en son aldığı önemli güncelleştirmeden sonra İnstagram ticari hesap uygulamasını kullanıcılarının hizmetine açmıştır.

Bu bağlamda İnstagram ticari hesapların farkı nedir diye merak eden tüm sosyal medya takipçilerine, özellikle e-ticaret siteleri için Instagram ticari hesaplarının ideal sosyal medya platformlarından birisi haline geldiğini söyleyebilmek mümkündür. Bu tür hesaplar sayesinde marka sahipleri, ürünlerini ve hizmetlerini çok daha efektif bir şekilde İnstagram üzerinden pazarlayabilir.

İnstagram Ticari Hesap Nasıl Kullanılır?

İnstagram’da ticari hesap oluşturmak isteyen ve bu sayede ürün ve hizmetlerinin İnstagram aracılığı ile satışını gerçekleştirmeyi arzu eden tüm kullanıcılara, 5 farklı yöntem üzerinden ticari İnstagram hesaplarını nasıl en etkili şekilde kullanabilecekleri konusunda bilgilendirme yapılabilir.

Profile Link Yerleştirilmesi

İnstagram’da ticari hesapları etkili bir şekilde kullanabilmek amacıyla tıklanabilir 1 adet linkin proil bilgilerinin bulunduğu kısma konulması tavsiye edilebilir. Böylece marka sahiplerinin ürün ve hizmetlerinin yer aldığı resmi web sitelerini profillerine eklemeleri mümkün olabilir. Burada ayrıca dikkat edilmesi gereken bir püf nokta da bulunur. Zira İnstagram paylaşımlarına eklenen linkler tıklanmıyor olmalarına rağmen Swarm’daki linklere tıklanıyor. Bu nedenle İnstagram kullanıcılarının hesaplarını Swarm’a bağlamaları, tıklanabilir link konusunda iyi bir çözüm haline gelebilir.

Mobil Uyumlu Görsel Seçimi

İnstagram’da ticari hesap sahibi olan ve kişisel hesabından farklı olarak bu hesap üzerinden satış gerçekleştirmek isteyen kullanıcılara mutlaka mobil uyumlu görseller seçmeleri tavsiye edilir. İnstagram’ın en büyük avantajı yüksek çözünürlükte görselleri alıcılar ile satıcılar arasında bir köprü haline getirebilmesidir. Bu nedenle mobil cihazlar üzerinden İnstagram kullanımı dikkate alınmalı ve tercih edilecek olan görsellerin küçük boyutlardaki akıllı telefon ekranlarına dahi uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Resim boyutlarının yanı sıra canlı renkli, parlak ışıklandırmalı ve geniş arka planlı resimler ile İnstagram ticari hesaplarından çok daha verimli sonuçlar elde edilebilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Etiket ve Mention Kullanımının Önemi

İnstagram ticari hesapların farkı, sosyal medya uygulaması üzerinden potansiyel müşterileri satışa yönlendirebilmesi ve bu sayede İnstagram’ı bir tür gelir kapısı olarak kullanabilme olanaklarını hesap sahiplerine sunmasıdır. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken noktalar arasında etiket ve mention kullanımının öneminden de bahsedilebilmektedir. İnstagram, normal şartlarda yapılan yorumları Twitter ya da Facebook kadar pratik bir şekilde bildirmediği için bu nedenle sık sık etiket kullanımı ile bu sorunun önüne geçilebilir. Özellikle fotoğraf altlarına yorum atan müşterilere yanıt verirken ‘’@’’ işaretinin eksiksiz kullanılması ve yanına da ilgili İnstagram kullanıcısının tam adının eklenmesi, İnstagram ticari hesaplarından alınabilecek geri dönüşleri maksimum oranda arttırabilir. Bu sayede İnstagram ticari hesap sahipleri, sosyal medya uygulaması üzerindeki müşteri altyapısını da fazlasıyla genişletme olanaklarını elde etme fırsatı bulabilir.

Doğru Zamanda Beğeni ve Yorumun Değeri

İnstagram sürekli olarak yenilenen ve her an akan haber kaynağı ile bazı zamanlarda kullanıcılarının takip etmesini de oldukça zorlaştırabilmektedir. Bu nedenle özellikle ticari hesap sahiplerinin müşterilerinin en çok aktif oldukları zamanlarda paylaşım yapmaya ya da müşterilerinin durumlarını beğenmeye gayret etmeleri tavsiye edilir. Böylece İnstagram kişisel hesapları ile ticari hesaplar arasında daha sağlıklı bir etkileşim trafiği elde edilebilir.

Düzenli İçerik Üreterek Güncel Kalma

İnstagram ticari hesapların farkı nedir diyenlere ticari hesapların ne işe yaradığı ve nasıl en etkili şekilde kullanılabilecekleri ile ilgili verilen tüm bu bilgilerden sonra son olarak da düzenli içerik üretiminin ticari hesaplara sağladığı katkılardan söz edilebilir. Buna göre düzenli paylaşımda bulunan İnstagram ticari hesaplarının web sitelerindeki satış ve pazarlamayı önemli ölçüde arttırabilecekleri söylenebilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan En İyi İnstagram Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Benim instegram hesabım ticari oldu açarken.ama ben sayfamı gizlemek istiyorum ama hesabı gizle butonu yok ticari hesap olduğu için… Nasıl yapabilirim acaba

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.