Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram aynı zamanda mesajlaşmaya da imkan veren dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisidir. Instagram toplu mesaj silme işlemi de bu platformun kullanıcıları tarafından merak edilen işlemlerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Instagram Toplu Mesaj Silme Kolaylığı

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram’ın en fazla kullanılan özelliklerinden bir tanesi de mesajlaşmadır. Bu özelliğin kullanılması mesaj kutusunun zamanla dolmasına neden olur. Bazı kullanıcılar bu mesajları silmek istediklerinde farklı seçenekleri kullanır. Bu seçeneklerden ilki tek tek mesaj silmektir ki bu işlem silinecek mesaj sayısına göre uzun sürebilir. Diğer seçenek ise mesajların tek tek silinmesidir. Bu oldukça kolay ve kısa süren bir işlem olarak dikkat çeker.

Instagram Tek Tek Mesaj Silme

Uygulamayı kullanan kişiler mesaj kutusuna giderek istedikleri mesajları tek tek silebilirler. Bunun için izlenecek adımlar Android ve IOS işletim sistemlerinde farklıdır. Android sistemine sahip telefon kullanan kişilerin mesaj kutusuna girdikten sonra silmek istedikleri mesajların üzerine bir süre basmaları gerekirken IOS kullanıcıları silmek istedikleri mesajları parmaklarıyla sola itmelidirler. Böylece istenilen mesajlar tek tek silinmiş olacaktır.

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram toplu mesaj silme işlemi Instagram içerisinde yer alan özelliklerden bir tanesi değildir. Bundan dolayı bu işlemi yapabilmek için mutlaka farklı bir program kullanılması gerekir. Söz konusu programlar mesajların tamamını silebilmektedir. Fakat bu işlemin geri alınması gibi bir durum söz konusu olmadığı için silmeden önce iyi bir şekilde düşünülerek karar verilmesi gerekir.

Google Play Store ve App Store üzerinden “Instagram all delete message” şeklinde yapılacak aramadan çıkan program bu işlemi yapabilmektedir. Bu tür programlara IOS tarafından izin verilmediği için sık sık isim değişikliği olabiliyor. Kullanıcılar buna göre arama yapmalıdır.

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Snapchat’te Yeni Güncelleme

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Daha Az İnternet Harcamasını Nasıl Sağlarım Ayarlarım

Instagram toplu mesaj silme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram toplu mesaj silme nasıl yapılır videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?
3.5 (70%) 2 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan Facebook Messenger Uygulamasında Mesaj Gönderme Engeli başlıklı yazımızda facebook messenger mesaj uygulaması hakkında bilgiler içermektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.