Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram aynı zamanda mesajlaşmaya da imkan veren dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından birisidir. Instagram toplu mesaj silme işlemi de bu platformun kullanıcıları tarafından merak edilen işlemlerden bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Instagram Tüm Mesajları Silme

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram’ın en fazla kullanılan özelliklerinden bir tanesi de mesajlaşmadır. Bu özelliğin kullanılması mesaj kutusunun zamanla dolmasına neden olur. Bazı kullanıcılar bu mesajları silmek istediklerinde farklı seçenekleri kullanır. Bu seçeneklerden ilki tek tek mesaj silmektir ki bu işlem silinecek mesaj sayısına göre uzun sürebilir. Diğer seçenek ise mesajların tek tek silinmesidir. Bu oldukça kolay ve kısa süren bir işlem olarak dikkat çeker.

Instagram Tek Tek Mesaj Silme

Uygulamayı kullanan kişiler mesaj kutusuna giderek istedikleri mesajları tek tek silebilirler. Bunun için izlenecek adımlar Android ve IOS işletim sistemlerinde farklıdır. Android sistemine sahip telefon kullanan kişilerin mesaj kutusuna girdikten sonra silmek istedikleri mesajların üzerine bir süre basmaları gerekirken IOS kullanıcıları silmek istedikleri mesajları parmaklarıyla sola itmelidirler. Böylece istenilen mesajlar tek tek silinmiş olacaktır.

“Instagram’da Kendiliğinden Silinen Mesaj Dönemi” Bu makalemiz ilgilinizi çekebilir.

Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır?

Instagram topluca mesaj silme işlemi Instagram içerisinde yer alan özelliklerden bir tanesi değildir. Bundan dolayı bu işlemi yapabilmek için mutlaka farklı bir program kullanılması gerekir. Söz konusu programlar mesajların tamamını silebilmektedir. Fakat bu işlemin geri alınması gibi bir durum söz konusu olmadığı için silmeden önce iyi bir şekilde düşünülerek karar verilmesi gerekir.

Google Play Store ve App Store üzerinden “Instagram all delete message” şeklinde yapılacak aramadan çıkan program bu işlemi yapabilmektedir. Bu tür programlara IOS tarafından izin verilmediği için sık sık isim değişikliği olabiliyor. Kullanıcılar buna göre arama yapmalıdır. Örnek vermek gerekirse Google Play veya App Store üzerinden “instagram toplu mesaj sil” “instagram tüm mesajları silme” “Instagram mesajlarını kalıcı olarak sil” gibi farklı aramalar yapabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram tüm mesajları topluca silme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın.

Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır Bu konuda ilginizi çekebilir.

Instagram toplu mesaj silme nasıl yapılır videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Ana sayfadaki Gönderiler Nasıl Gizlenir? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.