Instagram Yanlışlıkla Kalp Gönderdim Nasıl Geri Alırım?

Instagram Yanlışlıkla Kalp Gönderdim Nasıl Geri Alırım?

Instagram Yanlışlıkla Kalp Gönderdim Hakkında

Instagram insanların karşılıklı olarak mesajlaşmasına da imkan sağlayan bir uygulamadır. Instagram yanlışlıkla kalp gönderdim şeklinde hatalı mesajlar da kullanıcıların başına gelen olaylar arasındadır.

Yukarıda da belirtildiği gibi mesajlaşmaya da imkan veren uygulamada insanlar bazen mesaj yazarken yanlışlıkla karşı tarafa kalp gönderebilmektedir. Bu işlem bazen uygulamanın sağlamış olduğu kısa yollardan bazen ise dikkatsizlikten kaynaklanır.

Birisiyle mesajlaşırken gönder butonuna art arda 2 defa basılması durumunda karşı tarafa kalp gönderilmektedir. Dolayısıyla da kullanıcılar genellikle bunun farkında olmadan bu işlemi yaparlar. Bunun dışında mesaj yazılacak alana tıklamak isterken aynı durumun yaşanması söz konusu olabilir. Kısaca insanlar yanlışlıkla karşı tarafa kalp gönderebilir.

Gönderilen Kalp Geri Alınabilir mi?

Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı karşı tarafa kalp gönderen kişiler bu sorunun cevabını merak ediyor. Öncelikle bu işlemin geri alınabileceğinin belirtilmesi gerekir. Kullanıcılar gerekli adımlara izleyerek yolladıkları kalp ya da farklı bir mesajı geri alabilir. Bunun için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Öncelikle yanlış yollanan kalbin üzerine gelerek bir süre basılı tutulması gerekir.
  • Bu işlemin ardından mesaja yapılabilecek işlemlerle ilgili farklı seçenekler görünecektir.
  • Bu seçenekler arasında yer alan Mesaj Sil seçeneğinin tercih edilmesi gerekir.
  • Böylece yollanan mesaj silinmiş olur.

Silinen Kalp Mesajını Karşı Taraf Görebilir mi?

Instagram yanlışlıkla kalp gönderdim diyen kullanıcıların mesajlarını nasıl geri alabileceği yukarıda belirtilmiştir. Bu adımların dışında kullanıcılar tarafından silinen mesajları karşı tarafın görüp göremeyeceği merak edilmektedir. Bu durum tamamen kullanıcıların şansına bağlıdır. Eğer karşı taraf konuya girmiş ise atılan kalbi görecektir. Aynı şekilde bildirim üzerinde de görebilir. Fakat mesaj daha sonra silindiği için bunun yanlışlıkla gönderilmiş olduğunu karşı taraf rahatlıkla anlayacaktır.

Instagram yanlışlıkla kalp gönderdim nasıl geri alırım konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram yanlışlıkla kalp gönderdim nasıl geri alırım konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Toplu Mesaj Silme Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Bu uygulamayı değiştirdiler. Artık bastığın zaman oluşan kalp otomatik yine basınca geri alınabiliyor. Ama yine de karşı taraf senin verdiğin kalbi görebiliyor bilginiz olsun.

  2. Önceden kalp atımları geri alınmıyordu. Ancak son düzenleme ile kalp geri alınıyor ancak yine de yanlışlıkla da bassanız geri bildirimi karşı tarafa gidiyor. Kalp olarak kalmıyor ama bildirimlerde görünüyorsun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.