İnstagram’da Başlıca Gönderiler Nedir? Nasıl Çıkılır?

İnstagram’da Başlıca Gönderiler Nedir? Nasıl Çıkılır?

İnstagram’da Başlıca Gönderiler Nedir? Nasıl Çıkılır?

Sosyal medya uygulamaları içerisinde fotoğraf ağırlıklı altyapısı ile en acemi cep telefonu kullanıcılarının dahi favori uygulamalarından birisi olan İnstagram, ülkemizde de sık sık tercih edilen platformlar arasındadır. Kendisi gibi dünyaca ünlü sosyal medya adreslerinden birisi olan Facebook tarafından satın alınan İnstagram, bu sayede her geçen gün yepyeni güncellemeler almaya devam etmekte ve kullanıcılarına benzersiz sosyal medya deneyimleri yaşatmaktadır. Her yaştan kullanıcı kitlesine sahip olması ile bilinen bu muhteşem uygulama, akıllı cep telefonları üzerinden tamamen ücretsiz olarak indirilmekte ve kurulabilmektedir. Bu da İnstagram’ın cep telefonları aracılığı ile istenen herhangi bir yer ve zamanda kullanılabilmesine imkan vermektedir. PC üzerinden görüntülenme olanaklarını da bünyesinde barındıran İnstagram, son yıllarda çıkarılan bazı ek uygulamalar sayesinde ise artık masaüstü cihazlardan da fotoğraf eklenmesi mümkün kılabilmektedir.

Tüm bu özellikleri ve çok daha fazlasını bünyesinde barındıran Instagram, aldığı en önemli güncellemelerden birisi olan İnstagram Başlıca Gönderiler özelliği sayesinde de çok sayıda kullanıcısına kendisini bir kere daha sevdirmeyi başarmıştır. İnstagram’ın en önemli özelliklerinden birisi olarak da bilinen bu içerik ile İnstagram kullanıcıları, yepyeni keşif ayrıcalıklarından yararlanabilme imkanlarına sahip olmaktadır.

İnstagram’da Başlıca Gönderiler Nedir?

İnstagram’a kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıldığında üst kısımda bir arama butonunun yer aldığı bilinmektedir. Bu arama butonuna herhangi bir arama teriminin yazılması halinde ise kullanıcıların karşısına ‘’Başlıca Gönderiler’’ adı altında aratılan terimle ilgili belli başlı bazı fotoğraflar gelmektedir.  Sadece etiketler üzerinden yapılan aramalarda değil, yer sayfaları için yapılan arama sonuçlarında da kullanıcıların karşılarına çıkabilen ‘’Başlıca Gönderiler’’ bölümleri, her etiket ya da yer bildirimi altında gözükmese de söz konusu tüm İnstagram arama sonuçlarında birkaç adet bile olsa  görüntülenmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

İnstagram’da başlıca gönderiler nedir sorusunu yanıtlamaya devam ederken, bu alanda gösterilen bütün fotoğraf ya da video içeriklerinin arama yapılan etiket veya yerler üzerinden paylaşılan popüler gönderileri kapsadığı söylenebilmektedir. Bu sayede arama yapan İnstagram kullanıcıları, aradıkları konuyla ilgili atılan en iyi ve en çok ilgi gören İnstagram paylaşımlarına anında ulaşabilme olanaklarını elde edebilmektedir.

İnstagram’da Başlıca Gönderilerde Nasıl Çıkılır?

İnstagram’da başlıca gönderiler konusunda az çok tecrübe sahibi olan ve İnstagram’da başlıca gönderilerde nasıl çıkılır diye merak eden kullanıcılara ise öncelikle bu işlemi para karşılığında yapabilen bazı web sitelerinin olsa da tercihini ücretsiz opsiyonlardan yana değerlendirmek isteyenler için tamamen doğal yollar ile yapılabilecek olan çalışmalardan bahsedilebilir. Buna göre İnstagram’da başlıca gönderilerde çıkmak için ilk olarak doğru ve fazla abartı olmayan etiket kullanımına gidilmesi tavsiye edilebilir. Atılan etiketlerin paylaşılan fotoğraflar ile birebir uyumlu olması da yine İnstagram’da başlıca gönderilerde nasıl çıkılır sorusuna verilebilecek olan yanıtlar içerisindedir.

Bunun yanı sıra paylaşılan fotoğrafların düzenli olarak beğeni ve yorum alması, İnstagram’ın bu fotoğrafları popüler fotoğraflar olarak görmesini sağlamakta ve bu sayede bu tür paylaşımların İnstagram Başlıca Gönderiler bölümüne çıkabilmeleri de çok daha kolay bir hal almaktadır. Yine bu konuda dikkat edilmesi gereken bir başka husus da doğru paylaşım saatlerinde paylaşım yapmak ve bu sayede hem İnstagram’ın algoritmasının hem de gerçek İnstagram kullanıcılarının dikkatini çekerek çok daha fazla sayıda etkileşim elde etmektir.

Tüm bu önerileri doğru şekilde uygulayan İnstagram profil sahiplerine ise bir müddet sonra gönderilerini İnstagram Başlıca Gönderiler bölümüne çıkarabilecekleri söylenebilir. Son olarak bu konuda beğeni ve takipçi sayısının ön planda olması nedeniyle doğal yollardan değil de ücretli şekilde bu tür ayrıcalıklara sahip olmak isteyenlere İnstagram’da başlıca gönderilerde çıkmak için gibi adresler https://instagramdeposu.com/blog üzerinden tamamen gerçek ve Türk takipçiler ile kısa sürede Başlıca Gönderiler kısmına yükselebilecekleri de belirtilebilir. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan İnstagram Profil Linki ve Fotoğraf Linki Almak başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.