Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Nasıl Saklarım?

Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Nasıl Saklarım?

Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Nasıl Saklarım?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte büyük küçük fark etmeksizin herkesin elinde bir akıllı telefon bulunmaktadır. Günümüzün çoğunu ise sosyal medya uygulamalarına ayırmaktayız. Bunun sebebi ise sevdiğimiz insanları takip etmek, arkadaşlarımızla konuşmak, anılarımızı paylaşmak ya da yeni şeyler keşfetmek amacıyla olabilir. Instagram uygulaması dünyanın en iyi fotoğraf ve video paylaşım ağı olarak gösterilmektedir. Bu da Instagram üzerinden birçok makyaj, saç bakımı, yemek yapımı gibi videolara ve kolajlara erişebilirsiniz. Ancak beğendiğiniz ve etkilendiğiniz paylaşımları her daim kaydetmeniz eski sürümde mümkün olmamaktaydı. Bunun yerine ekran görüntüsü alma seçeneği kullanıyorduk. Çeşitli programlar ile kayıt etmemiz halinde ise cihazınızın hafızasında ciddi bir doluluk oranı oluşacaktı. Ancak yeni gelen güncelleme sayesinde bu sorun ortadan kalkmış oldu

Instagram Gizli Fotoğraf Kaydetme Özelliği

Instagram’da fotoğrafları saklamak için çeşitli yollara başvurabilirsiniz. Ancak güncelleme sayesinde artık gizli ve kolay bir şekilde paylaşımları kaydetmek mümkün oluyor. Aşağıdaki adımları uygulamanız halinde siz de kolayca paylaşımları profilinize kaydedebilirsiniz.

Adım 1: İlk olarak Instagram uygulamanızın güncel ve son sürümü yüklenmiş olması gerekmektedir. Daha sonra Instagram uygulamanızı açın ve sevdiğiniz paylaşıma gelin. Paylaşımın sağ alt kısmında bir yer bildirimi ikonu bulunmaktadır. Bu ikon ise fotoğrafı kaydetmenize olanak sağlamaktadır. Sizler de bu butona tıklayarak, beğendiğiniz paylaşımları kaydedebilirsiniz.

Adım 2: Butona bastıktan sonra başarılı bir şekilde kaydedildi uyarısı gelecektir. Daha sonra profilinize giriş yapın. Profilinizin yukarısında bulunan ve paylaşımlarızın göründüğü 4 ikon bulunmaktadır. Bu ikonlardan ilki paylaşımlarını kolaj halinde, diğeri tek tek göstermektedir. Üçüncü sıradaki buton yer bildirimi yaptığınız kısımları gösterirken, en sağdaki buton da kaydettiğiniz fotoğrafların göründüğü bölümdür. Bu bölüme giriş yaparak daha önceden gizli olarak kaydettiğiniz paylaşımlarınızı görebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Nasıl Saklarım?
5 (100%) 1 vote[s]

Bir önceki destek yazımız olan Instagram’da Hayat Kurtaran Uygulamalar başlıklı yazımızda en iyi instagram efekt uygulamaları, en iyi instagram uygulamaları ve Framatic hakkında bilgiler içermektedir.

  1. Hatice Akdağ

    Teşekkürler güzel yazınız için. Ben hep ekran görüntüsü ile alıyordum. Böyle daha iyi olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.