İnstagram’da Birden Fazla Hikâye Paylaşma Nasıl Yapılır?

İnstagram’da Birden Fazla Hikâye Paylaşma Nasıl Yapılır?

İnstagram’da Birden Fazla Hikâye Paylaşma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından birisi olan İnstagram, Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcı kitlesini daha da arttırmış ve çok sayıda yeni özelliği de bünyesine eklemiştir. Ünlü uygulamanın popüler özelliklerinden birisi olan İnstagram hikayeler hizmeti ise bugün pek çok İnstagram kullanıcısının en gözde tercihleri arasındadır. İnstagram’a yapılan son güncellemeler ile eklenen bu uygulama ilk olarak kendisini üst menülerde meydana gelen değişiklik ile göstermektedir. Bir diğer popüler sosyal medya uygulaması olan Snapchat’in konseptinden esinlenilerek oluşturulan İnstagram hikayeler özelliği, sevilen fotoğraf ve kısa videoları bir arada paylaşma imkanını İnstagram kullanıcılarına keyifli bir şekilde sunabilmektedir.

İnstagram Stories olarak da bilinen bu özellik sayesinde kullanıcılar, kısa videolar çekebilmekte ve böylece o an neler yaptıklarını merak eden diğer İnstagram kullanıcılarına hikayeler bölümü ile çektikleri bu videoları izletmektedir. Paylaşılan bütün İnstagram hikayeleri ise tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde ya da sadece seçili kullanıcılara görüntülenebilecek şekilde farklı 2 sistem üzerinden hesap sahipleri tarafından yayınlanmaktadır. Bu sayede hikayeleri görmeye izni olan İnstagram kullanıcıları, cep telefonları üzerinden yapabilecekleri birkaç dokunma hareketi sonrasında söz konusu hikayelere göz atabilme ve bu esnada İnstagram’ın diğer özelliklerini de sorunsuz şekilde kullanabilme olanaklarına sahiptir. Tüm bu bilgilerin dışında İnstagram hikayelerinin bir diğer avantajı da birden fazla hikaye paylaşma özelliğidir. Buna göre İnstagram’da birden fazla hikâye paylaşma nasıl yapılır diye merak eden tüm sosyal medya kullanıcılarına adım adım bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceklerinden bahsedilebilir.

İnstagram’da Birden Fazla Hikâye Paylaşmanın Yolu

İnstagram’da birden fazla hikaye paylaşma nasıl yapılır sorusunu yanıtlayabilmek amacıyla Snapchat ile birebir aynı olan bu uygulamanın püf noktaları üzerinden detaylandırma yapılabilmektedir. Çoğu kişinin halen bilmediği bir özellik olan birden fazla hikaye paylaşma özelliği aynı zamanda internet üzerinde İnstagram hikayelerine birden fazla fotoğraf ekleme şeklinde de sık sık aratılan İnstagram özellikleri içerisindedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Buna göre söz konusu özelliği kullanmak isteyen İnstagram kullanıcılarının ilk olarak kişisel İnstagram hesaplarına sahip oldukları kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yapmaları gerekir. Daha sonra mobil cihaz üzerinden uygulamanın açılmasıyla birlikte sol üst kısımda yer alan ‘’+’’ işaretine basılmalıdır. Bu ikona basılması durumunda İnstagram kullanıcılarının karşısına fotoğraf ya da video çekimi için kullanılabilecek olan kamera arayüzü açılmaktadır. Bu sayede İnstagram kullanıcıları da İnstagram’da birden fazla hikaye paylaşma özelliği için gereken ilk adım olan fotoğraf ve video çekimi konusunda sahip oldukları mobil cihazların ön ya da arka kamerasını kullanma imkanlarını elde edebilmektedir. Bu aşamada dikkat edilmesi gereke nokta ise ön veya arka kamera üzerinden herhangi bir fotoğraf çekilmesi ve bu fotoğrafın sosyal medya uygulaması İnstagram’da paylaşılması halinde İnstagram hikayeler bölümüne yalnızca 1 adet fotoğrafın eklenmesidir.

Bu durum, İnstagram’da birden fazla hikaye paylaşma nasıl yapılır diye merak eden ve bu konuda uğraş veren kullanıcıların beklentilerinin sonuçsuz kalmasına neden olabilmektedir. Ancak bu işlem yerine açılan kısımda hesap sahiplerinin parmakları ile yukarıdan aşağıya doğru kaydırma yapmaları halinde son 24 saat içinde mevcut cep telefonundan çekilmiş olan tüm fotoğrafların bir liste halinde görüntülenebilmeleri sağlanmaktadır. Bu sayede İnstagram kullanıcıları da, istedikleri fotoğrafları işaretleyerek kendi hikayelerini oluşturabilmekte ve böylece İnstagram’ da birden fazla hikâye paylaşma işlemini başarıyla tamamlayabilmektedir.

Görüldüğü üzere oldukça basit bir uygulamadan ibaret olan İnstagram’da birden fazla hikâye paylaşma ile her kullanıcının İnstagram hikayelerini renklendirmesi ve diğer İnstagram kullanıcıları ile paylaşması mümkün olabilmektedir.

İnstagramda Birden Fazla Hikaye Paylaşma (Stories)

İnstagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de İnstagramda birden fazla hikaye paylaşma (Stories) nasıl yapılır sorusudur. İnstagramın aylar öncesinde yapmış olduğu güncelleme ile uygulamaya dahil olan hikayeler bölümü kısa zamanda milyonlarca kullanıcıya ulaşarak popüler bir hale geldi. Hal böyle olunca da İnstagram kullanıcıları yeni eklenen bu özellik hakkında bilgi arayışına girdiler. İnstagramda birden fazla hikaye paylaşma (Stories) özelliği tıpkı normal fotoğraf ya da video paylaşmak kadar basit bir işlemdir. Gelin hep birlikte bu özelliğin nasıl kullanıldığına göz atalım. İnstagramda Birden Fazla Hikaye Paylaşma

Bu özellik için öncelikle uygulama üzerinden instagram hesabınıza giriş yapın. Hesabınızı açtıktan sonra sol üst bölümde yer alan yuvarlak içerisinde artı işaretine dokunun. Daha sonra hikaye ya da hikayen bölümünün yanında yer alan artı işaretine dokunun. Bu işlemi yaptıktan sonra fotoğraf ya da video ekleyebilmek için kameranız açılacaktır. Bu adımda anlık fotoğraf ya da video çekebilir veya galeriniz üzerinden içerik yükleyebilirsiniz. Fotoğraf ya da videonuzu onayladıktan sonra hikaye sayınız 1 olacaktır. Bu işlemden sonra İnstagramınızın ana sayfasına gelin ve sol üst bölümdeki kamera butonuna dokunun. Bu işlemden sonra hikaye bölümü ekrana gelecektir. Yine daha öncekine benzer şekilde yeni fotoğraf ya da video çekebilir veya galerinizden yeni bir içerik ekleyebilirsiniz.  Fotoğraf ya da video ilgili işlemleri tamamlayıp ileri seçeneğine dokunduğunuzda işlem tamamlanmış olacak ve İnstagram da hikaye sayınız 2’ye yükselecek. Bu şekilde İnstagramda birden fazla hikaye paylaşımı yapabilmeniz mümkündür.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Bunun yanında instagramda bulunan hikaye paylaşımlarınız içerisinde yer alan bir içeriği silmek istiyorsanız öncelikle ana sayfadaki sol üst köşede bulunan profil fotoğrafınıza tıklayın. Daha sonra sağ alt bölümde yer alan üç nokta simgesine dokunun. Bu bölüm üzerinden fotoğraflarınızı ya da videolarınızı silebilir, düzenleyebilir veya kaydedebilirsiniz. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan İnstagram Ticari Hesapların Farkı Nedir? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.