Instagram’da Etiket Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Etiket Kullanımı Nasıl Olmalı?

Instagram’da Etiket Kullanımı Nasıl Olmalı?

Sosyal medya uygulamaları arasında görsel ağırlıklı altyapısı ile pek çok kullanıcının gözdesi olan platformlar içerisinde yer alan Instagram’ın en beğenilen özelliklerindan birisi de etiket kullanım imkanlarıdır. Instagram arama bölümünde kullanıcıların akıllarına gelen pek çok konuyu temel kelimeler üzerinden aratabilmelerine ve böylece arzu ettikleri görsellere çok daha kolay bir şekilde erişebilmelerine imkân veren Instagram etiketleri, doğru kullanıldıkları takdirde gerçekten de etkili bir uygulama özelliği olarak bilinmektedir. Buna göre ‘’Instagram’da etiket kullanımı nasıl olmalı?’’ diye merak eden herkese bu konuyla alakalı bazı püf noktalardan bahsedilebilmektedir.

Instagram Etiket Kullanımının Püf Noktaları

Ünlü sosyal medya uygulaması İnstagram’da doğru etiket kullanımı halinde kullanıcıların hesaplarında paylaştıkları her türlü görsel içeriğe çok daha fazla erişim alabilmeleri mümkündür. Etiket kullanımı sayesinde Instagram hesap sahipleri, etkileşimlerini arttırabilir ve hem fotoğraf hem de videolarını çok daha fazla kişinin görmesini sağlayabilir. Pek çok sosyal medya kullanıcısının Twitter üzerinden bildiği hashtag yani ‘’#’’ işaretinin kullanılması ile meydana getirilen Instagram hashtagleri, yanlarına herhangi bir kelimenin iliştirilmesi halinde o kelime üzerinden yapılan arama sonuçlarında kolaylıkla görüntülenmeleri ile bilinir.

Instagram’da paylaşılan her türlü video ya da fotoğrafı bir nevi kategorilendirmeye yarayan Instagram etiketleri, böylece çok daha fazla beğeni gelmesine olanak sağlayarak hesap sahiplerini memnun edebilir. Instagram’da herhangi bir gönderi paylaşmadan hemen önce ‘’Açıklama’’ kısmına yazılabilecek olan etiketler ayrıca gönderiler paylaşıldıktan sonra altına yorum olarak da eklenebilir. Yani hesap sahiplerinin kendi gönderilerinin altına sonradan ekledikleri etiketler de aynı açıklama bölümündekiler gibi geçerlidir.

Instagram’da etiketin ne olduğu ve nasıl kullanıldığına dair bu kadar detay verdikten sonra ‘’Etiket kullanımı nasıl olmalı?’’ sorusunu da yanıtlamak gerekir. Bu aşamada öncelikle Instagram’da pek çok kişi tarafından tercih edilen ve artık bir tür trend etiket haline gelen bazı önemli etiketlerin varlığından söz edilebilir. Çok sayıda Instagram kullanıcısının düzenli olarak tercih ettiği bu etiketleri kullanarak fotoğraf ya da video paylaşımı yapmak, hesap sahiplerinin içeriklerinin de trend etiketler altında çıkmasını sağlayarak çok daha fazla sayıda Instagram kullanıcısına erişmelerine imkân verebilir. Örneğin bir zayıflama diyeti uygulayan Instagram kullanıcısı bayanın diyet kahvaltısını kişisel Instagram hesabında paylaşırken son zamanlarda popüler olan ‘’#Diyetteyiz’’ etiketini de eklemesi halinde paylaştığı diyet kahvaltı fotoğrafı bu etiketin altına gözükebilir ve böylece sosyal medya uygulamasının arama bölümüne “#Diyetteyiz”, #Tatildeyim gibi kelimeleri yazarak arama yaptıran herkes tarafından kahvaltısının görülmesi ve çok daha fazla beğeni alabilmesi sağlanabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Ancak sırf trend etiket eklemek adına paylaşılan içerikler ile alakasız etiketler kullanmak da etik bir hareket olmayacağı için kesinlikle önerilmemektedir. Ayrıca bu tarz yanlış yönlendirmelerin yapılması, etiket üzerinden fotoğraf ya da videoya tıklayan ve umduğunu bulamayan diğer Instagram kullanıcıları tarafından çoğunlukla paylaşım altından olumsuz yorumlar alınmasına neden olabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra kullanılan etiketlerin etkili olabilmesi için Instagram profillerinin herkese açık olması gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca Instagram etiketleri oluştururken rakam kullanılabileceği ancak yüzde işareti ya da dolar işareti kullanmanın mümkün olmadığı da bilinmelidir. Bir gönderi altına girilebilecek maksimum etiket sayısı 30 olduğundan ötürü, Instagram etiket kullanımında en popüler etiketlerin araştırılması ve aralarından ideal olanlarının tercih edilmesi de yerinde bir karar olabilmektedir.

Belirtilen bütün püf noktalara dikkat edilmesi halinde ise doğru Instagram etiket kullanımı ile yepyeni takipçilerin elde edilmesi oldukça kolay bir hale gelebilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Kendi Kendine Başkalarını Takip Ediyor başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.