İnstagram’da Hikâyeye Bakanlar Neye Göre Sıralanır?

İnstagram’da Hikâyeye Bakanlar Neye Göre Sıralanır?

İnstagram’da Hikâyeye Bakanlar Neye Göre Sıralanır?

Sosyal medyayı yoğun olarak kullanan pek çok kişi için en değerli uygulamalar arasında yer alan İnstagram, bugün sadece Türkiye’de dahi birçok sosyal medya bağımlısının gözde programları içerisinde bulunmaktadır. Farklı özellikleri başarıyla bünyesinde barındıran bu yazılım, tüm dünya üzerindeki birçok ünlü ismin de aktif olarak kullandığı uygulamalar arasında yer almaktadır. Kolay bir şekilde fotoğraf paylaşılmasına imkân veren sosyal medya platformu Instagram’da ayrıca fotoğraflara efekt ekleyebilme imkanları da mevcuttur. Bu sayede İnstagram kullanıcıları, birbirinden farklı ve eşsiz güzellikte İnstagram fotoğraflarını takipçileri ile rahatlıkla paylaşabilmekte ve beğeni toplayabilmektedir. İnstagram’ın birçok özelliği arasında son zamanlarda popüler olanlarından bir tanesi ise İnstagram hikâye özelliğidir. Günümüzde birçok kişinin tercih ettiği bu özellik, İnstagram kullanıcılarına hem kendi hikâyelerini paylaşma hem de başka kullanıcıların hikâyelerini gözden geçirme imkanları vermektedir. İnstagram’ın hikâye özelliği bu kadar popüler iken birçok kullanıcının bu özellik ile ilgili aklına takılan sorulardan birisi ise ‘’İnstagram’da hikâyeye bakanlar neye göre sıralanır?’’ sorusudur. Bu bağlamda oldukça merak edilen bu sorunun yanıtına geçmeden önce halen İnstagram hikâyeleri konusunda bilgisi bulunmayan kişilere sosyal medya platformunun çok sevilen bu özelliğinden biraz daha bahsedebilmek mümkündür.

İnstagram Hikâye Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnstagram hikâyeleri, orijinal adı ile İnstagram stories olarak bilinir ve bu özellik sayesinde İnstagram kullanıcıları yine popüler bir sosyal medya paylaşım uygulaması olan Snapchat’teki gibi 24 saat içerisinde otomatik şekilde silinen video ve resim içerikleri paylaşabilmektedir. Kullanıcılar bu özellik ile kendi hikâyelerini oluşturabilecekleri gibi takip ettikleri diğer İnstagram kullanıcılarının da hikâyeleri üzerinden o gün içerisinde neler yaptıklarını izleyebilmektedir. İnstagram’a girildiğinde ana sayfanın üst bölümünde yer alan hikâyeler bölümünde, kullanıcıların kendi çektikleri hikâyelerin yanı sıra takip ettikleri arkadaşlarının paylaşmış oldukları hikâyeleri de teker teker incelemeleri mümkün olmaktadır. Bunun için İnstagram kullanıcılarının yapmaları gereken tek işlem, hikâyelerini incelemek istedikleri arkadaşlarının üzerine tıklayarak onların paylaştıkları video ya da resimleri görmektir. Başkalarının hikâyelerini görmek değil de kendi hikâyesini çekmek isteyen İnstagram kullanıcıları ise İnstagram uygulamasında sol üst köşede yer alan ‘’+’’ işareti ile bunu kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Hikâyelerin çekim aşamaları bittikten sonra İnstagram kullanıcıları tarafından paylaşılabilmeleri mümkün olmakta ve böylece söz konusu kullanıcıları takip eden arkadaşları 24 saat boyunca kullanıcıların hazırladıkları hikâyelerini izleyebilmektedir. Hikâyelere ek olarak yazı eklenebilmekte ve kimlerin baktığı da görüntülenebilmektedir. İşte tam da bu aşamada pek çok İnstagram kullanıcısının merak ettiği konular arasında ‘’İnstagram’da hikâyeye bakanlar neye göre sıralanır?’’ sorusu gelmektedir.

İnstagram’da Hikâyeye Bakanlar Neye Göre Sıralanır?

‘’İnstagram’da hikâyeye bakanlar neye göre sıralanır?’’ diyen kişilere İnstagram kullanıcılarının paylaştıkları hikâyelere ilk kimin baktığını ya da hikâyeye bakanların hangi kriterlere göre sıralandığını açıklayabilmek mümkündür. Buna göre İnstagram’da hikâyeye bakanların sıralamasının ne zaman baktıklarına göre en eskiden en yeniye doğru sıralandığı söylenebilmektedir.

İnstagram’da paylaştığı hikâyeyi kimlerin gördüğünü merak edenlerin bu soruya yanıt alabilmeleri için de hikâyelerinin en altındaki isimlerin olduğu kısma tıklamaları gerekmektedir. Bu alana tıklandığı zaman açılan yeni sayfada İnstagram’da hikâyeye bakanlar sıralaması görüntülenmekte ve bu sıralamada hikâyeye ilk bakan kişi en tepede olacak şekilde gösterilmektedir. Örneğin, bir İnstagram kullanıcısının hikâyesine 50 kişinin baktığı farz edildiğinde, ilk bakan kişi en tepede görüntülenirken, en son izleyen kişi ise en altta gözükmektedir.

‘’İnstagram’da hikâyeye bakanlar neye göre sıralanır?’’ sorusuna cevaben verilen tüm bu bilgiler ışığında İnstagram kullanıcılarının hikâyelerini ilk kimin izlediğini ya da en son kimin incelediğini kolaylıkla öğrenebilmeleri mümkün olmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan İnstagram’da Beğeniler Ve Takipçi Sıralama başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Hikayenize bakanlarin siralamasi su sekilde olusuyor.Son  2 hafta ila 1 ay icinde profilinize bakanlar. Profilinizde en cok zaman gecirenler. Sure olarak hesaplanarak en cok vakit gecirmis olan kisiler en cokran en aza dogru siralaniyor

     

  2. Pekala Hikayeyi gönderenin takipçisi değilsin ve ama hikayeye baktın. Takipçisi olmadığın halde yinede adın gözükür mü?

  3. Peki hikayemi izleyenlerin bazılarının isimleri iki kere çıkıyor bunun sebebi o kişinin iki kere veya daha fazla bakmış olması mi yoksa sadece hatadan dolayı iki kere ismi mi çıkıyor

  4. Snapchat profiline kimlerin girdiğini görmek
    mümkün mü? Profilime kimler bakmış? Snapchat profilimde kimler dolaşmış?

  5. benim analizlerimce en çok etkileşimde olduğun ve yakın çevrennin en üstte olduğunu düşünüyorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.