Instagram’da Kaybolan Fotoğraflar Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Kaybolan Fotoğraflar Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da Kaybolan Fotoğraflar Nasıl Paylaşılır?

Facebook şirketine bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Instagram, Snapchat’i taklit etmeye devam ediyor. Bilindiği üzere hikayeler özelliğini ilk olarak başlatan Snapchat’te 24 saat sonra silinen paylaşımlar yapılabiliyordu. Bu paylaşımların yanı sıra DM üzerinden de kaybolan fotoğraflar gönderebiliyordunuz. Karşıdaki kullanıcı paylaşımlara baktıktan sonra otomatik olarak ortadan kayboluyordu. Instagram uygulamasına ise Facebook şirketi tarafından verilen son güncelleme sonrası bu özellik de eklendi. Instagram blog üzerinden yapılan duyurular ile artık Instagram kaybolan fotoğraf paylaşımı yapılabilecek.

Instagram’da Kaybolan Fotoğraf Özelliği

Yeni gelen güncelleme ile birlikte artık arkadaşlarınıza ve takip ettiğiniz kullanıcılara kaybolan fotoğraf göndermeniz mümkün oldu. Arkadaşınıza gönderdiğiniz fotoğraflar oynatıldıktan sonra otomatik olarak kaybolacaktır. Bu da kaybolan fotoğrafları görmeniz için çok fazla vaktiniz olmadığı anlamına geliyor.

Kaybolan Fotoğraf Nasıl Paylaşılır?

Kaybolan fotoğrafları paylaşmak ise oldukça kolay. İlk olarak Direct Message kısmına girmeniz gerekiyor. Ekranın sol üst kısmında ise bir kamera simgesinin olduğunu göreceksiniz. Kameraya geçiş yaptıktan sonra parmağınız ile sağa çekin ve bu ekranda fotoğrafınızı çekin. Daha sonra ok butonuna basarak karşıdaki insana gönderimi yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz kullanıcı ise paylaşımlara baktıktan sonra fotoğrafınız otomatik olarak kaybolacaktır.

Kaybolan Fotoğraflar Özelliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Bu şekilde paylaşım yaptığınızda fotoğrafınız kısa süre içerisinde silinecektir. Eğer kalıcı olarak durmasını istiyorsanız, doğrudan DM şeklinde göndermelisiniz.
-Kaybolan fotoğraflar özelliğini ise sadece onaylı mesaj alıp gönderdiğiniz kişiler ile ya da takipçiler ile paylaşabilirsiniz. Bunun dışındaki kullanıcılara kaybolan fotoğraflar özelliğini kullanmanız mümkün değildir.
-Snapchat’te olduğu gibi bu paylaşımda da bildirim durumu var. Eğer paylaşımı yaptıktan sonra karşıdaki kişi ekran görüntüsü alır ise bunun bildirimi tarafınıza gelecektir. Bu sayede durumlardan haberiniz olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram’da Videolarımı İzleyenleri Nasıl Görürüm? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.