Instagramda Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

Instagramda Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

Instagramda Keşfet Sayfasına Nasıl Çıkılır?

İnsanların görsel içerikleri paylaşmaya devam ettikleri sosyal medya hesaplarından birisi olan Instagram ile ilgili bazı detaylara değineceğimiz bu yazımızda “keşfet bölümünün” neler kazandıracağı üzerine  önemli paylaşımlarda bulunacağız. Instagram Keşfette Nasıl Çıkarım sorusunun cevabını bulduğunuzda fotoğraflarınızı milyonlara ulaştırmak çok daha kolay olacaktır.

Instagram hesaplarınızı aktif hale getirdikten sonra takipçiler arasında yer alan kişilerin takip ettikleri sayfalar üzerine de ortak paylaşımları görebileceğiniz ve daha fazla görsele ulaşabileceğiniz alanlardan birisi olan keşfet bölümünün faydaları da burada ortaya çıkmaktadır. Çünkü özellikle instagram hesaplarını belirli bir ürünün satışını gerçekleştirmek için kullanmakta olan kişiler, hesapları üzerindeki bazı özellikleri aktif hale getirdikten sonra keşfet bölümünde daha yoğun olarak görünmenin yollarını bulmalıdır. Önemli olan sizlerin kime ve hangi amaçla ulaşmak istediğinize karar vermektir. Çünkü bu özellikle ticari konuları kapsıyorsa, bu durumda müşterilerinizin daima sizi takip etmesini sağlamak ve keşfedilmek için bu bölümde yer almak adına vermeniz gereken uğraşlar olacaktır. Bunlardan bazılarına değinecek olursak,  hangi durumların sizi bu seviyeye ulaştıracağını aktarabiliriz.

Fotoğaflarınızı doğru kelimelerle ifade edin

Doğruluktan ve dürüstlükten vazgeçmeyerek, ilkelerinizi korumaya devam ederseniz ve içerikler ile ilgili yanlış, hatalı ve kusurlu olmayan bilgiler verirseniz, bu sizin de kısa sürede keşfet sayfasına çıkabileceğinizi işaret edecektir.

İnstagram’ da keşfet sayfasına nasıl çıkılır diye soran ziyaretçilerimize tavsiye olarak takipçiler ve sizi takip eden kişilerle aranızdaki bağı kuvvetli tutmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Karşılıklı olarak beğenilerin sağlanması durumunda ve bu güveni yüzlerce kişiye aynı anda vermeniz halinde sizler de kısa sürede bu sorunun yanıtını alabilirsiniz.

Takipçi sayısını yükseltmek için ne yapmalıyım?

Instagram’ da keşfet sayfasına nasıl çıkılır sorusuna karşı beğeni ve takipçiler yüksek olması gerektiğine dikkat çekmek istiyoruz. Bu aşamada takipçi sayısı az olanların nasıl bir çözüm bulacağını merak ettiği anda devreye girmekteyiz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram keşfet sayfasında çıkmak için takipçi sayısını yükseltmek adına hemen yüklemeleri gerçekleştirebileceğiniz  https://instagramdeposu.com/blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Takiplerinizin sayısını artırmanız sayesinde, sizi etiketlemelerini ve beğenmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece bu kişilerin takipçilerinin keşfet sayfalarında da sizlerin ürünleri yer alacaktır. Böylece ticari konularda satış yapmak amacıyla İnstagram sayfasına sahip olan kullanıcılar istedikleri hedefe kolayca ulaşabileceklerdir. Bu adımı atmak için gerekli cesareti göstermek için ilk olarak sayfalarımızı ziyaret etmeniz gerekecektir. Bu sayede paylaştığınız görsellere ekleyeceğiniz konum bilgileri ve hashtag sayesinde daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Beğeni, takipçi veya yorum almak için instagram beğeni satın al sayfamız üzerinden gerekli ulaşımları sağlayabilirsiniz. Bizleri takip etmeniz sayesinde İnstagram hesaplarınızda ki keşfet bölümüne daha kolay bir şekilde çıkabilirsiniz. Bunun için önemli bilgileri ve tüyoları sizlere sürekli olarak aktarmaktayız. Size uygun ekonomik paketler sayesinde siz de tüm dünyaya adınızı ve ürünlerinizi başarılı bir biçimde duyurabilirsiniz.

Yerli ve yabancı kişiler arasındaki takipçileri kazanmak, yüzlerce beğeni almak ve çeşitli yorumların otomatik olarak yapılmasını sağlamak için alacağınız paketlerimiz sayesinde İnstagram’da keşfet sayfasına nasıl çıkılır sorusuna da yanıt bulabilirsiniz.

Instagram Keşfette Çıkmak

Bugün profiliniz instagram tarafından sevilir ve keşfet kısmında çıkmaya başlarsa takipçi sayınız, beğeni ve yorumlarınızda ciddi bir artış yaşayabilirsiniz. Instagram Keşfet Sayfası Nedir ? Neden bu kadar önemlidir? Instagram Keşfette Çıkmak için ipuçları ve Instagram keşfet sayfasına dair tüm bilgileri sizler için yeniden derledik ve yazdık. Bu doyurucu makalenin ardından artık ne yapmanız gerektiğini ve ne yapmamanız gerektiğini tam olarak biliyor olacaksınız.

Instagramın aslında çok karmaşık olmayan yalın bir algoritması vardır. Keşfet bölümünde herşey Instagramın sizi tanıyabilmesi ve tanıtabilmesi üzerine kurulmuştur. Bu noktada öncelikle kendinizi (hesabınızı) iyi tanıtabilmeniz gerekmektedir. Instagram keşfet bölümünde çıkmak hakkındaki makalemiz ünlü, fenomen ve popüler olmayan hesaplar için yazılmıştır. Yani bir Demet Akalın politikası izleyerek instagram da başarılı olmayı beklemeyin. Herkes tarafından arama bölümünde aratılan isimlerin keşfette çıkmak için ayrıca büyük çabalara ihtiyacı yoktur. Demet Akalın saat başı bir fotoğraf paylaşıyor bende böyle yaparak başarılı olabilirim diye düşünmeyin hesabınız spama düşebilir. Konu biraz derin ve karmaşık olduğu için bu konuyu başlıklar altında topladık.

Instagram Keşfet Neye Göre Ayarlanıyor

Eskiden keşfet sayfasında çıkmanız için bol takipçi ve bol beğeni yeterli oluyordu fakat son güncellemeler ile bu algoritmayı tamamen kaldırdılar yani artık sahip olduğunuz sayılar önemli değil bunun yerine sizin büyüme hızınız önemlidir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram keşfet size göre ayarlanıyor yani tamamen kişisel. Sizin beğendiğiniz yorum yaptığınız ve gezindiğiniz sayfalara göre size öneriler sunmaktadır. Sunduğu ve önerdiği hesaplar instagram standartlarına uygun hesaplardır. Instagram keşfet kısmında yer almak adına doğru adımları uygulayan spama düşmemiş ve aktif olan hesapları size önerir. Önerdiği kişilerin çok sayıda takipçileri olmayabilir çünkü instagram bir sayfayı size önermek için takipçi sayılarını önemsemez bunun yerine instagram kategorisine göre sayfanın yapısına ve istatistiklerine bakar.

Artık yakın çevrenizin takip edip beğendiği yorum yaptığı fotoğraflarda sizin keşfet sayfanızda daha çok çıkmaktadır. Mesela ben sporla ilgili videolara ilgi duyuyorum ve bunları beğenip takip ediyorum instagram keşfet sayfamda bana başka sporla ilgili paylaşım yapan sayfaları önerecektir. Ama bu öneriyi bana yaparken arkadaşım Gamzenin beğendiği spor ile ilgili sayfalara da bolca yer ve öncelik verecektir. Gamze dün sporla ilgili bir video izlemiş olabilir Gamze benim çevremden olduğu için Instagram Gamze ile ortak zevklerimiz olduğunu düşünerek bana Gamzenin izlemiş olduğu videoyu keşfet bölümünde gösterecektir. Ama Facebook’ ta ki gibi bana bu videoyu hangi arkadaşım izlemiş beğenmiş veya yorum yazmış bunun bilgisini vermeyecektir.

Insatgram keşfette size fotoğrafları gösterirken “Beğendiğin fotoğraflara göre” ve “Ziyaret ettiğin profile göre” açıklaması ile gösterebilir. Bu o profili ziyret ettiğiniz anlamına gelmez. Ziyaret ettiğin profile göre açıklaması yazıyorsa aynı veya benzer fotoğraflar paylaşan ziyaret ettiğiniz profilleri kastetmektedir.  Beğendiğin fotoğraflara göre yazıyorsa genel olarak beğendiğiniz fotoğraflara ve videolara göre size bu öneriyi sunmuştur. Siz keşfet alanına çıktığınızda da aynı şeyi başkalarına göstermektedir. Kendinizi güzel ifade ettiğinizde sizinle ilgilenen kişilere ulaşma ihtimaliniz artar.

Instagram Keşfette Çıkmak İçin Ne Yapmalıyım?

Instagram Keşfette çıkmak için üst üste fotoğraf paylaşmamanız gerekmektedir. Paylaşımlar arasında ortalama 5 saat bırakmaya çalışın. Ülkenizin Instagramının yoğun olduğu saatlerde paylaşım yapmayı deneyebilirsiniz bu saatler genelde günde 3 kereye tekabül etmektedir.

Hesabınızın herkese açık olması gerekiyor. Hesabınız herkese açık olmazsa fotoğraflarınızın ve videoların hiç biri keşfet bölümünde görünmeyecektir. Hesabınızı açık kullanmanızı tavsiye ediyoruz zaten özelde olması çok bir şey ifade etmiyor isteyen bir şekilde fotoğraflarınıza ve videolarınıza rahatlıkla ulaşabilir. Hesabınızı özele almak zaten fotoğraflarınızı ve videolarınızı gerçek anlamda güvende tutmayacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Keşfet sayfasına sizde zaman ayrın ve keşfet sayfası ile ilgilenin. İlginizi çeken fotoğrafları beğenmekten ve yorum yazmaktan çekinmeyin. Instagram sizin keşfet sayfası ile ilgili olduğunuzu düşünecektir bu da size öncelik katacaktır.

Özellikle bir işletmeyseniz veya gerçek bir mağazanız varsa mutlaka yer bildirimi yapın. Yer bildirimi yapmanız mağazanızın adresinin fotoğrafların üstünde çıkmasını sağlayacaktır ve ayrıca keşfet bölümünde çıkmanıza fayda sağlayacaktır.

İşletme değilseniz yine yer bildirimini kullanmaktan çekinmeyin. Bu size keşfette çıkmak için artı sağlar. Sadece bir gönderi üzerine düşünmeyin yaptığınız doğru bir paylaşım sayesinde bir hafta sonra paylaşacağınız bir fotoğraf keşfet kısmında sürekli çıkabilir.

Fotoğraflarınıza açıklamalar ekleyin. O anı sizi izleyenlere veya izleme ihtimali olanlara anlatın açıklayın. Tek bir kelime ile geçiştirmeyin merak uyandıran detaylara vurgu yapın. Unutmayın o görseli sizin anlatımınız ve anılarınız anlamı kılacaktır. Teknik kısımda ise Instagram bu konuda bizi yakından takip etmektedir. Basmakalıp cümlelerden uzak durun hele hele bir cümleyi kopyala yapıştır yapmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Instagram kendini tekrar eden profilleri hiç yaratıcı bulmuyor ve keşfet diğer insanlara gösterme zahmetine girmiyor.

Mesela cam önündeki berjer dumanı tüten kahve ve kitap üçlüsünü paylaşıyorsunuz buna kişisellik katmaya çalışın. Anlatın o an size neler hissettiriyor neden oradasınız oraya oturup ne düşüneceksiniz. İnsanlar fotoğraflarınız kadar fotoğraflara yüklediğiniz anlamlara da önem veriyor. Güzel açıklamalar ve anlatımlar sayesinde insanlar bunları okuyacaktır ve sayfanızda daha fazla zaman geçireceklerdir buradan hatırı sayılır bir kaç keşfet puanı kapabilirsiniz.

Düzenli paylaşım yapmanız sizin aktif bir kullanıcı olduğunuzun en büyük kanıtıdır. Ard arda 3 fotoğraf eklemeyin sabırlı olun düzenli ve zamanlı paylaşımlar yapın. Günde en az bir paylaşım yapmaya çalışın.

Farklı alanların farklı yoğun saatleri olabiliyor. Mesela kadınlar daha çok iş çıkışlarında ve öğle aralarında instagram da gezinirken 13-18 arası gençler komedi ve eğlenceli video paylaşan sayfalara gece daha çok rağbet gösterebiliyorlar. Alanınızın doğru saatlerini keşfetmeye çalışın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Konunuz ile ilgili canlı yayınlar yapmaya çalışın. Çok uzatmadan insanların sizde merak edebilecekleri şeyleri yayınlamaya çalışın.

Hikaye paylaşırken gerçekten hikaye paylaşın. Video hikayeler daha çok ilgi çekmektedir son paylaşımınız ile ilgili video hikayeler paylaşabilirsiniz merak giderici olacaktır.

Beğenileriniz ve takipçiler istatiksel olarak yükseliş göstersin. Takipçi beğeni video izlenme ve yorum yüklemenin direkt olarak sizinle ilgilenenleri etikeleme dışında faydaları da vardır. Instagram aydan aya haftadan haftaya analiz izlemektedir ve buna göre sizi popüler ve iyi çıkış yapan sayfa olarak kategorize etmektedir. Bugün takipçi sayınız 20 k ise bir hafta sonra 21 k olduğunuzda insagram sizin ani ve güzel çıkışlar yaparak insanların ilgisini çektiğinizi düşünecektir. Ve evet neden ben bu güzel çıkış yapan sayfayı başkalarına da göstermiyorum ki mantığı ile sizi tutup keşfet bir adım öne taşıyacaktır.

Instagram keşfette gösterdiği fotoğrafların beğenilmesini ve ilgi çekmesini bekliyor. Size şans veriyor ve doğru bir karar verdiğini görmek istiyor. Beğeniler ile fotoğraflarınızı destekleyin. Bunlar çok uçuk kaçık şeyler olmasın hesabınıza uygun ve doğal sayılarda yüklemeler yapın.

Tüm yüklemeler için iletişim sayfamızdan bize veya direkt olarak Hizmetlerimiz kısmından ulaşabilirsiniz. Öncesinde iletişim kurarak hesabınıza uygun olacak önerileri almanızı tavsiye ederiz.

Instagram Keşfette Çıkmak İçin Hangi Etiketleri (hashtagleri) Kullanmalıyım?

Uzun uzun etiketler yazmayın Instagram kendi sitesinde bunu açık açık yazıyor. Maximum 3 bilemediniz 5 hashtag kullanın. 50 etiket yapmak hesabınıza sadece zarar verir. Doğru etiketleri kullanmaya özen gösterin. Yani bir çanta fotoğrafı paylaşıp altına #ayakkabi #love #makyaj yazmayın bu hesabınız için yapabileceğiniz en kötü şey olacaktır. Evet biliyoruz bazen ilgili çok etiket olabiliyor karar veremiyorsunuz ama en uygun olan 3 adeti seçmelisiniz. Eğer etiket yoğunluğu istiyorsanız her gün düzenli paylaşım yaparak daha çok etiket kullanabilirsiniz.

Mesela pembe bir plaj çantasının fotoğrafını paylaştınız bunun altına #çanta #pembe #plaj yazabilirsiniz. Satış sayfası içinde bireysel içinde aynısını yapabilirsiniz. Ama bireysel hesabınızın keşfet kısmında çıkması gibi bir derdiniz yoksa kafanıza göre bir şeyler yazabilirsiniz mesela #ohneguzeltatilyapıyorumbendostlar gibi eşsiz anlamsız cümle etiketler kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Geçmişi Nasıl Silinir?

Eğer Türkçe konuşan kişilere erişmek istiyorsanız etiketleriniz (hashtag) türkçe olmalıdır. Evet bazı kelimeler artık dilimize geçmiştir bunları kullanabilirsiniz ama yanına Türkçe etiketler eklemeyi unutmayın. Böylelikle instagram sizin hangi dil grubuna ve hangi ülkeye hitap ettiğinizi bilecektir. Türkçeye geçen etiketlere ise #fitness örnek verilebilinir.

Ama ben bir çok ülkeye hitap ediyorum diyebilirsiniz bunun için her fotoğrafınızda olmasada arada o ülkeye ait bir etiket kullanabilirsiniz.

Çok fazla etiket kullandığınızda otomatik olarak beğenileriniz yükselir ama bu beğenilerin sizin için hiç bir değeri olmamalıdır. 50 Etiket kullanarak aldığınız 500 beğeninin büyük kısmı muhtemelen etiket arayıp beğenen ve beğeni bekleyen insanlardan gelmektedir. Bunun size anlık beğeniden başka hiç bir faydası olmayacaktır. Aksine keşfette çıkma ihtimalini büyük oranda baltaladığı için büyük zararı olacaktır. Bu stratejiyi izleyen bir profiliniz varsa az etiket kullanmaya başladığınızda hesabınızda bazı değişiklikler olacaktır. Çok etiket kullanmayı bırakıp az etikete geçtiğinizde yoldan geçen gelişi güzel beğeniler mahrum kalacaksınızdır vede hesap instagramın gözünde değerini kaybettiği için keşfet bölümünde çıkmayacaksınız. Bu süreç biraz sancılı geçebilir beğenileriniz oldukça azalabilir endişelenmeyin en fazla 1-2 ay sonra hesap kendini toparlayacak ve tekrar keşfette çıkmaya başlayacaktır.

Bu süreçte çok sıkıntı yaşarsanız beğeni satın alabilirsiniz aldığınız beğenilerin Türk ve gerçek kişiler olmasına özen gösterin.

Keşfetten gelen beğeniler ise çok değerlidir çünkü onlar sizinle gerçekten ilgilenme ihtimali olan kişilerdir. Keşfetten gelen 1 beğeni, gereğinden fazla kullanılan etiketten gelen 50 beğeniden kıymetlidir.

Instagram Keşfet Hakıında Yapılan En Belirgin Yanlışlar

Aşağıda yer alan bir iki hatayı birlikte yaptığınızda instagram keşfette artık çıkmamaya başlayabilirsiniz.

Sık sık hesabınızın adını değiştirmeyin instagram bunu çok sevmeyecektir.

Hesabınız özelde olmamalıdır.

Deliler gibi etiket kullanmayın en fazla 3 adet yeterlidir. Etiket olayı genelde sizi affetmez uzun süre çok etiket paylaştıysanız tekrar keşfette çıkmanız bir iki ayı bile bulabilir. Endişelenmeyin etiketlerinizi aza indirin bir süre az beğeni alabilirsiniz ama sonrasında keşfette çıkmaya başladığınız için beğenileriniz doğal olarak yükselecektir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'a Bilgisayardan Video Yükleme Nasıl Yapılır?

Üst üste paylaşım yapmak instagram gözünde spam hesap olarak algılanmaya neden olabilir.

Umarım şahsen kaleme aldığım bu makalem size Instagram Keşfette Çıkmak konusunda yardımcı olmuştur. Merak ettiğiniz konuları yorum olarak veya [email protected]/blog adresine mail olarak atarsanız makalelerimizde o konulara öncelik verebiliriz.

Instagram Keşfette Nasıl Çıkarım?

Instagram görsel içeriklerin en yaygın şekilde paylaşıldığı ve keşfedildiği sosyal ağ konumunda. Instagram içerisindeki keşfet sekmesi ise Instagram kullanıcılarının harika içeriklerini keşfetmek için en uygun yer. Keşfet bölümü müşterilerinize ve takipçilere ulaşarak sosyal ağlardaki tanıtımınızı yapmanız açısından da oldukça önemli. Ayrıca “keşfet” sayesinde çok sayıda yeni kullanıcıya erişmeniz de söz konusu.

Keşfet Sekmesi Hakkında

Keşfet sekmesi daha önce Instagram içerisindeki en popüler sayfaları göstermek amacıyla daha farklı bir isimle kullanılıyordu. Bu bölüm bu dev sosyal ağ içerisindeki en fazla paylaşılan ve en fazla beğenilen içerikleri size gösteriyordu. Bu durum daha önce çok fazla sayıda takipçisi olan kişilerin daha fazla kişiye görünebilmek açısından iyi çalışıyordu fakat, ortalama bir Instagram kullanıcısının keşfedilmesini neredeyse imkansız hale getiriyordu. Ayrıca kişiler özel ilgi alanlarına göre de içerikleri göremiyorlardı.

Şimdilerde ise keşfet sekmesi sizin ilgi duyduğunuz konulara yönelik çalışıyor. Instagram Keşfette şimdilerde daha kişisel içerikler görmek söz konusu. Ayrıca kişiler takip ettikleri kişilerin popüler içeriklerini de Instragram Keşfette daha sık görebiliyorlar.

Instagram’da İçeriğinizi Görünür Kılmanın Yolları

Keşfet sekmesi, konu ile alakalı Instagram kullanıcılarına içerikler gösterdiği için, önceliğiniz içeriğinizi görmesini istediğiniz kullanıcılara yönelmek olacak, bu kullanıcılar potansiyel müşterileriniz de olabilir. Bu noktada hedefiniz sadece ilgi çekmek değil, aynı zamanda ilgiyi doğru şekilde çekmek olmalı. Instagram Keşfette çıkmanın aşağıdaki adımları izlemeniz halinde çok daha kolay bir işlem olduğunu düşünüyoruz:

1-Hedef Müşterilerinizi Tanıyın

Instagram keşfette fark edilmenin ilk yolu, içerikleriniz kimler tarafından keşfedileceğine karar vermektir. Potansiyel müşterilerinizin kim olduğunu anlamak ve onlar tarafından paylaşılan içeriğin temasını analiz etmek bu noktada büyük önem taşıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hikayesine Link Ekleme Nasıl Yapılır?

2-Doğru Zamanı Kollayın

İkinci adım doğru zamanı kollamaktır. Bu adımın ilgi duyduğunuz toplulukla ilişkili olduğunu söylemek mümkün. İlk adımda ilgilendiğiniz topluluğun ne paylaştığını analiz etmiştiniz. Bu adımda ise sizin paylaştığınız içeriklerin onlar tarafından hangi zamanlarda görüntülendiğini analiz etmeniz gerekiyor.

3-Harika İçerikler Üretin

İlgilendiğiniz topluluğun paylaştığı ve beğendiği içeriği gördükten sonra, paylaşacağınız içerikler ve örnek alacağınız içerikler hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Tüm paylaşımlarınız alakalı olduğunuz topluluğun paylaşımları ile ilişkili olmalıdır. Instagram keşfette çıkmak için gerçekten iyi bir içeriğe ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

4-Doğru Kişilere Yönelin

Alakalı olduğunuz toplulukları tanımak ve onların nelerden hoşlandığını anlamak, onlarla etkileşime geçmenin en iyi yoludur. Instagram’ın dikkat ettiği en önemli faktörlerden birisi kişiler arasındaki etkileşimlerdir. Topluluğunuzun sayfasında yapacağınız paylaşımlar ve beğenilerle alakalı olduğunuz kişiler ve kendiniz arasında bir bağ oluşturabilirsiniz. Bu noktada mümkün olduğu kadar çok takipçiye sahip olmanız da diğer kişilerle ulaşma şansınızı arttıracaktır. Takipçi sayınızı arttırmak için pratik ve garantili takipçi arttırma paketlerinden faydalanabilirsiniz. Takipçi ve beğeni arttırmak için: https://instagramdeposu.com/blog/adresini ziyaret edebilirsiniz.

Beğeni ve Takipçi Yükleyin

Eğer beğenileriniz de ve takipçileriniz de güzel bir yükseliş olursa instagram sizi keşfete düşürüyor. Yani beğeni ve takipçi yüklemesi yapmak sizi keşfette en ön sıralara taşıyabilir. Keşfette sizi görebilmeleri çok daha kişiyle etkileşim haline geçeceğiniz anlamına gelir.

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor en merak edilen konuların başında yer alıyor. Eğer bir Instagram kullanıcıysanız keşfet sayesinde daha önce tanımadığınız kişiler tarafından da fotoğraflarınızın görüntülenme fırsatı olduğunu bilirsiniz. Bu oldukça büyük bir fırsat çünkü firmanız bu sayede sizin hizmet verdiğiniz alanla doğrudan alakalı kişilere kolayca ve düzenli olarak erişim sağlayabiliyor. Tabi bu durum Instagram keşfet neye göre çıkıyor sorusunu da akıllara getiriyor diyebiliriz. Instagram önceleri her ne kadar ortalama hesaplara sahip kişilerin keşfedilmesine imkan tanıyan bir yer olmasa da, günümüzde bu bölümün kişiselleştirilmesi sayesinde artık keşfet ile doğrudan ilgilendiğiniz kitleye yönelik tanıtımlar gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Grup Kurma Nasıl Yapılır 2019

Instagram Keşfette Çıkmak Neden Önemli?

Instagram keşfet neye göre çıkıyor sorusuna yanıt vermeden önce keşfette çıkarak neler elde edebileceğinizi ele alalım:

Daha Fazla Kitle

Sosyal ağlar kitlenizi arttırmak için eşi benzeri bulunmayan fırsatlar sunuyorlar. Ulaşabildiğiniz kitle kadar markanızın tanıtımını yapmanız, bulunduğunuz sektörde kalıcı olmanız ve satışlarınızı arttırmanız söz konusu. Eğer firmanız ile sattığınız ürünler – hizmetlerle ilgili kaliteli ve ilgi çekici görsellere sahipseniz, bunları geniş kitlelere ulaşabilmenizin en iyi yolu Instagram ve keşfet bölümüdür.

İlgili Kişiler

Eskiden reklam sektörünün en önemli sorunlarından birisi doğrudan alakalı kitlelere erişim sağlama noktasında eksik kalmasıydı. Fakat günümüzde internet ve özellikle de sosyal ağlar ile bu sorun aşılmış görünüyor. Instagram keşfette çıktığınız zaman artık doğrudan firmanız veya sattığınız ürünlerle ilgilenen kişilere erişim sağlayabiliyorsunuz. Bu da çok büyük bir avantaj.

Geri Dönüşüm

Sosyal ağlarda başarı grafiğinizi arttırmak web sitenizde ve tekrar sosyal ağlarda yakalayacağınız başarıların da artışı anlamına geliyor. Sitenizi ve sosyal ağ sayfalarınızı ziyaret eden kişilerin artışı sıralamalarda yükselmenize ve daha fazla kişiye erişmenize de olanak veriyor.

Instagram Keşfette Çıkmak

Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?
Instagram Keşfet Neye Göre Çıkıyor?

Şimdi Instagram keşfet neye göre çıkıyor sorumuza geri dönerek bu konuda sizleri bilgilendirmeye devam edebiliriz.

Keşfet bölümü yeni içerikleri ve yeni kişileri keşfetmenizi sağlayan bir bölüm. Burada tanıdığınız ve takip ettiğiniz kişilerin en popüler paylaşımlarını görüntülediğiniz gibi, beğenilerinizle alakalı tanımadığınız kişilerin paylaşımlarını da görebiliyorsunuz. Bu sayede yeni kişiler ve yeni içerikler keşfetmeniz ve takip etmeniz de mümkün hale geliyor.

Bunu firmaların bakış açısından değerlendirecek olursak çok büyük bir avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Instagram keşfette çıkmak ürünlerinizi daha önce hiç duymamış kişilere de kolayca tanıtabilmeniz anlamına gelir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Daha Az İnternet Harcamasını Nasıl Sağlarım Ayarlarım

Instagram keşfet kişiye özel bir alandır ve bu alanda ilgilendiğiniz konularla ilgili paylaşımlar görüntülenir.
Keşfet bölümü ilgilendiğiniz konuyla alakalı güncel olarak en çok beğenilen ve en çok paylaşılan içeriklerin de görüntülendiği bir alandır.
Çok fazla takipçisi olan kişilerin fotoğraflarına daha fazla beğeni gelmesi ve bu kişilerin içeriklerinin keşfette çıkması daha olasıdır. Bunun için sitemizi adresini ziyaret ederek gerçek takipçiler ve gerçek beğeniler satın alabilir, keşfette çıkarak bir anda eriştiğiniz kişi sayısını birkaç kat arttırabilirsiniz.
Instagram keşfet neye göre çıkıyor sorusunun cevabını yukarıdaki üç madde içerisinde toplamak mümkün. Bu alan adı ve yapısı itibariyle, kişilerin bu alanda yeni fotoğraflara karşın daha fazla etkileşime açık olması söz konusu. Bu noktada keşfette yer almayı başaran fotoğrafların bir anda daha önce hiç olmadığı kadar kişi tarafından görüntülenmesi de söz konusu hale geliyor. Üstelik keşfet bölümü olması nedeniyle kişiler bu fotoğrafları beğenerek paylaşarak, fotoğrafın ve tanıtımın kat be kat büyümesi de söz konusu hale geliyor.

Sonuç olarak Instagram keşfet bölümünde fotoğraflar konu ile alakalı kelimeleri arayan veya başlıkları seçen kişiler tarafından görüntüleniyorlar diyebiliriz. 

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yazı Fontları Nasıl Kullanılır 2019

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Fotoğraf Beğeni Arttırma başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.