İnstagramda Repost Nasıl Yapılır?

İnstagramda Repost Nasıl Yapılır?

İnstagramda Repost Nasıl Yapılır?

Twitter’daki “retweet” özelliği en çok beğenilen özelliklerden bir tanesidir. Bu özelliğin bir benzeri ise artık Instagram’da bulunuyor. Kullanıcılar istedikleri zaman beğendikleri paylaşımları repost edebiliyorlar. Peki, İnstagramda repost nasıl yapılır ve hangi uygulamalar kullanılır?

Instagram’dan video indirebilmek için çeşitli uygulamalar bulunuyor. Repost for Instagram’da bunlardan bir tanesidir. Bu uygulama şuan için sadece Android tabanlı cihazlarda çalışmaktadır. Uygulamayı indirerek telefonunuza kurduktan sonra ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Repost etmek istediğiniz içeriğin üzerine bir kez tıklayarak ilk olarak bu içeriği açın.
  2. Ekrana gelecek olan sayfanın sağ alt köşesinde mavi renkli bir repost butonu göreceksiniz.
  3. Butona tıkladıktan sonra uygulamayı paylaşmadan önce içeriğe uygulanacak olan filigrana ait bir takım seçenekler çıkacaktır. Bu seçeneklerden istediklerinizi kişisel zevkinize göre seçmelisiniz. Daha sonrasında içeriği paylaşmak içinse aşağıda bulunan repost butonuna tıklamalısınız.
  4. Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra paylaşmak istediğiniz içerik Instagram uygulamasını aktarılmış olacaktır. Bu adımları teker teker takip ettikten sonra ise Instagram’daki paylaşımlarınıza normal bir şekilde devam edebilirsiniz.

Instagram üzerinden Repost for Instagram uygulamasını kullanarak yapacağınız tüm paylaşımlar normal bir paylaşım gibi hesabınızda görünecektir. Daha sonrasında bu paylaşımlar altına yorumlar yapabilirsiniz. Siz de İnstagram repost nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ve Android bir cihaza sahipseniz tüm bu adımları dikkatli bir şekilde takip ederek repost işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Birkaç denemeden sonra uygulamayı tamamen öğrenmiş olacaksınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan İnstagramda Link-URL Kopyalama Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.