Instagram’da Son Görülme Kapatma

Instagram’da Son Görülme Kapatma

Son zamanların en popüler sosyal medya platformu olan Instagram her gün kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor. Bugün sizlere Instagram son görülme kapatma özelliğinden nasıl faydalanabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Instagram artık Mesajlar bölümünde kullanıcıların Instagram üzerinde son görülme zamanlarını paylaşmaya başladı. Ancak kullanıcıların bu özelliğe tepki gösterebileceğini göz önünde bulunduran yetkililer, Instagram üzerinde her kullanıcıya bu son görülme kapatma özelliğini devre dışı bırakma şansı sunuyor. Eğer Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır merak ediyorsanız, sizlere bunun yolunu gösteriyoruz.

Birçok kullanıcı için Instagram üzerinde gezinirken görünmez olmak çok daha büyük bir önem kazandı. O yüzden sizlere son görülme kapatma özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınızı anlatıyoruz. Böylece Instagram üzerinde gezinirken başkaları tarafından yerli yersiz rahatsız edilmeyecek ve vaktinizi tam manasıyla kendinize ayırabileceksiniz.

Bu özellik arkadaşlarınızın Instagram üzerinde son olarak ne zaman etkin bulunduğunu görmelerini sağlıyor olsa da, birçok kullanıcı bu bilgiyi paylaşmak istemiyor. Bizde bu kılavuz ile son görülme kapatma nasıl yapılır? Sorusuna cevap veriyoruz.

Instagram son görülme kapatma Nasıl yapılır?

Şimdiden kullananların büyük bir bölümünü rahatsız eden bu özelliği devre dışı bırakmak için yapılması gerekenler aslında oldukça basit. İlk olarak Instagram uygulaması içerisinde yer alan ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Bu işlemden hemen sonra ise alt kısımda yer edinen ‘ Hareket Durumunu Göster ‘ seçeneğini devre dışı bırakıyoruz. Böylece Instagram’ın son görülme kapatma özelliğini başarılı bir şekilde devre dışı bırakmış oluyoruz.

Neden Instagram Son Görülme Kapatma Özelliğini Kulanmalıyım?

Bu özelliği kapatmanız halinde dostlarınızın son görülme zamanlarına ulaşamayacağınızı hatırlatmak isteriz. WhatsApp gibi diğer uygulamalarda da kendilerine ait hassas bilgileri paylaşmayan kullanıcılar için benzer yöntemler uygulanıyor. Özellikle son yıllarda sosyal medya platformlarının kullanıcılarının verilerini üçüncül şirketlerle paylaşarak kişisel verilerin korunması kanununu ihlal ettikleri düşünüldüğünde kimse kendine ait hassas verileri en yakın dostlarıyla bile paylaşmak istemiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabımı Yanlışlıkla Sildim (2019 Çözüldü)

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Instagram’da Son Görülme Kapatma
5 (100%) 7 vote[s]

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Giriş Yapamıyorum Nedenleri ve Çözümleri başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

 1. Elvan KÖK

  Instagram son görülme kapatma uygulaması o kadar da güzel geri dönüşler yapmıyor. Dikkat ederseniz işaretleme yapsanız bile yine açılışlarda farklı yazılar la sizi rahatsız edebiliyorlar.

 2. Ali SERTA

  İnstagramda gezinirken görünmez olmak benim için önemliydi. Bu uygulama için teşekkür ederiz. Şimdi sorun şu kendini gizleyenleri nasıl göreceğiz 🙂

 3. Sadi YANCI

  İnstagram son görülme kapatma uygulaması bence gereksiz olmuş. Birçok uygulama yapılıyor yada güncelleme bunu da o güncellemeler ile geçiştirebilirdi instagram. Boşuna çaba olmuş.

 4. Züleyha ŞEN

  Bence çok gereksiz bir uygulama idi. Ne işe yarayabilir ki. İndex tutar gibi. İnstagram son hesap görüntüleme.

 5. Mukaddes ERGİN

  İnstagram son görülme özelliğinin kapatılması da iyi olmuş. Ben daha önceden kaldığım yerleri devam için kullanıyordum ama gereksiz tabi iyi olmuş.

 6. Ülkü TANRIVERDİ

  Instagram son görülme kapatma uygulaması ayarlamadan da girişlerle bildirim yapıyor zaten. Ben bu uygulamayı hem gereksiz hem de sevmeden kullanıyorum. Bana öyle geliyor en azından

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.