Instagram’da Takip Ettiklerini Görme

Instagram’da Takip Ettiklerini Görme

Instagram’da Takip Ettiklerini Görme

Instagram’da takip ettiklerini görme sandığınızdan daha kolaydır. Instagram’da takip ettiklerinizin neler yaptığını görmek için bir kaç basit adımı uygulamanız yeterli olacaktır. Gelen neler yapmanız gerektiğinde yakından bakalım.

Kimilerine göre asosyalliğe doğru götüren yapmacık bir gösteriş platformu olmasıyla birlikte pek çoklarına göre vazgeçilmez bir paylaşım alanı olan sosyal medya, her geçen gün büyük bir hızla gelişimini sürdürüyor. Pek çok uygulama daha fazla sayıda geniş kitlelere hitap edebilmek için kıyasıya bir yarış içerisinde. Sosyal medya uygulamalarının kullanımı belli yaş aralıklarıyla sınırlı olmaktan da uzak bir durumda artık. Öyle ki yediden yetmişe her yaştan insan sosyal medyayla haşır neşir oluyor günümüzde. Bununla birlikte asıl hedef kitle de yine de gençler tabi. Sosyal medyanın öncülerinden olan Facebook, son dönemlerde genç kullanıcı kitlesini biraz kaybetmiş gibi görünmekte. Gençler ebeveynlerinin geçmiş yıllara göre daha fazla oranda katıldığı Facebook’tan ufak ufak çekiliyor gibi. Bunda yaşlı kullanıcıların sitede çoğalmasının yanı sıra pek çok farklı yeni sosyal medya platformunun piyasaya sürülmesi de neden olarak gösterilebilir. Twitter, Snapchat, Whatsapp, Instagram gibi birçok uygulama, sayısı milyonları aşan kullanıcı sınırlarına ulaşmış durumda. Önde gelen sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram ile alakalı bu yazımızda bazı özelliklere değinerek Instagram kullanıcılarına daha kaliteli bir kullanım imkanı sunmaya çalışacağız.

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olan Instagram, son zamanlarda en fazla gelişme gösteren uygulama olarak dikkat çekiyor. Hikaye, fotoğraf yakınlaştırma, yorum beğenme gibi yenilikleriyle kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Milyonlarca kullanıcısını kendine bağlayan Instagram’ da merak edilen pek çok soru da bulunmakta. Instagram kullanıcıları takip ettiği insanların beğendiği fotoğrafları görmek, onların yaptığı hareketleri izlemek gibi taleplerde bulunmaktalar. Instagram kullanıcılarının taleplerini geri çevirmeyip bu talepleri kolay bir yolla çözebilme imkanı sağlıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Instagram’da takip ettiklerinin neler yaptığını görmek için

Instagram’ da takip ettiğiniz birinin neler yaptığından haberdar olmak için uygulamanız gereken adımlar ise oldukça kolay. Instagram’da takip ettiğiniz bir kişinin neler yaptığından haberdar olmak için yapmanız gereken öncelikle uygulamayı açıp karşınıza çıkan seçeneklerden bildirimler sekmesine dokunmak. Instagram uygulamasında sizi bilgilendirmeye yarayan, kalp işaretiyle bildirimler sekmesinde sizi iki farklı seçenek karşılayacaktır. Bunlardan birisi takip ettiklerin ve diğeri de sen adlı iki seçenektir. Bu seçenekleri açtığınız sekmenin üst bölümünde görebilirsiniz. Sen yazan kısım sizinle alakalı bildirimleri içeren kısım olmakta. Fotoğraflarınızı beğenenler, fotoğraflarınıza yapılan yorumlar, size gönderilen takipçi istekleri, takipçi onayı, Instagram’ a yeni katılan sizinle alakalı insanlar gibi bildirimler bu bölümde karşınızda olacaktır. Takip ettiklerinizle alakalı bildirimlere ise diğer kısım olan takip ettiklerin bölümünden ulaşmanız mümkün. Bu bölümde takip ettiğiniz insanların hangi fotoğrafları veya videoları beğendiğini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra takip ettiğiniz kişilerin kimleri takip ettiğiyle alakalı bilgilere de bu bölümden ulaşmanız mümkün olmakta. Gözde paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram’ da takip ettiğiniz insanların neler yaptığıyla alakalı bilgiler edinebileceğiniz bu seçenek sayesinde Instagram keyfinizin bir kat daha artacağını söylemek zor olmasa gerek.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Canlı Yayın Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Selamlar
    Instagram da akışta takip ettiğim sayfalar görünmüyor sadece beni takip edenlerin bildirimlerini görüyorum yardımcı olırsanız sevinirim teşekkürler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.