İnstagram’da Takipçilerin İlgisini Nasıl Çekersiniz?

İnstagram’da Takipçilerin İlgisini Nasıl Çekersiniz?

İnstagram’da Takipçilerin İlgisini Nasıl Çekersiniz?

İnstagram popülerliği gittikçe artan sosyal medya araçlarından biri haline geldiğinden dolayı bu dünya üzerinde takipçi elde etmek de hem sosyal yaşantı açısından hem de maddi kazanç elde etmek açısından oldukça önemli konulardan biri haline geliyor. Daha fazla takipçi elde etmek adına İnstagram takipçi hileleri bulunuyor. Ancak doğal yollardan elde edilmeyen her takipçi gün geçtikçe profilin zayıflamasına neden olduğu gibi faydalı bir uygulama olarak da görülmüyor. İnstagram dünyasında bir adım öne çıkmak içinse ‘’İnstagramda takipçilerin ilgisini çekme’’ gibi oldukça basit bir yöntem bulunuyor.

Peki, İnstagram Takipçilerinin İlgisini Çekmenin Yolları Neler?

1.Gerçekten İlgi Çekici Paylaşımlar Yapın!

İnstagram dünyası genellikle görseller üzerinden ilerleyen sosyal araçlardan biri olduğundan dolayı bu dünyada popüler olmak adına geniş kitlelere hitap eden ve gerçekten kalitesi ile ben buradayım diyen paylaşımlar yapmanız gerekiyor. Diğer sosyal medya ağlarından elde edeceğiniz resimler yerine kendi kendinize çektiğiniz yani orijinal olan resimler ile daha fazla ilgi çekebileceğiniz gibi takipçilerinize de farkınızı gösterebilirsiniz.

Gündelik hayat içerisinde insanların yöneldiği noktaları bulmak ya da onların ruh dünyasına, zevklerine dokunacak paylaşımlarda bulunmak da ilgiyi bir anda üzerinize çekecektir. Herkesin nezaketen yorum yaptığı konularda dobra dobra açıklamalar yapan insanlar gibi hayatın gerçeklerini instagram üzerinden paylaşabilirsiniz.

2.Damlaya Damlaya İnstagram Popüler Olur!

Gerçek dünyada sürekli karşınıza çıkan birini mi tanırsınız yoksa yılda bir kere gördüğünüz birini mi daha iyi tanırsınız? İşte bu sorunun cevabı İnstagramda popüler olma yollarının en önemli cevaplarından. Paylaşımlarınızı sürekli bir rutine oturtarak takipçilerinizin karşısına çıkmanız kısa sürede daha fazla ilgi çekmenizi sağlayacaktır.

3.Her Gün Aynı Paylaşımları Yapmayın!

İnstagram üzerinde popüler olmak aslında çok mantıklı detaylarda gizli. Her gün aynı tür paylaşımlar yaptığınızda emin olun takipçileriniz sıkılacak ve farklı paylaşımlar yapan profillere yönelecektir. Öğlen vakitlerinde yemek yeme gibi bir durumunuz varsa ve bunu her öğlen profilinizde paylaşıyorsanız takipçilerinizin ilgisini çekmek şurada dursun size karşı olan ilgileri monoton bir hal alacaktır. Değişimlere ve farklı paylaşımlara bol bol yer vermeye çalışmalısınız.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram’ın En Zenginleri Sizi Şaşırtacak başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.