Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Yükleme

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf Yükleme

Bilindiği gibi Instagram sadece mobil cihazlarda çalışan bir uygulama olup bilgisayarlarda ise sınırlı işlemler yapılabilmektedir. Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme işlemi, gerekli olan adımlar izlendiğinde rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Böylece kullanıcılar, bilgisayar üzerinden de önemli bir işlemi gerçekleştirmiş olmaktadır.

Yukarıda da belirtildiği gibi Instagram sadece mobil cihazlarda çalışır ve farklı bir noktadan yapılan girişlerde fotoğraf yükleme başta olmak üzere pek çok işlem gerçekleştirilemez. Bu durum ise kullanıcılar için son derece olumsuz olup rahat işlem yapmalarını kısıtlamaktadır. Buna bağlı olarak insanlar farklı yol ve yöntemler geliştirmek için çalışmalar yapmış ve bilgisayarlar üzerinden fotoğraf yüklemenin nasıl gerçekleştireceği ile ilgili pek çok yöntem bulmuşlardır.

Instagram 2012 yılında kurulduğunda bugünkü seviyelere gelebileceği hiç kimse tarafından tahmin edilmiyor. Facebook tarafından satın alındıktan hemen sonra hızlı bir gelişim süreci başladı ve yapılan çalışmalar sayesinde kendinden önde olan sosyal medya platformlarına kısa sürede yetişti. Sadece mobil cihazlarda uygulama şeklinde çalışmasından dolayı pek çok kişi tarafından eleştirilse de zaman içerisinde bu hususun Instagram adına ciddi bir olumsuzluk oluşturmadığı hatta zaman zaman kullanıcıların hoşuna gittiği dahi söylenebilir. Bunun en önemli örneği ise günümüzde 1 milyarı aşkın kullanıcısı olması gösterilebilir.

İnsanlar tarafından kullanılan sosyal medya platformlarının hemen hepsi hem mobil cihazlarda hem de bilgisayarlarda çalışmaktadır. Kullanıcılar istedikleri yerden işlem yapabilme özgürlüğüne sahip olmakta ve bu da sosyal medya platformlarının daha fazla tercih edilmesi için önemli bir sebep olarak görülmektedir. Instagram’ın böyle bir imkân vermemesi ise her ne kadar olumsuz olsa daha kullanıcı sayısını etkilediği söylenemez.

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır

Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme yapmak için kullanılabilecek birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemlerden istenilen tercih edilebilir ve böylece kullanıcılar kendileri için uygun olan seçenekleri sayesinde hiç zorlanmadan rahat bir şekilde fotoğraflarını Instagram uygulamasındaki hesaplarına yükleyebilmek de ve buradan paylaşımlarını gerçekleştirebilmektedir. Söz konusu adımlar her ne kadar kolay olsa da ciddi bir özen gerektirdiğinin de belirtilmesi şarttır. Özensiz yapılacak işlem beklentileri tam olarak karşılamayacak ve böylece kullanıcılar amaçlarına ulaşamayacaklar.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

İnternet Tarayıcıları Üzerinden Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

İnsanların bilgisayarlardan ya da mobil cihazlardan internete giriş yapması için kullanılan araçlara internet tarayıcıları denilmektedir. Günümüzde kullanılan pek çok internet tarayıcı bulunmakta e insanlar bunlardan kendileri için uygun olanı tercih etmektedir. Bu internet tarayıcıların özelliklerinin birbirlerinden farklı olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak kullanılacak olan internet tarayıcının, kullanıcıların beklentisine karşılaması çok önemlidir. Fotoğraf yükleme işleminin yapılabileceği internet tarayıcılarından ilki Google Chrome’dur. Google Chrome, farklı özelliklere sahip olsa da internet sayfalarını mobil görünümde açma özelliği bunlar arasında öne çıkmaktadır. Söz konusu özellik sayesinde insanlar bilgisayarlarından adeta bir mobil cihaz gibi yararlanabilirler. Bu durum Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme işleminin de son derece basit bir şekilde yapılabilmesine imkân vermektedir. İnsanların bu alandaki ihtiyaçlarını etkin olarak karşıladığı söylenebilecek olan Google Chrome, normal bir masaüstü sayfasını birkaç işlem sonunda mobil sayfaya çevirebilir. Bunun için aşağıda belirtilen adamların özenli bir şekilde izlenmesi yeterlidir.

Bu adımın sorunsuz bir şekilde uygulamak için öncelikle kullanıcıların Google Chrome üzerinden Instagram hesaplarına giriş yapması gerekir. Aşamadan sonra ise Mouse ile ekrana sağ tık yaparak seçeneklerin açılması sağlanmalıdır. Burada açılan seçenekleri altında yer alan incele butonuna basılmalı, böylece kodların olduğu sayfaya giriş yapılmalıdır. Bu işlem yapıldıktan sonra ekran 2 parçaya bölünecek ve sağ tarafta kod kısımları yer alacaktır. Bu bölümde sayfanın mobil mi yoksa masaüstümü olarak kullanılabileceğini seçmeye yarayan özel bir buton vardır. Bu buton sağ taraftaki ekranın üst soldan 2. sırasında yer alır.

Butona basıldıktan sonra sayfanın mobil görünüme dönüştüğü fark edilecektir. Fark edilecektir bu aşamadan sonra ise sayfa yenilenmeli ve normal bir Instagram uygulaması gibi işlemler yapılmalıdır. Sayfanın en alt kısmında bulunan ve artı işaretinin olduğu butona basılarak bilgisayar üzerinden istenilen resimler Instagram hesabına hızlı bir şekilde yüklenebilir. Fakat bu yöntemle dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus vardır. Google Chrome özellikleri sayesinde sayfa mobil şekline dönüştürüldükten sonra mutlaka yenilenmelidir. Bu işlem yapılmaz ise mobil sayfada olan özellikler ekrana gelmeyecek ve böylelikle de fotoğraf yükleme işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

Google Chrome tarafından yapılan işlemlerin bir benzeri Mozilla Firefox tarafından yapılmaktadır. Kullanıcılar yukarıda bahsedilen adamları izlenmek suretiyle bu internet tarayıcısında da benzer şekilde mobil versiyona geçiş yapmakta ve böylece fotoğraflarını çok rahat bir şekilde yükleye bilmektedir. Hatta burada hangi marka telefon üzerinden girmek istediği dahi seçilebilir. Böylece kullanıcılar kendi cep telefonu markalarına seçerek benzer bir ekran ile karşılaşacaktır. İnternet tarayıcılarının sağlamış olduğu bu kolaylık, Instagram kullanıcılarını farklı noktalarda da önemli avantajlar sağlamakta ve bilgisayarlar üzerinden işlem yapabilmeye olanak vermektedir.

Yukarıda bahsedilen işlemlerin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor. Atlanacak herhangi bir adım ya da yapılacak ufak bir hata sayfanın mobil görünüme kavuşmasını engelleyecek ve böylece Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme tam olarak yapılamayacaktır. Hatta kullanıcılardan bazıları bilgisayarlar üzerinden böyle bir işlemin yapılamayacağına dahi inanabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Emülatörler İle Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme

Gelişen teknoloji ile birlikte kullanılmaya başlanan mobil cihazlar insanların hayatlarının tam merkezine oturmuş durumdadır. Mobil cihazların kullanım yoğunluğuna bağlı olarak bilgisayarların geçmişe nazaran daha kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada insanların mobil cihazlarına bilgisayarlardan da ulaşma isteği doğmuş ve bu ihtiyaca cevap verebilme adına farklı emülatörler geliştirilmiştir. Bu emülatörlerin genel mantığı bilgisayarların adeta bir mobil cihaz türüne dönmesini sağlamaktır. Bu aşamadan sonra bilgisayar ekranı tam anlamıyla bir mobil cihaz ekranı olmakta ve mobil cihazlardan yapılan bütün işlemler buradan aynı şekilde gerçekleştirmeye devam etmektedir.

emülatörler sayesinde insanlar mobil oyunları bilgisayarlardan oynamakta ve mobil uygulamaları aynı şekilde bilgisayarlar üzerinden kullanmaya başlamaktadır. Bütün bunlar birlikte değerlendirildiğinde emülatörlerin ne kadar önemli bir rol oynadığı çok daha net bir şekilde anlaşılacak ve insanlara sunmuş olduğu faydalar fark edilecektir.

Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme için öncelikle emülatörleri bilgisayarlara kusursuz bir şekilde kurulumunun yapılması çok önemlidir. Piyasada öne çıkmış olan birkaç tane emülatör bulunmakta ve bunların kurulumlarının nasıl yapıldığına dair ayrıntılı bilgiler farklı internet siteleri üzerinde yer almaktadır. Bunlardan birisi olan Bluestacks, dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu emülatör kurulduktan sonra Google Play hesabı oluşturulmalı ve daha sonra ise Google Play üzerinden Instagram uygulaması indirilmelidir. Bu aşamadan sonra ise bir mobil cihazdan Instagram uygulaması kullanılıyor gibi bilgisayar üzerinden kullanılmalıdır. Fotoğraf yükleme işlemi de böylece bilgisayar üzerinden yapılmış olacaktır.

Instagram Bilgisayardan Fotoğraf Yükleme İşlemi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda bilgisayardan fotoğrafını nasıl yükleneceğine dair kullanılabilecek farklı yöntemlerden bahsedilmiştir. Bu yöntemlerden istenilen tercih edilebilir fakat kullanım kolaylığı ve hız bakımından düşünüldüğünde internet tarayıcıları üzerinden giriş yapılması nispeten daha hızlı ve kolaydır. Çünkü emülatörlerin öncelikle güvenilir bir internet sitesinden indirilmesi daha sonra ise bilgisayarları sorunsuz bir şekilde kurulması gerekiyor. Bu işlemin ise internet hızına ve bilgisayarın gücüne bağlı olarak yaklaşık 1 saat civarı süreceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat bu kurulumdan sonra direkt olarak her seferinde giriş yapılabilir ve bu kadar süre beklemeye gerek olmayacaktır.

Instagram bilgisayardan fotoğraf yükleme için kullanılabilecek yöntemlerden hangisi tercih edilecek ise beklentilerin net olarak belirlenmesi çok önemlidir. Sadece Instagram için kullanılacak yöntem aranıyor ise internet tarayıcıları tercih edilmelidir. Lakin mobil cihazlar üzerinden farklı işlemlerinin yapılması da amaçlanıyor ise emülatörler çok daha etkili sonuç verecektir. Bundan kullanıcıların öncelikle beklentilerine net olarak belirlemesi ve daha sonra da bu yöntemlerden herhangi birisinin karar vermesi gerekir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

emülatörlerin indirilebileceği pek çok nokta internette bulunmasına karşın bunlardan bilinen ve güvenli olduğu düşünülenlerin tercih edilmesi gerekir. Çünkü güvensiz bir noktadan yapılacak olan indirme işlemi, Instagram hesabı ile birlikte farklı güvenlik sorunlarına da yol açabilir. Söz konusu durum insanların kişisel bilgilerinin çalınması ne kadar uzayabilir ki bu durum son derece olumsuzdur.

Teknolojinin geldiği nokta dikkate alındığında insanların farklı işlemleri yöntemlerle görülecektir. Bu durum ise insanlara farklı avantajlar oluşturmakta ve bir anlamda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Mobil cihazların yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte bilgisayarların geri plana düşmesi, burada bahsedilen yöntemler sayesinde bir nebze olsun giderilecektir. Çünkü insanlar bazı işlemleri mobil cihazlardansa bilgisayarlar üzerinden yapmayı tercih eder. Bunun nedeni ise bilgisayarlar üzerinden çok daha kolay bir şekilde işlem yapabilme imkânı ve bazı fotoğrafların bilgisayarlarda yer almasıdır. Bunları mobil cihazlara aktarmak yerine direkt olarak Instagram hesabına aktarmak insanlara daha kolay gelmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Reklamsız Youtube Videoları İzleyin başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

  1. Harikasınız. Teşekkürler ne zamandır bunun yöntemini arıyordum. Toplu resimleri tek tek yükle at uğraşı yapıyordum. Artık firmanın tüm resimlerini bu şekilde yapabilirim.

  2. Bu işlemleri toplu bir şekilde yapmak için resim üzerinde oynama yapabilme imkanı olan bir uygulama var mı? Resimlerin üstüne yazıları toplu atsak olur mu öyle bir şey

  3. Bunun için program kullanıyordum. Ama yazılardakini deneyeceğim. Rahat olan hangisi tam çözemedim. Yinede atacağım resim sonrası buradan bilgilendirme yaparım

  4. İnstagram yakında bilgisayarlara da uyumlu hale gelecek. Çünkü kullanımı çok arttı bu sebeple bence bunu yapacaklar. Resimleri değil artık paylaşımları bile yapacağız yakında

  5. Teşekkürler güzel bir yazı olmuş. Sayenizde artık boş resimlerle saatlerce uğraşmayız. Telefona yükleyip tek tek atmak zor oluyordu.

  6. Düzenlenerek atılan programlar var. Acaba bu resimler genel olarak toplu şekilde atılıyor mu? Yoksa programlar gibi üzerinde oynama yapılarak mı atılıyor?

  7. Programlar ile bu yapılıyor ki zaten. Yeni birşey değil. Ancak tek sorun yazı atamıyorsunuz sadece resimleri atabiliyorsunuz

  8. Instagram hesabıma bilgisayardan giriş yapamıyorum. İnternet bağlantısını görmüyor. Forumlarda okuduğum kadarıyla dns girmem gerekiyormuş tekrar deniyeceğim bakalım.

  9. Programsız yükleme yapabilmek güzel. Ama resimler üzerinde oynama yapmadan atılması da bir anlam ifade etmiyor ki. Başkalarının ekmeğine yağ süreriz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.