Reklamsız Youtube Videoları İzleyin

Reklamsız Youtube Videoları İzleyin

Video izlemek isteyen kişilerin en önemli alternatiflerinden bir tanesi hiç şüphesiz ki Youtube’dur. Fakat burada yer alan reklamlar bazı kullanıcıların canını sıkmakta ve reklamsız Youtube izlemenin yolları aranmaktadır. Reklamları kapatarak burada yer alan videoları izlemek için farklı yol ve yöntemler bulunmakta ve insanlar kendi durumlarına göre bunlardan istediklerini tercih edebilmektedir.

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza pek çok yeni uygulama ya da internet sitesi girdi. Video denilince akla ilk gelen site olan Youtube ise yıllar önce insanların kullanımına sunulmuş ve zaman içerisinde ciddi bir gelişme kaydetmiştir. İnternetin gelişmesi ve hemen ardından da akıllı telefonların insanlar tarafından kullanılmaya başlanmasıyla birlikte Youtube’a olan ilgi çok daha fazla olmuştur. Öyle ki bir buçuk milyar dan fazla insan tarafından izlendiği tahmin edilmekte ve istatistiki veriler bunu göstermektedir. Söz konusu rakam dikkate alındığında Youtube’un ne kadar önemli bir  internet sitesi ya da uygulama bulduğu çok daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Diğer video sitelerinin böyle bir başarı elde edememesinin farklı sebepleri olduğu iddia edilse de burada önemli olan Youtube’un izlemiş olduğu stratejilerin ne kadar başarılı olduğudur. Youtube tarafından izlenen stratejiler sürekli yenilenmekte ve kullanıcıların tercihlerine göre farklı değişiklikler yapılmaktadır. Reklamsız Youtube izleme seçeneği de bu değişikliklerden bir tanesi olarak dikkat çekmekte ve böylece reklam görmek istemeyen kullanıcıların beklentileri farklı bir şekilde karşılanmaktadır.

Youtube ve Reklam İlişkisi

Bilindiği gibi internet sitelerinin en önemli kazanç yolu reklamlardır. Reklamlardan elde edilen gelirler ile sitede birtakım yenilemeler  yapılmakta ve böylece kullanıcılara çok daha iyi bir deneyim sunulmaktadır. Reklamsız Youtube konusu içerisinde bu hususun çok önemli bir yeri vardır. Youtube tarafından izlenen reklam politikası ile sitenin kalitesi direkt olarak birbiriyle bağlantılıdır. Reklamlardan elde edilen gelirlerin bir kısmı kullanıcılara verilmekte ve böylece kullanıcılar siteyi çok daha kaliteli videolar eklenmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulamalar

Youtube tarafından kullanıcılara sunulan para kazanma fırsatı, tamamen reklamlar üzerine dayanmaktadır. İşletme sahibi olan kişiler tarafından verilen reklamlar bu videolar üzerinde yayınlanmakta ve birtakım gelirler elde edilmektedir. Bu gelirlerin bir kısmı Youtube tarafından kullanılır iken diğer kısmı ise video yükleyen kullanıcılar aktarılmakta ve böylece çok önemli bir teşvik sistemi oluşturulmaktadır. Bu teşvik sisteminden yararlanmak isteyen kişiler sürekli yeni videolar çekmekte ve video kalitesini de bu seviyelere getirmektedir. Youtube ile diğer internet siteleri arasındaki en önemli fark belki de budur. Dolayısıyla Youtube için reklamların önemi çok ama çok fazladır. Reklamsız Youtube konusuna bu şekilde bakılması çok daha isabetli olacaktır.

Reklamsız Youtube İzlemek Mümkün Mü?

Yukarıda Youtube ile reklam arasındaki ilişki basit bir şekilde ifade edilmiştir. Videoların içerisinde yer alan reklamlar bazen kullanıcıların canını sıkmak da ve bu rakamları görmek istememektedirler. Kullanıcıların bu istekleri için farklı yöntemler bulunmaktadır reklamlar tamamen kaldırılmaktadır.

Reklamsız Youtube videosu izlemek için kullanılabilecek yöntemler başında Youtube Red üyeliği gelirken bunun haricinde farklı uygulamalar kullanılarak reklamları devre dışı bırakmak mümkündür. Uygulamaların bir kısmı Youtube tarafından kullanıma sokulurken bir kısmı ise 3. parti yazılım adı verilen programlardır. Reklamları kaldırma yolları şu şekilde sıralanabilir:

 • Youtube Red
 • Youtube Go
 • Newpipe

Burada yer alan yöntemlerin her birinin kendi içinde farklı özellikler olduğundan bahsedilmesi gerekiyor. Bu özellikleri bilindiğinde kullanıcılar kendileri için uygun olan seçeneği çok daha rahat bir şekilde tercih edebilecektir.

İlk kullanılacak yöntem Youtube Red adı verilen seçenektir. Bu seçenek Youtube tarafından kullanıcılara sunulan ücretli bir paket olup ülkemizde henüz geçerli değildir. İnsanlar ücretli bir şekilde Youtube olduklarında hiçbir reklamı görmezler. Bu durum tamamen isteğe bağlı olup kullanıcılar ilgili menüler üzerinden reklamları çok rahat bir şekilde kapatabilirler. Böylece video izleme keyfinin çok daha yüksek seviyelere çıktı görülecek ve kullanıcılar uygulama içerisinde çok daha fazla zaman getirecektir. Ücretli olması dışında son derece önemli bir seçenek olarak dikkat çeken Youtube Red paketi, reklamsız Youtube videosu izlemenin en basit yollarından bir tanesidir.

Reklamları kapatmanın bir başka yolu da Youtube Go adı verilen uygulamadır. Bu uygulama şirket tarafından çıkarılıp kullanıcılara sunulmuş durumdadır. Şu anda ücretsiz olan uygulamanın, ilerleyen dönemlerde ücretli olma ihtimali bulunmaktadır.

Bu seçeneğin kullanılabilmesi için kullanıcıların Google Play ya da Appstore üzerinden uygulamayı indirmesi gerekmektedir. Uygulamanın özellikleri incelendiğinde video indirme programı gibi çalıştığı görülecektir. Youtube içerisinde yer alan videolar uygulama ile telefona indirilmekte ve yine uygulama üzerinden reklamsız bir şekilde izlenmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Mp3 Youtube İndirme Nasıl Yapılır?

Söz konusu uygulamanın en önemli avantajlarından bir tanesi de internetsiz ortamda dahi indirilen videonun izlenebilmesidir. Bu işlem için kullanıcılar daha önce farklı program ya da uygulama kullanırken şu an Youtube tarafından geliştirilen uygulama ile reklamsız bir şekilde video izlemek mümkün hale gelmiştir. Reklamsız Youtube videosu için kullanılabilecek en önemli seçeneklerden bir tanesidir. Fakat burada temel işlevin videoları indirmek olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla bu yöntem de reklamsız bir şekilde video izlemek için öncelikle bir süre beklenmesi gerekmektedir. Daha sonra ise indirilmiş olan videolar internetin olmadığı ortamlarda dahi çok rahat bir şekilde uygulama üzerinden izlenebilir.

Newpipe adı verilen uygulama ile de reklamların kapatılması mümkündür. Bu uygulamanın mantığında da indirme özelliği bulunmaktadır. Fakat bunun haricinde direkt olarak reklamlara kapatabilecek özelliğe de sahiptir ki kullanıcılar bu sayede çok büyük kolaylık yaşarlar. Yani kullanıcılar herhangi bir videoyu indirmeden dahi reklamsız olarak izlemeye başlayabilirler. Reklamsız Youtube yöntemleri arasında yer alan bu seçenek ile ilgili bilinmesi gereken önemli bir husus daha vardır. Söz konusu uygulama Google Play ya da App Store üzerinden direkt olarak indirilemiyor. Bunun yerine farklı noktalardan indirilip telefona kurulması gerekiyor. Ayrıca Google hesabından doğrulama yapılması da bir diğer önemli şart olarak dikkat çekmektedir. Şu ana kadar güvenlik ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmamasına karşın, ileride ne olacağı hakkında net bir şey söylemek mümkün değildir.

Bu konuda tereddüt olan kullanıcıların farklı yöntemlere yönelmesi daha doğru olacaktır. Lakin uygulamanın sağlamış olduğu kolaylığı elde etmek için ücretli üyelikten başka bir seçenek yoktur. Newpipe uygulamasının tasarımı Youtube’a çok benzemekte ve bundan dolayı da bazı kullanıcılar bu uygulamayı Youtube sanmaktadır. Dolayısıyla kullanımı son derece kolay olup insanların beklentilerine genel manada fazlasıyla karşıladığı ifade edilebilir. Reklamsız Youtube video izleme seçenekleri arasında en fazla tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Reklamsız Youtube Videolarını İzlemenin Diğer Yolları

Bilindiği gibi Youtube üzerindeki videoları indirmek için çok farklı yol ve yöntemler geliştirilmiş durumdadır. Bunlar kullanılarak videolar bilgisayar ya da telefonlara çok rahat bir şekilde kaydedilmektedir. Günümüzde internet hızının geldiği nokta dikkate alındığında bu işlemlerin kısa sürede tamamlanacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Dolayısıyla da kullanıcıların bu tür programları tercih etmesi, reklamlardan kurtulma adına çok önemli bir yöntemdir. Özellikle video indirme uygulamaları sayesinde insanlar telefonlarına söz konusu videoları çok hızlı bir şekilde indirebilmek de ve daha sonra da istedikleri zaman internete dahi ihtiyaç duymadan videoları istemektedirler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Beğeni Sayısı Gizleme Özelliği 2019

Bu uygulamalar Google Play üzerinde rahatlıkla bulunurken App Store üzerinde zaman zaman kullanıcıların zorluk yaşadığı bilinmektedir. Reklamsız Youtube videoları izleme yöntemlerinden birisi olan bu uygulamaları, App Store tehlikeli olarak algılamakta ve tespit ettiğinde mağazadan kaldırmaktadır. Kullanıcılar ise daha sonra farklı bir isim ile bu uygulamayı bulabilirler.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi söz konusu uygulamaları kullanılır iken Youtube hesabına ait kullanıcı adı ve şifreni kesinlikle paylaşılmamasıdır. Çünkü her ne kadar bazı uygulamalar kullanıcılara ciddi faydalar sağlarsa da bazı uygulamayı geliştiren kötü niyetli kişilerin temel hedefi insanların kullanıcı adı ve şifrelerini çalmaktır. Dolayısıyla da kullanıcı adı ve şifrenin paylaşılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor. Çünkü bu uygulamaların çalışması için bu tür bilgilere ihtiyaçları yoktur. Reklamsız Youtube video izlemek isteyen kişilerin söz konusu hususa özellikle dikkat etmesi gerekir. Aksi durumda ortaya çıkacak olan sonuç kullanıcılara adına son derece olumsuz olacak ve belki de hesaplarını tamamen kaybedeceklerdir.

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Dünyanın en büyük video sitesi olan Youtube da reklamları kapatmak için uygulanabilecek yöntemler genel manada yukarıda ifade edilmiştir. Reklamsız Youtube videoları izlemek için bu yöntemlerden istenileni kullanılabilir. Lakin kullanıcıların güvenlik noktasında ciddi bir hassasiyet göstermesi çok önemlidir. Bu hassasiyeti sadece Youtube hesapları ile ilgili olmayıp kullanıcılara ait diğer kişisel bilgileri de ilgilendirmektedir. Buna bağlı olarak çok ciddi bir özen gösterilmeli ve güvensiz olduğundan şüphelenen uygulamalar kesinlikle tercih edilmemelidir. Böylece hem Youtube hesabı hem de diğer kişisel bilgiler güven içerisinde korunmuş olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram’da Eski Hikayeleri Bulma

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.

Bir önceki sorun çözüm yazımız olan Instagram Shadow Ban Nedir, Nasıl Çözülür? başlıklı yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

 1. Ben reklamsız izlemek için başvuru yaptım Red olana ancak ücretli herhalde. Bende Adope nin ücretsiz uzantısını ekledim. Hem bedava hemde engelliyor. Uzantılara reklam engelleyici yazınca çıkıyor

 2. Youtobe Go uzun zamandır kullanıyorum. Bence en basiti ve en seçenekli olanı o . Herkese tavsiye ederim.

 3. Youtobe Red ile harika videolar izliyoruz. Reklamsız olarak verilen filmler ve kesintisiz izleme gerçekten güzel tavsiye ederim herkese

 4. Youtube reklamsız olarak izleme fikri çok hoşuma gitti. En kısa zamanda deneyeceğim. Güzel yazılar için teşekkürler

 5. Belirli programlar ile bunu yapabiliyoruz. Mesela adb block var bende ama güvenlik açıkları ile ilgili bir bilgim yok. Sıkıntı olurmu?

 6. Reklamsız artık hiçbir yer kalmadı. Biz önledikçe onlar bir yolunu bulup reklamı sokuşturuyorlar. Red youtobe güzel ücretli alıp kurtulacağım.

 7. Reklamsız seyretme işlemleri çok ilerlemez gibi geliyor bana. Sonuçta ticari bir faaliyet gösteriyorlar neden reklamları kapatsınlarki. aylık ödeme vs vardır kesin

 8. Youtobe içinde reklam olayı kalksın kimse video yüklemez. Millet para peşinde yoksa bu kadar acayip videoları kim çeker. para için yapmadıkları saçmalıklar kalmadı.

 9. Youtube içinde reklamsız izlemek süper oluyor. Zira ben hergün youtobe üzerinden film izleyerek vakit geçiriyorum. Devamlı reklam çıkması acayip can sıkıcı oluyordu. Birde bu reklam verenlerin süresinin de azaltılması lazım. Bir video yüklemiş adam filmden uzun reklam var. Bu şekilde izleyici kaybediyor youtobe bende normal film sitelerine yöneliyorum. Ama reklamsız izleme şansı var ise şaşmam.

 10. Reklamsız Youtube için yapılan anlatımınız için öncelikle teşekkür ederim. Benim günlük takip ettiğim ve takıldığım bir site. Ancak reklam verenler bazen işi o kadar çok abartıyorlar ki mecburen bizde tarayıcılara eklenti kurmak zorunda kalıyoruz.

 11. Youtube reklamsız film izleme keyfi için ilk önce size teşekkür ederim. Programları vermeniz süper oldu. Rahat film keyfi diye buna derim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.