Sosyal Medyada Satış Yapmadan Önce Bunlara Dikkat


Günümüzde sosyal medyaların hemen hemen herkese hitap ettiğini düşünürsek, sosyal medya üzerinden satış konusu da ilgi çekici bir hal almıştır. Bilindiği üzere yapılan araştırmalarda milyonlarca insanın sosyal medya kullandığı ve alışverişleri de yine sosyal medya üzerinden yaptığı görülmektedir. Hal böyle olunca da işletmeler sosyal medyanın gücünü kullanmakta ve satış yapmaya çalışmaktadır. Tabi ki insanları ürünlere çekmek ve satışları arttırmak için bazı yöntemlere dikkat etmeniz iyi olacaktır. Aksi takdirde sosyal medyanın müşteri potansiyelinden tam olarak faydalanmanız mümkün olmamaktadır.


Akılda Kalıcı İsim


Bu durum kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Bilindiği üzere müşterilerin akılda kalıcı ismi bulunan mağazalardan çok daha fazla alışveriş yaptığı görülmektedir. Bu hem marka havası vermekte hem de farklı insanlara önerme konusunda kolaylık sağlamaktadır. Sizler de satış yapmaya başlamadan önce ilk olarak akılda kalıcı bir isim seçebilirsiniz.


Etkileyici Profil


Kimse ilgisini çekmeyen ya da güven vermeyen profillerden alışveriş yapmamaktadır. Instagram’ın bio kısmına mümkün olduğu kadar kaliteli bilgiler yazın. Bunun yanı sıra verdiğiniz hizmetleri ve yapacağınız işlemleri de yine Instagram bio kısmına ekleyin. Profilinize giren müşterilerin ilk dikkat ettiği yerlerden birisi de budur.


Kaliteli Ürün Resimleri


İkinci aşamada müşteriler paylaşımlarınızı ve ürünlerinizi inceleyecektir. Ürünleriniz ve resimleri ne kadar kaliteli olursa, müşterinin ilgisi de o kadar fazla artacaktır. Bulanık, soluk ya da kalitesiz resimler olması halinde müşterilerin alışveriş yapma olasılığı düşmektedir.


Kargo İmkanları


Çoğu kişinin dikkat etmediği bir detay olsa da müşteriler için ciddi önem arz etmektedir. Bilindiği üzere ülkemizde çeşitli kargo firmaları bulunmaktadır. Sizler de internet üzerinden satış yapmak istiyorsanız, birkaç kargo firması ile anlaşma yapmalısınız. Ayrıca kapıda ödeme gibi imkanlar tanımanız halinde müşterilerinizin ilgisini daha da çekeceksiniz.


Ödeme Yöntemleri


Bazı müşteriler peşin ödemeyi tercih ederken, bazıları da önce ürünü görüp daha sonra ödemesini yapmak istemektedir. Bu tür durumlarda müşterilerinizi kaybetmemek için alternatif ödeme yöntemleri oluşturmanız iyi olacaktır. Kapıda ödeme, kredi kartı ve nakit ödeme bunlardan sadece birkaçıdır.

 

Bu Yazımızıda Okuyunuz:  Instagram Shadow Ban Nedir, Nasıl Çözülür?
Sosyal Medyada Satış Yapmadan Önce Bunlara Dikkat
5 (100%) 1 vote

Bir önceki destek yazımız olan Instagram’da Ürünlerin Fiyatını Yazmanın Artıları ve Eksileri başlıklı yazımızda instagram neden ürün fiyatı yazılmaz, Instagram’da Ürünlerin Fiyatını Yazmanın Artıları ve Eksileri ve instagrama ürün fiyati yazmak hakkında bilgiler içermektedir.

Sosyal Medyada Satış Yapmadan Önce Bunlara Dikkat” için bir yorum

  • tarihinde, saat 20:53
    Permalink

    Diyelim ki ürünleri satmaya karar verdik bir platform oluşturduk kendimize. Kapıda ödeme sistemi nasıl yapılıyor. Bu para bize nasıl geliyor?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

+ +